Geçim Derdi, Seçim Derdi Meydan Muharebesi . . .

Geçim Derdi, Seçim Derdi Meydan Muharebesi . . .

Bir kaç bin kişi seçim derdinde ve karşılarında da 70 milyon geçim derdinde.

Geçim derdindekilerin seçim derdindekilere karşı meydan savaşı var. Seçim derdindeki azınlığın geçim derdindeki çoğunluğa uyguladığı kuşatma devam ediyor.

Bu kuşatma devam edecek. geçim derdindekilerin üzerindeki muhasaranın kalkma şansı sıfır. Bu muhasaradan kurtulmak gibi bir umut sala yok.

Seçim derdindekiler bu gün bunlarsa yarın bir başkaları olacak. Ama geçim derdinde olanlar kuşaktan kuşağa hep aynı kalacaklar.

Kuru fasulyenin kilosunun 15 lira olduğu bir Türkiye den bahsediyoruz. daha başka bir kıstas aramaya gerek yok. Ete,süte hatta üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin balık tezgahlarında hamsinin kilosu da 15 liraysa daha başka örneğe gerek mi var? Yok tabi.

550 nin içinden birisi olmak için mücadele eden bir kaç binin karşısında 70 milyonluk bir güruh, bey efendiler, hanım efendiler Milletin vekili olacaklar. Olacaklar da aldıkları vekaletin gereklerinin bilincindeler mi acaba? Hiç birisi değiller.

Milletvekili sadece ve sadece yazım, imla kuralları gereğince bir arada yazılıyorlar. Bunun dışında millet anyada vekil konyada. Biri birlerinden o kadar uzaktalar ki malumu burada ilan etmeye çalışmamıza da gerek yok.

İktidarı, muhalefeti al birini vur diğerine. 7 Hazirandan bu yana geçen sürece bakıyoruz ve şapka düştü kel göründü. Türkiye’yi yönetmeye canı gönülden talip olan hiç bir parti görebildiniz mi? Ateşten gömlek ortada, ama giymeye talip gibi olanlar var giymeye can atanlar yok.

Amaç iktidar olmak.

Ama iktidar hevesi sadece şahsi tatmin için. şahsi bireysel tatminleri gerçekleştirme adına iktidar heveslileri var.

Abinin yaşı kemale erişmiş. Yani bazı aktivitelerde gerileme devrine adım attığının farkına varan abimiz başlıyor mavi ambalajlı o haplara yönelmeye. Neden? yengeyi düşündüğünden değil tabi. Umurunda mı, yengemizin hali? Hiç değil. Abi düşmüş kendi derinin çaresine. Bu uzunlukta kısa kestiğimiz örneği algıladık nasılsa.

İşte Türkiyeyi yönetmeye talip olanlarda tam da bu abi gibiler. Kendilerinin iktidarları önemli. Yengemiz konumundaki biz hiç umurlarında değiliz. Böyle gelmiş böylede gidecek. onlar abi, biz yenge. 7 hazirandan bu yyana AK Parti ve CHP ha gayret ha gayret yok muzafferiyet durumundalar. Mavi ambalajlı zannettikleri MHP hiç umdukları gibi çıkmayınca üzerlerine yapışan mahsunlukla oturdular yatağın kenarına düşünen adam pozisyonunda, ne yapalım, bari umutları 1 kasıma taşıyalım kararı aldılar.

Kısacası, geçim dedindekiler seçim derdindekilerin umurlarında bile değillerken, geçim derdindekiler seçim derdindekilerin düşmüşler peşlerine uzun ince bir yolda ha bire yürüyorlar.

Olanda bu olacağı da bu.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor