İl Kongresi Öncesinde CHP Tabanı İttifak Arayışlarını Samimiyetsiz Buluyor.

CHP tabanının sesi kongre öncesinde ittifak arayışlarını kişilerin şahsi çıkarlarına hizmetten öte hiç bir işe yaramayacağı görüşünde. Ekrem Eşkinat'ın başın çektiği ittifak gurubuna Milletvekili Emre Köprülü'nün açıkça, Candan Yüceer'in ise gizlice destek verdiğini belirten CHP nin önemli isimleri, bu ittifakların CHP tabanının tepkisine neden olduğu görüşündeler.

İl Kongresi Öncesinde CHP Tabanı İttifak Arayışlarını Samimiyetsiz Buluyor.

 Tekirdağ il kongresi öbcesinde CHP içinde kurulmaya çalışılan ittifaklar dikkat çekici boyutlara erişti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın başını çektiği ittifakın Milletvekilleri Emre Köprülü ve dolaylı olarak Candan Yüceer traffından desteklendiği görüşünde birleşen CHP li bazı isimler bu ittifak girişiminin Süleymanpaşa merkezli olup diğer ilçelere yayılması adına gayret gösterildiğini düşünüyorlar.

CHP, Hayrabolu teşilatı ve belediye başkanı ile aralarındaki polemiğin mahkemeye taşınmasının ardından ilişkilerin sıfır noktasına vardığı Candan Yüceer'in, Eşkinat ve Köprülü ittifakına sessiz desteğini sürdürerek, Çerkezköy ilçe kongresinde esen sert rüzgarın il kongersi öncesinde bu ittifaka olumsuz yansımamasına özen gösteriyor; Görüşünde birleşen CHP tabanı il kongresi öncesinde, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'ın polemiklere son veren sert ve yapıcı tavrının unutturulmaya çalışıldığı görüşündeler.

İl kongresine az bir süre kalmasına rağmen, CHP örgütlerinde yaşanılan belirsizliğin ve ittifak arayışlarının nedenleri arasında ise, yaklaşan yerel ve genel seçimler olduğunu gözden kaçırmamak gerektiği noktasında birleşen CHP tabanı; Başta büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları konusunda angajmanların şimdiden sağlanmaya çalışıldığını düşünüyorlar.

CHP tabanının önemli kesiminde tepki ile karşılanan Ekrem Eşkinat, Emre Köprülü ve Candan Yüceer ittifakının kişisellik içerdiği, isimlerin kendi siyasi geleceklerine odaklı ancak partinin genel çıkarlarına hizmet etmekten uzak girişimler olduğunu dile getiren CHP tabanındaki sesler bu konuya duyarlı olduklarının ve bu türden ittifaklara meyil edilmemesi noktasında hassasiyet gösterilmesini istiyorlar.

 

 

emre köprülü candan yüceer ekrem eşkinat chp tekirdağ il başkanlığı
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı