Ekrem Eşkinat, Sen Yontmayı Boşver, Seni Yontanlara Bak . . .

Ekrem Eşkinat, Sen Yontmayı Boşver, Seni Yontanlara Bak . . .

Eczacı Ekrem Eşkinat kendisini eleştirenlere yönelik yine kendi üslubunca ama işgal ettiği makama hiç yakışmayan kendine yakışan biçimde cevap vermiş.

Eleştiri yapanlara yönelik, sözde siyasi zeka kıvraklığı ile cevap vermiş.

Ey Eczacı Ekrem Eşkinat!

Bu halk seni sevmedi.

Bu halk sana oy vermedi Vatan, millet davasına aldınız oyları. CHP  meclis oylarına bak, bir de senin oylarına bak.

Yol arkadaşlarını daha yolun başında, ilk kavşakta satan sen değil miydin?

Sana oy verenler şimdi saç baş yoluyorlar.

CHP li meclis üyelerinden yarıdan fazlası bile senden hoşlanmıyorlar, ne yapalım oldu bir kere diyorlar. Dudak, boyun büküyorlar.

Partililerinde seni sevmiyorlar. Bu gün ön seçim olsa aday adayı olsan aldığın oyun yarısının yarısı kadar bile oy alamazsın.

Belediye çalışanlarının büyük bölümü senden hiç ama hiç hoşlanmıyorlar. Hatta gecenin bir yarısı yanında asistanınla birlikte makama gelip her nerede her kime canın sıkılmışsa acısını, orada bir dilim ekmeği çoluk çocuğuna götürebilmek için sabaha dek dikilen güvenlikçilerden çıkarttığın, eften püften nedenlerle işlerine son verdiğin de konuşuluyor. Asistanının çalışanların cep telefonlarındaki son konuşmaları, en son kimlerle mesajlaştıklarını kontrol ettiği şayet senin haz etmediklerinle, senin karşıtın muhtemel kişilerle konuşmuşlarsa işlerine son verdiğin dahi konuşuluyor.

Belediyede bir toplu iğneyi oradan, buraya taşımamış ama senin ispiyoncun damgasını yemiş kaç kişinin cebinde maaş kartı olduğunu merak etmeye gerek var mı? o dahi konuşuluyor. Milletin ağızlarında sakız.

Esnaf neredeyse senden nefret ediyor.

Yarın yerel seçim yapılsa, sana rağmen CHP Süleymanpaşa’da 2. parti olmayı başarır. Sadece o kadar.

İşgal ettiğin koltuğun ait olduğu kurumda personel işleri kimden soruluyor? Sanırım personel müdüründen, insan kaynaklarından değil. Çünkü gelen haberler o yönde değil. Hele senden, şahsından sorulmadığı kesin. Özel asistanın hanım efendinin o konuda tam yetkili olduğu söylenmekte ki bunu sende bir kaç yerde üzerine basa basa ifade etmişsin. Ettin.

Adama sorarlar seni kim yontuyor diye.

Bak sen uzun bir zamandır Tekirdağ dışındasın. Buralardan çok uzak kaldın. Buralarda yontmacılık falan gibi el sanatları pek gelişmiş değildir. Olsa olsa oymacılık desen tamam derim. Ama yontmaktan anlamaz bizim insanımız. Oymayı iyi becerir.

Emin ol ki, en yakınındakiler bile seni sulu götürüp susuz getiriyorlar. Sana anlattıkları ile yaptıkları o kadar farklı ki, gel gelelim sen her şeyden, her olan bitenden haberdar olduğunu zannediyorsun. Daha bayram öncesi beni kahve içmeye çağırdığınızda sana bazı konuları aktardım. Hakkın yenmez enine boyuna inceledin, araştırdın, ilgilendin Allah’ın var. Hemde öyle böyle değil. Çok zaman ayırdın. Fakat o işte bildiğin gibi değil. Ben uzatmadım ve o uzunlukta meseleyi kısa kestim. İstersen tekrardan kaldığımız yerden devam edebiliriz. Benim için hava hoş. O konunun öyle bir devamı var ki o bulunduğunuz bina var ya en az 5 metre havaya kalkar tekrar yerine oturur. Her neyse yine bir kahve sohbetinde o konudan bahis açılırsa devam ederiz.

O yontulmalarına gerek gördüklerin, alttan alttan oymaya başlarlarsa, ilk mekan kuracakları yer hani şu deniz kenarında, yan yana olan bir kaç villa var ya, hani benzinliği geçince sağdan denize doğru inince işte oraya, o villaların yakınlarına kurarlar mekanlarını. Sana da tavsiye ederim. Sende oraya bir uğra. Oraya mekan kuranların akılları ve başka tüm organları daha bir verimli çalışıyormuş. Oyma, yontma işlerini orada planlamakta fena olmaz.

Yontmak mı gerekli demiştik?

Ekrem Eşkinat nereden girdik, sana manzaralı yerler tavsiye etmeye kadar geldik.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor