İskeçe Karnavalı Dönüş Çilesi Başladı.

Her yıl Yunanistanın İskeçe Vilayetinde düzenlenen karnaval bu yılda ilginç ve harika görüntülere sahne oldu

İskeçe Karnavalı Dönüş Çilesi Başladı.

Her yıl Yunanistanın İskeçe Vilayetinde düzenlenen karnaval bu yılda ilginç ve harika görüntülere sahne oldu. Türkiye'dende çok kişinin kendi imkanlarıyla veya tur şirketlerince gidildiği karnaval bitmesine yakın dönüş çilesi Kapıkule sınır kapısının Yunanistan tarafında başladı.Kuyruğun bu saatlerde 5 kilometreyi geçtiği ve akşam saatlerinde daha çok yığılma olacağı belirtildi.

İskeçe Karnavalın hikayesine gelince...

Meryem'in oğlu İsa'nın ileride peygamber olacağına ilişkin söylentiler artar ve o dönemki yöneticilerin kulağına gider. Meryem'e de oğlunun bulunup katledileceği haberi gelir.

Mahalle halkı İsa'nın askerler tarafından bulunamaması için çocukların hepsinin yüzünü boyarlar, tanınmaz hale getirirler. çünkü ha bugün ha yarın askerler gelip İsa'yı öldürecektir.

10 günün sonunda bu haberlerin asılsız olduğu ortaya çıkar. İsa ve diğer çocuklar boyalardan temizlenip "temiz pazartesi" gününe banyo yapmış mis gibi girerler.

Mart ayının ortasındaki son pazar günü İsa'nın hayatının kurtulmuş olmasına ithafen bütün halk deliler gibi eğlenir. yüzlerini boyarlar, dans ederler, sevinç çığlıkları atarlar. geceleyin de banyolarını yapıp temiz pazartesiye adım atarlar. 

İskeçe Karnavalı yunanistan karnaval karnaval kapıkule
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’