Kalan son dört ayında Eşkinat'ın kolu, kanadı kırık olacak...

CHP Genel Merkez’i tarafından il başkanlıklarına gönderilen yazı gündemi değiştirdi.

Kalan son dört ayında Eşkinat'ın kolu, kanadı kırık olacak...

 

 Yüksek Seçim Kurulu tarafından daha önce, yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin görevinden istifası gerektiği yönündeki kararı açıklanmıştı.

YSK'nın bu açıklamasına ilave olarak yeni getirilen zorunluluk partilere tebliğ edilirken, partilerde bu kararın etkileri gündeme bomba gibi düştü.

 YSK’nın 19/11/2018 tarihli 2018/1052 sayılı aldığı karar neticesinde; Şu anda memur kadrosunun dışında, siyasi kadrodan Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten kişilere de önümüzdeki dönem Belediye meclis üyesi aday adayı olmaları durumunda istifa etme zorunluluğu getirildi.

Bu durumda önümüzdeki dönem için Ekrem Eşkinat aday gösterildiği ve kazanarak göreve devam ettiği  takdirde görevlerine başkan yardımcısı olarak devam edecek olan Eşkinat’ın değişmezleri ve değiştirilemezleri olan Berkay Çakır ve Gülferah Güral da istifa edecek iismler arasına girdiler.

Diğer tüm yerel yönetimleri ilgilendiren ve aday adayı olan siyasi idari kadrolardaki isimler kalan sürede mevcut pozisyonlarını terk edecekler.

Yüksek Seçim Kurulu’nun19/11/2018 tarihli 2018/1052 sayılı kararına göre belediye meclis üyesi olup da belediye başkan yardımcılığı görevi yürütenlerin yerel seçimlerde aday olmak istemesi durumunda, sadece başkan yardımcılığı görevindene istifa etmek zorunda.

Bu kişilerin, belediye meclis üyesi ise belediye meclis üyeliğinden istifa etmeleri zorunluluğu bulunmamaktadır.

eşkinat
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI