KADEM Tarafından Düzenlenen Panele Mustafa Şentop'un Tespitleri Damga Vurdu...

Tekirdağ KADEM Derneğinin düzenlediği "28 ŞUBAT BİN YILIN SONU BİN YILIN BAŞI" konulu panele AK Parti MYK üyesi, T.B.M.M Anayasa Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Şentop'un panel konusu başlığı altındaki tespitleri damgasını vurdu.

KADEM Tarafından Düzenlenen Panele Mustafa Şentop'un Tespitleri Damga Vurdu...

Tekirdağ KADEM Derneği tarafından düzenlenen  "28 ŞUBAT BİN YILIN SONU BİN YILIN BAŞI" başlıklı  panele ilgi son derece yoğundu.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel,Tekirdağ Milletvekilleri, ilçe başkanları ve üst düzey bürokratlarında katıldığı panelde AK Parti İstanbul Milletvekili MYK üyesi, Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve  Prof.Dr.Bekir Berat Özipek konuşmacı olarak katılırken NKÜ Konferans Salonunda paneli izlemek üzere gelenler salonun dışına taştı.

Saat 15'te başlayan panelde kadınların yoğun biçimde katılım sağlamaları dikkat çeken en önemli ayrıntı oldu.

Prof.Dr.Mustafa Şentop'un konuşmasında altını çizdiği konuların başlıkları, 28 Şubat sürecinin ötesinde Türkiye'de darbeler dönemine ışık tutar nitelikte tespitleri içeriyordu.

1960 darbesiyle birlikte devam eden süreci ''DÜŞÜK YOĞUNLUKLU DARBELER DÖNEMİ'' olarak nitelendiren Şentop, Türkiye'de darbelerin planlandığı dönem olarak 1954 genel seçimleri öncesini işaret etti. 1960 sonrasında 1980 ve 28 Şubat sürecini takip eden dönemi ise; Bürokratik ve Oligarşik Yapı olarak nitelendirdi.

Prof.Dr. Mustafa Şentop konuşmasında 28 Şubat döneminin mimarlarının oluşturduğu Batı Çalışma Gurubunu ise ÇETE olarak adlandırırken 28 Şubat'a son veren nihayi çıkışın, 2004 Askeri Şura sonrası toplanan MGK toplantısında o dönem Başbakan olarak bulunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cesur tavrı olduğunun altını çizdi.

Konuşmasında, 1960 darbesi sonrasında meydana gelen tüm darbeleri ele alan Şentop, 28 Şubat şuurunun 15 Temmuz hain darbe girişiminde halkı sokağa döken bilincin etkili olduğunu belirterek; ''Dünyada bir ilk gerçekleştirilmiştir. Bir ülkede halk darbeye karşı bir arada baş kaldırmıştır, bu dünyada bir ilktir.'' dedi.

Toplum mühendisliğinin ve siyasi mühendisliğin Türk halkı üzerinde işlemediğini de belirten Prof. Dr. Mustafa Şentop konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderlik vasıflarının darbecilerin beklemedikleri biçimde karşılarına çıktığını ve Erdoğan'ın dirayeti karşısında diz çökmek zorunda kaldıklarını söyledi.

 

KADEM MUSTAFA ŞENTOP AK PARTİ cüneyt yüksel
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı