Süleymanpaşa Belediyesi; Yıktın Perdeyi Eyledin Viran

Süleymanpaşa Belediyesi; Yıktın Perdeyi Eyledin Viran

Geçti Bor'un pazarı sür eşeğini Niğdeye.

Vatan, Millt, Sakarya(!) edebiyatı artık çoktan bitti. Bu halkı hamaset üreterek oy deposu haline çevirme devri kapanalı çok oldu. Vatandaş hamasi üç beş söz, bir kaç gösteri ile gaza gelmiyor. 

Lay lay lom anlayışı ile yürütülen organizasyonlara ise tümüyle arkasını dönmüş.

Konser, gösteri organizasyon şirketimisiniz yoksa vatandaşa hizmet götürmek için onların oylarını alıp seçilmiş belediyemi? Allah aşkına siz nesinz? Bunun cevaabını bana değil önce kendinize vermeyi deneyin. 

Doğum yapan hanımlara kıytırık birer bebe battaniyesi ile bir kaç paket bebek bezi götürmekse belediye hizmeti sizi avuçlarımız patlayana kadar alkışlarız. o battaniyelerin hikayeside var ama her neyse. Bebek bezi deseniz siz o iştende iyi anlarsınız.  Üç beş ihtiyaç sahibi insana aş vermekse onun lafını yapıp düşküne yardım üzerinden övünecek kadar sizin düşmüş olduğunuzu görmek bizi gerçekten üzer.

Konser için koro getiriyormuşsunuz. Medeniyetler korosu.Bedava, babalarının hayrına gelmiyorlar değil mi? Sizin burada bir konservatuar dediğiniz öve öve yere göğe koyamadığınız bir yer var. Hani ne oldu? orası ne iş yapar? Korolar sanatçılar bir sürü bir sürü işler. Ses var görüntü yok. Hatay'dan medeniyetler korosunu kim bilir kaça getiriyorsunuz.

  Allah aşkına siz ne iş yaparsınız? Bırakın belediye falan da siz hangi biriniz hangi işin ucundan tuttunuz bu güne kadar?

Yardımcıları da başkanlarının yolunda ilerlemeye başlamış, boş boğzlılıkla ironiyi bir türlü ayırt edemez hale gelmişler.

AK Partiye oy verenler vatan hainidir. 

Bu sözü ettiği bize aktarılan bir belediye başkan yardımcısı hemde sosyal demokratlık dediğinizde yere göğe sığmayan birisi bu zihniyetteyse şayet varın onun dünya görüşünü, demokrasiden ne anladığını ne anlamadığını, muhassırlığın neresine yamandığını siz düşünün.

Hangi yüzle ve vicdanla?

Siz!

Bu kafalardyken bu halktan tekrar oy isteyebileceksiniz ve size hizmet edeceğiz, size hizmet getirmek için oylarınızı biize  verin mi diyeceksiniz?

Lay lay lomlarla, konser, şarkı türkü ile mi; Çınarlı'da, Yavuz mahallesinde, Çiftlikönünde, Peştemalcı da, Altınova da, 100 yıl da, Zafer mahallesinde, Aydoğdu da OY İSTEYECEKSİNİZ? Arakanıza teneke bağlayacaklar teneke haberiniz var mı?

Atatürk üzerinden oy devşirme devri de bitti. Süleymanpaşa halkı, bundan sonra Atatürk'ü kullanmanıza hayır demeye, Atatürk üzerinden siyaset yapmanıza son verdiğinde iş işten geçmiş olacak. Laiklik, Cumhuriyet elden gidiyor safsataları boşa çıkalı çok oldu ama siz bunun farkına ne zaman varacaksınız? Kendinizin boşa çıktığı zaman.

Atatürk üzerinden siyaset yapmaya, Atatürk'ü kullanarak hamaset üretmeye son verin. Atatürk dirilse önce sizi ele almakla başlar temizlik yapmaya. Onun aziz hatırasını, onun eşsiz sunduğu her değeri tepe tepe kullandığınız için, onun hatırasını oya tahvil etmek gibi bir aymazlık yaptığınız için ilk evvel sizden hesap soraacaktır.

Süleymanpaşa Belediyesi !

Yaptığın orta oyunundan başka hiç bişey değil. belediyecilik senin yaptığını zannetiğin şey hiç değil. 

Yıktın perdeyi eyledin viran.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI