Sandık Güvenliği mi ?

Sandık Güvenliği mi ?

Mevcut şartlar altında seçim güvenliği tartışılıyor.

Sandık güvenliği nasıl sağlanacakmış.

Etmeyin, eylemeyin. Bırakın sandıkları, sandıkların içerisindeki oy pusulalarını bir tarafa bırakın.

Sandık Diyarbakır’da, Cizre’de yani o malum yerlerde gayet sağlıklı biçimde korunur. Gözü gibi korur onları HDP. Esas Ankara’dan bu tarafa olan sandıkların güvenliği önemli.

Aydın, Bursa, Kütahya, Tekirdağ, Kastamonu v.b gibi bir çok ildeki sandıkların güvenliği, Diyarbakır, Mardin, Muş, Hakkari deki sandıkların güvenliğinden çok ama çok daha önemli. Hatta Ankara sandıkları hepsinden önemli.

Sandıklarda her hangi bir ala vere dala vere yapılmış olsa AK Parti neden tek başına iktidar sağlayabilecek ayarlamayı Haziran da yapmadı? Bu en basit, en akla gelebilecek ilk soru olarak sorulması mümkün ve kolay olanı.

Bu sorunun bir kaç cevabı olabilir. Bir kaç komplo teorisine dayandırılmış cevaplar verilebilir. Ancak işimiz o değil.

Birileri çıksınlar ve beni, ÖSYM , TEOG , KPSS , TUS , GYS  ve daha bir çok sınavda yapılanlara rağmen seçimlerde de bu yöntemlerin uygulanamayacağından bahsetsin ve ikna etsin.

Milli Piyango çekilişlerini dahi kurcalayabilen, bir çok sınav sonuçlarına müdahale edebilen sistem kalkıp seçim sonuçlarına parmak atamayacak öyle mi?

1 Kasım da kime ne lazımsa, kime yüzde kaç gerekliyse o eksik mutlaka giderilecektir.

Hazirandan bu yana köprünün altından o kadar çok miktarda su aktı ki, barajlar ağzına kadar doldu. Doluluk oranı hat safhada. taşların çoğu yerine oturdu. Angajmanlar sağlandı. İkazlar algılandı.

Şimdi sıra Haziran dan bu yana geçen süredeki gelişmeler ışığında her şeyi yerli yerine oturtmaya geldi. Yani, her kesim bu sürede üzerine düşen dersi aldı.

Örneğin, kayınbiraderimin yakından tanıdığı birisi şu yakınmada bulunmuş; Ben her seçimde Osman Pamukoğlu’nun partisine oy verdiğim halde her nasılsa benim oyumu kullandığım sandıktan Pamukoğlu’nun partisine oy çıkmıyor. Haydi bakalım buradan buyurun.

En başında da yazdığım gibi; Derdimiz Hakkari, Van, Muş, Mardin, Kars, Ağrı, Şırnak sandıkları olmasın. Biz, İstanbul, Ankara, Isparta, Kastamonu, Bursa, Balıkesir gibi illerdeki sandıkların güvenliğinden endişe edelim.

Zaten endişe etmekten başka da hiç bir şey elden gelmiyor. Sürekli endişe etmekten endişe yorgunu olduk çıktık. Partiler seçim öncesi özellikle CHP, sandık feryadına başlar ama sandık görevlileri bize kumanya gelmedi, karnımız açlıktan zil çalıyor başlarım böyle işe der ve sandık başlarını en erken onlar terk ederler. tamamı değil tabi ama genelde bu böyle oluyor.

Sözün özü, bence bu seçimlerde kime yüzde kaç gerekliyse o gerekli yüzde bilmem kaçı alacaktır.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI