Kasım Ayını Atlatalım Gerisi Kolay !

Kasım Ayını Atlatalım Gerisi Kolay !

15 Temmuz akşamı olan bize ne anlattı, bize ne ifade etti?

15 Temmuz akşamının amacı bakımından en basit özeti ne olmalı?

Fettullah adındaki biri çıktı on yıllardır devlet içindeki sızıntıları sayesinde, devleti ele geçirmek için baş kaldırdı.

Bunumu anladık?

Amaçları devleti eele geçirmek olan bu güruh 15 Temmuz akşamı toptan bir ayaklanma başlattılar.

Bu kadarla sınırlı, genel maksat buydu !

Şayet ki hala daha bu kadar sığ düşünen birileri kalmışsa vay başımıza gelenlere ki ne vay !

mensupları devleti ele geçirme gayesiyle kandırılan şerefsiz, vatan hainleri ile dolu olan bu yapı tümüyle mevcuut anayasal düzene karşı topluca kalkışmanın temel prensibi olarak devleti ele geçirmeyi amaçlıyordu. Ya da öyle zannetmeleri sağlanmıştı Onlar dahi bu kadar nüfuz ettiklerinin farkında değillerdi. İmmlar sayesinde hücrelere ayrılmışlar, biribirlerinden bağımsız ama tepede tek bir şer elebaşısına bağlıydılar.

Amaç devleti ele geçirmek falan değildi. En azından alttakilerin zannettikleri o olsa da gerçek asla o değildi.

Gerçek amaçlanan ne miy di?

Türkiye'de iç savaş başlatmak.

Nasıl mı?

İlk dalgada binlerce , şehirlerde yüzlerce kişi öldürülerek, sokaklarda cinayetler işlenerek halk arasında genel bir istikrarsızlık yratılarak. İş birlikçileri olan PKK hazırda bekliyordu. Paramiliter kendi silahlı gurupları zaten hazırdı. Güney Kıbrıs Rum kesiminde bilinen İngiliz askerleri hazır kıtaydılar. Bakın bu çok acı ama gerçek ! Ermenistan ordusu dahi sınırda hazır bekliyordu.Leş kargları diğer akbabaların ardındaydlar.

Şimdi bu zamanın kafasıyla hala daha bağnazca, aptalca ve geri zekalı gibi davranmanın manası yok.

Bu işi bunca zmanın arksından bağnaz ideoloji ile siz yaptınız, siz ettiniz, siz desteklediniz çığırtkanlığının anlamı veya faydası var mı?

Yok !

Kasım ayı çok önemli !

Kasım ayının ikinci yarısını aatlatabilen Türkiye için herşeyin önü çok parlak.

Erken seçim yapılmalı. Bu hain yapının şantaj boyunduruğu altındakiler tüm siyasiler her partide ayrımsız her siyasi partide varlar. Her parti kendi hainini temizlemeli. Saddece FETÖ üyeleri  veya onların uzantıları değil. PKK sözcüsü gibi faliyet gösterenleride temizlemeliler. Kripto PKK lılarda temizlenmeliler.

Yerelde mi? 

Yerelde mi, siyasetçisinden hukukçusuna kadar, ifadleri alınanar, ifadelerinin ardından hakim karşısına çıkaartılanlaar ama isimleri açıklanmayanlar. Kimler kimler yok ki ! Açıklayalım mı bunları ? Tamam açıklayalım bakalım kimlermş bunlar ...

... haklısınız. Yok öyle canım cennette gezmek, yok öyle hala daha milletin arasında salına salına dolanmak. Caka satma devri bitti, sona erdi. Bu millet kenarından köşesinden bu yapıya bulaşıklığı, karışıklığı olan herkesi bilecek öğrenecek. 

Sisetçiler hala daha siyassetin içinde olanlar var. ifadeleri alınıp '' bir biçimde '' ki o biçiminde ne olduğunu bildiğimiz şekliyle arka kapılardan salınanlarında olduğu biliniyor. Avukatlar var mı? İfadeleri alınan veya göz altında tutulan Avukat var mı? Doktor var mı? Aklımıza kim geliyorsa sıralıyoruz mutlaka bu meslek guruplarından var anlamına gelmesin. Gelişi güzel soruyoruz.

Sorduğumuz sorunun cevabına dönersek;

Bu yapının derdi amacı devleti ele geçirmek falan değildi. 

İç savaş çıkartmaktı ve hala daha o haince umutla uyuyan hücrelerinin olduğu biliniyor. 

Kasım ayını atlatalım. Gerisi kolay !

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor