Kılıçdaroğlu'nun Tekirdağ ziyaretinde Ekrem Eşkinat'ın protokoldeki yeri unutuldu mu?

Kılıçdaroğlu'nun Tekirdağ ziyaretinde bu gün ortaya çıkan protokol krizinde Ekrem Eşkinat'ın protokolde yer almaması, yer verilmediği için mi yoksa Eşkinat'ın tavrı nedeniyle mi ortaya çıktığı tartışılıyor.

Kılıçdaroğlu'nun Tekirdağ ziyaretinde Ekrem Eşkinat'ın protokoldeki yeri unutuldu mu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi yatırımlarının açılış törenleri için Tekirdağ'da partilileri ile bir araya geldi.

Açılışların ardından kapalı salonda partililer ve halkla buluşan Kılıçdaroğlu'nun Tekirdağ gezisinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın protokol sıralarında yer almaması güne damgaasını vuran en çarpıcı gelişme olarak dikkat çekti.

Açılış törenlerinde ve kapalı salon toplantısında protokolde yer bulamayan Eşkinat arka sıralarda bulduğu bir yerde otururken sonradan kendisini  fark eden ve Eşkinat'ı ön sırada, protokole davet eden belediye ve parti yetkililerinin bu tekliflerini geri çevirerek, oturduğu yerden kalkmayarak ancak manalı biçimde tebessümle cevap verdiği gözlendi.

Tüm ilçe beleddiye başkanlarının protokoldeki kendilerine ayrılan yerlerine oturmalarına rağmen Ekrem Eşkinat'a ayrılmış koltuğun bulunmamasına sinirlendiği tahmin edilen Eşkinat buna rağmen salonu terk etmeyerek genel başkan Kılıçdaroğlu'nu arka sandalyeden izlemeyi sürdürdü.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Tekirdağ ziyaretinde meydana gelen bu protokol krizinin yakın zamanda çok daha farklı gelişmelere neden olabileceğini ön gören partili bazı ileri gelenler ise bu konuda, Ekrem Eşkinat'ın protokolde yer bulmamasının kasıtlı bir tavırdan dolayı olamayacağı ancak teleş ve heyecandan kaynaklanan bir aksaklık olabileceği görüşündeler. Diğer bir değerlendiirme ise, Ekrem Eşkinat'ın son günlerde oldukça hassas ve asabi olduğu ve sıklıkla alınganlıklar gösterdiği yönünde.

Bu gelişmenin krizemi dönüşeceği yoksa herhangi bir aksaklıktan doğan olağan bir şekil olarak mı algılanacağı ve hangi yönde gelişeceği merak konusu.

 

 

 

ekrem eşkinat kemal kılıçdaroğlu protokol
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı