Bir Günlük, Bir Defalık Bile Olsa '' HODRİ MEYDAN '' Demeye Davet Ediyorum ! ! !

Bir Günlük, Bir Defalık Bile Olsa '' HODRİ MEYDAN '' Demeye Davet Ediyorum ! ! !

Yüz yılı geride bırakmış bir çınarın dibine, köklerine  asit, kezzap dökmeye devam ediliyor.

Bu gün yüz yılı aşmış, Türk Futboluna çok önemli sporcular yetiştirmiş, günü gelip iş başa düştüğünde Avrupa arensında ülkeyi başarıyla temsil etmekten geri kalmamış olmasına rağmen bu gün içine düştüğü mali krizler nedeniyle yer aldığı lig klasmanından  küme düşürülmek noktasına gelen Kocaelispor'dan söz etmek istiyorum.

Kocaelispor (!)

Yüz binlerce taraftarın gönül verdiği  saygınlığı ile anılan futbol arenasında Marmara Bölgesini her zaman  gururla temsil etmiş, mazisi başarılarla yüklü , şehir futbol kulüplerine önderlik etmiş, örnek alınmış camia ve futbolcu fabrikası iken, geçmiş gururundan hiç bir şey kaybetmemiş olsa da her nedense, kimlerin duyarsızlıkları, kimlerin ilgisizlikleri sonucu şimdi bulunduğu yeri hak etmeyen Kocaelispor'a darbe üzerine darbe indirilmeye devam ediliyor...

Kocaelispor bu gün zor durumda. Kocaelispor camiası derhal harekete geçecektir ki hiç şüphesiz.

Bir kaç Sırp futbolcu alacakalrı nedeniyle FİFA ya baş vurmuşar ve neticede Kocaelispor bu dar gününde, bu zor gününde FİFA tarafından ya, 2,5 milyonu ödeyin ya da küme düşürüleceksiniz tehtidi(!) ile karşıkarşıya.

Ülkemzin de içinde bulunduğu bu kritik günlerde, birlik beraberlik olgusunu pekiştirmek adına tüm Marmara Bölgesi takımların Kocaelispor'un yanında olmaya davet ediyorum. Klasmanı hiç farketmiyor, mali yapısı ne olursa olsun kendileri de dar boğazda olsalar dahi, sembolik bile olsa Kocaelispor için ateş yakmak değil bir kibrit yakmaya davet ediyorum. 

Kocaelisporun rakibi olmuş, İnönü de, Ali Sami Yen'de, Saracoğlu'nda Kocaelisporu ağırlamış 3 büyükler dahil, Kocaelispor forması giymiş o forma sayesinde adı futbol camiasında anılr hale gelerek ün, şöhret para hatta siyasi kariyer edinmiş herkes için gün bu gündür. 

Kocaelispor'un size verdiği manevi değerlerin karşılığını ödeme zamanıdır.

Ülke birliği bütünlüğü (!)

Evet. O  tarafıdan da bakıldığında gün yine bu gündür. Kocaelispor bu dar boğazı aşacaktır. Boğazındaki bu boyunduruktan da kurtulacaktır. Ancak konu sadece Kocaelispor da değil. Birlik, bütünlük iradesini ortaya konulması tarafından bakıldığında da bu bir örnek teşkil edecektir.

Neresinden bakılırsa bakılsın, Kocaelispor'un bu gün kısıtlı, sınırlı da olsa yanında yer almanın birden çok mesajı içereceği açıktır.

Kocaeli taraftar gurubu HODRİ MEYDAN ve İzmit'li iş adamları, siyasiler herkes çorbaya tuz katacakta olsalar, Futbol camiası tüm unsurlarıyla birlikte bu gün Kocaelisporun yanında duruş segilemek zorundadır. Saha sonuçları nedeniyle başarısızlığın yanında kayırma, gözetme talebi değil bu(!) Kocaelispor'un yüz yılı aşmış tarihsel misyonu adına yürekten, basit bir çağrı benimkisi.

Bu vesileyle, Tekirdağspor'un ülke meselelerine, sosyal konulara her zaman son derece duyarlılık göstererek bir araya gelişlerini felsefe olarak ortaya koyan Tekirdağspor taraftar gurubu, ÇARŞI MEYDAN'I herzaman ki duyarlılıklarını göstermeye davet ediyor ve ilk ve son kez . . .

. . .HODRİ MEYDAN (!) demelerini umuyorum.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI