Kapaklı'da Zabıtalar Seyyar Satıcı Avında

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gıda ve hijyen denetimlerinin yanı sıra ilçede yaya yollarını ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcılara karşı da denetimlerini sürdürüyor.

Kapaklı'da Zabıtalar Seyyar Satıcı Avında

Kapaklı  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gıda ve hijyen denetimlerinin yanı sıra ilçede yaya yollarını ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcılara karşı da denetimlerini sürdürüyor.

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe sınırları içerisinde izinsiz olarak satış yapan seyyar satıcıları denetliyor. Seyyar denetimler kapsamında yol ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcılara 5326 sayılı Kabahatler kanunu gereğince işlem yapılırken, sesli anons yapan seyyar satıcıların ses yayın cihazlarına el konuluyor. İlçede yapılan çalışmalar ile halkın sağlığını ve düzenini sağlamak amacında olduklarının altını çizen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI, çalışmaların devam edeceğini de sözlerine ekledi. Cadde ve sokaklarda vatandaşların rahat yürüyebileceği yerlerde satış yapan satıcıların faaliyetlerine son verildiğini de belirten Başkan Mandalı, “Kapaklılı esnafımızı mağdur eden ve megafon ile anonslar yaparak çevreyi rahatsız eden satıcılar hakkında gerekli önlemler alınmaktadır” dedi.

Kaldırımların işgal edildiği, vatandaşların geçişinin engellendiği yerler ile çevre ve gürültü kirliliğine sebep olarak haksız kazanç sağlayan seyyar satıcılara karşı denetlemelerin aralıksız devam edeceğini  belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI, “Kapaklı’da ruhsatlı ve vergisini ödeyen esnafın mağduriyetine sebep olan , sesli anons yaparak vatandaşlarımızın ve kentimizin huzurunu bozan seyyar satıcılar ile de mücadelemiz tüm hızıyla devam edecek''. dedi. 

Kapaklı Belediyesi Zabıta Seyyar Satıcı İrfan MANDALI
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı