Kamuoyunun, Eşkinat'ın ''namus ve şeref'' tanımındaki CHP'lilik vurgusuna tepkisi devam ediyor.

Ekrem Eşkinat'ın CHP'li olmayanları ''namus ve şerefi önemsemeyenler'' olarak tanımlaması yönündeki konuşması kamuoyunun tepkisel gündeminden düşmüyor.

Kamuoyunun, Eşkinat'ın ''namus ve şeref'' tanımındaki CHP'lilik vurgusuna tepkisi devam ediyor.

CHP Süleymanpaşa belediye başkan adayı Ekrem Eşkinat'ın geçtiğimiz günlerde CHP parti toplantısında ''Şerefi, namusu çok önemsemeyenler olabilir. Ama onlar Cumhuriyet Halk Partili olamazlar, bizim aramızda olamazlar.'' demişti.

Eşkinat'ın bu sözlerinin üzerinden günler geçmesine rağmen kamuoyunun Eşkinat'ın sarf ettiği sözlerine yönelik tepkisi devam ediyor.

CHP dışında kalan diğer partilileri ve hatta CHP'li olmayan herkesi namus ve şeref kavramından yoksun olmakla suçladığı konuşmasının ardından oluşan kamuoyu hassasiyetini ve tepkisini hiçe sayarak propaganda çalışmalarını sürdüren Eşkinat'a gittiği her yerde, her ortamda bu sözleri hatırlatılıyor. 

''Şerefi ve namusu önemsemeyenler olabilir. Ama onlar Cumhuriyet Halk Partili olamazlar, bizim aramızda olamazlar.''

Sözleriyle büyük tepki toplayan Eşkinat veya CHP il, ilçe örgütlerinden konu hakkında hiç bir açıklama gelmezken, vatandaşlar ve diğer partilere mensup olan veya sempatiyle yaklaşanlar ise Eşkinat'ın bu sözleriyle anayasal suç işlemiş olduğuna, toplumu ayrıştırmaya ve bölmeye yönelik amaç içerdiğine dair düşüncelerini dile getirerek Ekrem Eşkinat'a olan tepkilerini 31 Mart yerel seçimlerinde sandıklarda ortaya koyacaklarını kaydediyorlar.

En az Ekrem Eşkinat veya herhangi bir CHP'li kadar namus ve şeref kavramlarını önemsediklerini belirten vatandaşlar; ''Namus ve şerefin tanımı herhangi bir partiye mensup olup olmamakla yapılamayacağı gibi bu tanımları siyasilerin dillerine alması da bir o kadar gereksiz, seviyesiz ve amacından farklı kullanılmamalıdır. CHP'li, MHP'li, AK Partili veya İYİ Partili hatta diğer partilerin mensupları ne kadar namus ve şereflerinin bilincindeyse hiç bir partiye mensup olmayan vatandaşlar da namus ve şeref kavramlarının bilincindedir.'' görüşünü genel kanının özeti olarak ortaya koyuyorlar.

 

ekrem eşkinat
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor