Ah, Murat Emre Kervancılar Ah !

Ah, Murat Emre Kervancılar Ah !

Evet beklenen buydu ve beklenilen gerçekleştirildi.

Murat Uysal başkanlığında ki ilçe yönetimi görevden alındı. Alınması da gerekiyordu.

Murat Uysal bu işin adamı değildi.

Siyaset başka bir şey. Siyasetçi olmak çok daha başka bir şey.  Murat Uysal ne siyasette olabildi ne de siyasetçi olabildi. zaten olmak gibi de bir isteği yoktu. İşinde, gücünde, ailesiyle zaman geçirmeyi seven, etliye sütlüye karışmayan, sakin, saygın, saygılı son derece mütevazı ve bey efendi bir kişilik.

Başkanı olduğu ilçenin Belediye başkanının odasına kapıyı vuruyor önce başını içeri uzatıyor ve başkan ona Murat daha sonra gel şimdi meşgulüm sonra görüşelim dediğinde, odacısıymış gibi tık çıkartmadan kapının aralığından başını geri çekip geri dönebiliyor.

Neden?

Aciz mi? Pısırık mı? Yetrsiz mi?

Asla hiç birisi değil. Sadece bey efendi ve saygılı.

İşte Murat Uysal’ın bu mütevazılığı ve bey efendiliği çokça suistimal edildi.

Çalıştırılmadı. Başta Eczacı Ekrem Eşkinat tarafından çok hor kullanıldı. Pasifize edildi. Çünkü Eşkinat tecrübelidir. İlçe başkanının faktörünü çok iyi bilir. Murat Uysal’ın yerine görev ve yetkilerini kullanabilecek vasııflarda bir ilçe başkanı olsaydı Amiyane tabirle hoplatırdı.

Murat kardeşimizin zaten soyadı UYSAL.

Murat’ın bunda payı yok mu? Var tabi. En başında seçimlerin ardından Eczacı Eşkinat’ın basit tuzağına düştü. Eşini belediyede işe başlattırması en büyük hatasıydı.

Şimdi olduğum yerden bakıyorum da;

CHP de kenarından köşesinden dahil olmak üzere başta Tekirdağ ve Süleymanpaşalılar adına derin bir ah çekiyorum.

Ahh Murat Emre Kervancılar ah!

Adım gibi eminim ki bir çok CHP li ve O ön seçim öncesinde ve  sırasında bir yerleri farklı oynayanlar başta olma üzere çok kimse bu ahı onlarda çekiyorlardır. Kaldı ki ben CHP li değilken bunun farkındaysam onlar bu vicdan azabı ve şimdi işte o bazıları bir yerleri farklı oynayanlar adam yerine dahi konulmadıklarını, kapılardan kovulduklarını, ele güne rezil olduklarını görüp yaşadıklarında ” Murat Emre Kervancılar biz sana ettiğimizin bedelini ödüyoruz” demiyorlarsa ben de hiç bir şey bilmiyorum.

O gün Murat Emre Kervancılar’a kaybettirdiklerini zannedenler; Aklınız başınıza geldi mi?

Murat Emre Kervancılar’a kaybettirmediniz. CHP ye kaybettirdiniz. Süleymanpaşa’ya kaybettirdiniz ve kendinize kaybettirdiniz.

Belki de, Murat Emre kervancılara Kazandırmış bile olabilirsiniz.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI