Kadir Albayrak'tan, Cüneyt Yüksel'e Yazılı Cevap...

Kadir Albayrak; ''AKP İL BAŞKANI SAYIN CÜNEYT YÜKSEL YANLIŞ BİLİYOR VE DOĞRU KONUŞMUYOR!''

Kadir Albayrak'tan, Cüneyt Yüksel'e Yazılı Cevap...

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak basın açıklaması yaparak, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel'in eleştirilerine cevap verdi. 

Albayrak yaptığı yazılı açıklamasının başlığında; ''AKP İL BAŞKANI SAYIN CÜNEYT YÜKSEL YANLIŞ BİLİYOR VE DOĞRU KONUŞMUYOR!'' ibaresine yer verdi.

Kadir Albayrak'ın açıklamasının başlığında yer verdiği giriş cümlesinin ve açıklamasının bütünü üzerinden AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel'den gelecek yanıt merakla bekleniyor.

İşte Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yaptığı yazılı açıklamanın tam metni;

BASIN AÇIKLAMASI

AKP İL BAŞKANI SAYIN CÜNEYT YÜKSEL YANLIŞ BİLİYOR VE DOĞRU KONUŞMUYOR!

Tekirdağ Yeni İnan Gazetesinin 13 Nisan 2018 tarihli "AK Partili Yüksel Başkan Albayrak'a Meydan Okudu" başlıklı haberinde; Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin altyapısının olmadığı, her gün 3-4 vidanjörle atıksu çekildiği, Şehir Hastanesinin yapılacağı yere içme suyu hattının yapılma sürecinin uzatılmasından ve buna bağlı olarak Hükumet yatırımlarının kasıtlı olarak engellenmesinden bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konulara açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Tekirdağ halkına hizmet vermekte olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin kanalizasyon inşaatı "Süleymanpaşa Doğu Kısmı Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı" kapsamında başlatılmış olup devam etmektedir. En yakın zamanda tamamlanarak hizmete alınacaktır. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin altyapı çalışmaları kapsamında 300 mm çapında 2.068 metre, 400 mm çapında 1.817 metre olmak üzere toplam 3.885 metre kanalizasyon hattı yapılmıştır. Geriye karayolu geçişleri, dere geçişleri ve bağlantı hatları ile birlikte 364 metre imalat kalmıştır. Bu sürede verilen vidanjör hizmeti ise aksatılmadan sürdürülmüştür ve halen de sürdürülmektedir.

Süleymanpaşa'da yapılması planlanan Şehir Hastanesinin içme suyu hattı, "Süleymanpaşa İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu İnşaatı" projesi kapsamında tamamlanmıştır. Kanalizasyon hattı da "Süleymanpaşa Doğu Kısmı Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı" kapsamında devam etmekte olup, en kısa sürede tamamlanacaktır.

Bir diğer önemli husus; Tekirdağ Şehir Hastanesi hizmet alanından geçmekte olan 800 mm'lik Süleymanpaşa Aşağısevindikli İçme Suyu Ana İsale Hattıdır. Bu hat Süleymanpaşa İlçesinin içme suyu ihtiyacının yüzde 70'ini taşımaktadır. Şehir Hastanesi hizmet alanından geçmekte olan isale hattının olası bir imalat sırasında nasıl korunması gerektiği gibi genel hususlar, imar planlarında da detaylı bir şekilde belirtilmiş olup Şehir Hastanesinin yapımı için engel teşkil etmemektedir. İçme suyu ana isale hattının korunması konusunda T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ile gerekli toplantılar yapılmış, konu hem sözlü hem de yazılı olarak aylar öncesinden çözümlenmiştir. Ayrıca hem ilgili Kurum hem de Şehir Hastanesinin imalatını yapacak müteahhit firma, isale hattının nasıl korunacağı hakkında detaylı bir şekilde sözlü ve yazılı olarak bilgilendirilmiştir.

TESKİ Genel Müdürlüğü Trakya Bölgemizde etkin ve verimli bir sağlık hizmeti verecek, ayrıca bölgeye son derece faydalı olacak olan Şehir Hastanesi projesi için üzerine düşen her türlü proje ve proje bazlı imalat sürecini eksiksiz olarak yerine getirmiş ve bundan sonra da yerine getirmeye devam edecektir.

Haberde yer alan iddialar asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır. TESKİ Genel Müdürlüğü bugüne kadar hiçbir siyasi amaç gütmeden hizmet vermektedir ve yapılacak olan her türlü devlet yatırımı için gerekli bütün desteği sağlamaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

kadir albayrak cüneyt yüksel
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı