Bu Yazının En Önemli Kısmı '' NOT '' Bölümüdür. O Nedenle '' NOT '' Düştük.

Bu Yazının En Önemli Kısmı '' NOT '' Bölümüdür. O Nedenle '' NOT '' Düştük.

Merak ediyorum(!) Ekrem Eşkinat, EKİNOKS a denk gelebildimi? Ekvtor'da denk gelmemişse bile döndüğünde nasılsa geceyle gündüz kadar farklı bir şehrin emini olamadığını görecektir.

Sosyal medyanın yararlı ve zararlı yönleri tartışmaya devam ederken,internetin dünyada herkesin yaşamının en değişmez parçası, olmazsa olmazı gerçeği kabul edilmek zorunda.

Hiç kimse kimsenin arkasından konuşmuş olmuyor. Herkes herkesin yazdığını veya paylaşımlarını görebilme imkanına sahip. birisini övseniz veya yerseniz o kimse dünyanın neresinde olursa olsun bunlardan haberdar olma imkanına sahip.

Dolayısıyla, Amerika gezisinde bulunan Ekrem Eşkinat yazdığımız tüm yazıları seyahati esnasında burada olduğu gibi takip edebiliyor ve okuyabiliyor. uyarı, öneri ve eleştirilerimizi burada takip ettiği gibi seyahati esnasında da anı anına  görme imkanına sahip. Bu imkana sahip olmasa bile buradaki mahiyeti yazılanı, çizileni kendisine iletip raporlandırıyorlar, adının her geçtiği konulu programları, söyleşileri kayıt ederek dönüşünde izlemesi için hazırlık yapıyorlar.

Esas merak konusu olan ise, Eşkinat'ın kendi hakkında çıkan haberleri, eleştirileri programlarda adı geçtiği kayıtları incelemesi için ayırdığı zaman kadar hatta daha fazla bir zamanı mahiyeti için kendisine iletilen rapor, bilgi, belge veya sözlü uyarılar hakkında harcayıp harcamadığı...

... evet bir başkan mahiyeti ile ilgili olumsuzluk, memnuniyetsizlik hatta haksız eleştiri ve ithamları dahi araştırmak için zman ayırmalı. ayırmıyorsa mahiyetinin üzerine atılı ve ispatlı, söylenti dail tüm itham, eleştiri, şikayetlerin tümüne ortak olmayı kabullenmiş demektir.

Ekrem Eşkinat'ın, mahiyetinde üst kademelerde görevli bir kaç isim hakkında uyarıldığını biliyorum. Uyarılarda bulunan isimler gelişi güzel kişiler değiller. Bunlar partili veya partisiz saygınlıkları olan, isimler. Sözleri, lafları yerinde kişilikler. Eşkinat'ın mahiyetindeki kişilerle ilgil yakınmaları, eleştirileri, önerileri  dile getiren kendi partilisini dikkate almadığı gibi çevrden kendisine bu konudaki uyarılarıda dikkate almıyor olması enteresan.

Bunu anlamak çok güç değil.

Bu uyarıların, eleştirilerin veya önerilerin tek bir tanesini dahi dikkate almış olması halinde Eşkinat'ın etrafını kuşatan en az bir kaç isimle yollarını çoktan ayırmış olduğunu görebilirdik. Bu yol ayrımları yaşanmadığı sürece ki Eşkinat'ın en hassas olduğu konuları kapsayan bu eleştiriler ve uyarıların muhattapları hakındki tüm ne var ne yok havada sallanmaya devam ederecek.

Bu eleştiriler neler? Eşkinat, mahiyetinin hangi konulardaki zaaflrı noktasında uyarıldı?

Onun bildiğini kamuoyndan saklayacak değiliz.

Ne var ki dönüşünü beklemekte fayda var.

İsimleride veririz. hangi konular hakkında eleştirildiklerinide, bu eleştirilerin Eşkinat'a kimlerce iletildiğini de. Eleştirileri duyduğundaki kendi ettiği sözleri ve neler diyerek, dediklerinin tam aksine yaptıklarınıda. Bir iidada bulunan ettiği iddianın gerçekliği kadar şereflidir yada iddiasını inkar ettiği nispette şerefsizdir.

Tüm bunlardan biz ene?

Ancak köklerimizin yer aldığı, geleceğimizin filizlendiği bu şehrin ne oranda emin ellerde olduğunu bilmek hakkımız. Siyasetçi bu gün var yarın yok. 

Ekrem Eşkinat bu şehrin belediye başkanıdır. Bu şehrin ''eminidir''. Şehirliler de kendisinden emin olmak hatta olup olmadığını sorgulamak, gözden geçirmek hakkına sahiptir.

NOT: Eşkinat'ın mahiyeti hakkında kendisine iletilen eleştiriler, uyarılar dedik. Sakın ola ki, her biri için akıllara gelen ilk şeyler...

... rüşvet, suistimal, yetkiyi ve etkiyi kötüye kullanma, ihaleleri ayarlama, kontrol yetkisi altındaki yerlerden para sızdırma, basılan matbua işlerini yandaşlara peşkeş çekme ve bunlardan ''sakal'' almak, aynı iş yerinde çalışanlarla uygunsuz beraberlikler, denetimlerde kayırmacılık, gidilen lokatalarda türkü evlerinde  nüfusunu kullanarakhesap ödememezlik veya gelen iki çay bir tost parasına itiraz edip o iş yerine zabıtaları yığmak türünden saçmalıklar, hizmet alımlarında kayırmacılık, eş dost akraba koruyup kollama gibi v.b türünden ahlaksızlıklar,şerefsizlikler, terbiyesizlikler gelmesin. Aman ha(!) Bizim kastettiklerimiz belediye hizmetlerinin vatandaşlara sunumundaki aksaklıklar veya liakatsızlıktan kaynaklanan şikayetler. Her bünyenin kaldırabileceği şeyler. 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor