Tekirdağ'ın '' İleri Gelenleri''

Tekirdağ'ın '' İleri Gelenleri''

 

Kimin umurunda? Sayısı en fzla beş yüz kişiyi geçmeyen bir kaç kişinin dışında başka hiç kimsenin umurunda değil. Defalarca yazdık, konuştuk, söyledik, dert yandık, hedefi ve ifade ettiği anlamları alt alta yazdık. Damardan girdik olmadı, Tekirdağspor hangi anlamları ifade ediyor bunları sıraladık, kapsadığı içerikleri saydık döktük yine olmadı. Olmadı olmuyor olacak gibi de değil.

Anladık ki;

Adamın anasına sarkıntılık eden kadıymış. Kimi kime şikayet ediyoruz dedik kendi kendimize.

 Tekirdağspor ele güne muhtaç değil. Yolda, ortada kalmışta değil. Yönetim kurulu ve duyarlı Tekirdağlılar sahiplenilmemenin isyanı, hezeyanı içindeler.

Saha sonuçlarına bakarsak her koşulda takım ilk dört içinde. Bu mucize zannediliyor. Yapılan en büyük haksızlıksa yine oyuncular üzerinden ortaya konulan, rakiplerin beceriksizliği denilen bi küçümseme söz konusu ki sahada mücadele eden oyuncuların akıttıkları tere en büyük haksızlık hatta ihanet budur. 

Gelelim şehrin '' ileri gelenlerine '' 

Bir şehrin ileri gelenleri vardır değil mi? İş adamlarıdır, siyasetçileridir, bürokratlarııdır, eşrafıdır, dır da dır  bu dırları uzat uzatabildiğin kadar. Bu ileri gelenler her zaman sahnnede yerlerini alırlar. şehrin duyarlılıklarına karşı hassasiyet gösterirler, sorumluluk üstlenirler. Maddi, manevi ortaya bir gayret koyarlar. İleri gelen tanımı da bu yüzden onlara yakıştırılır. Şehrin konularında ileride oldukları için öncülük ettikleri için.

Ne yazık ki, Tekirdağ'da bu tam tersine işliyor!

Şehrin ileri gelenleri pıısırık. Şehrin ileri gelenleri diye adlandırılanlar köşelerine çekilmişler üzerlerine sinmiş miskinlikten oldukça hoşnutlar. Ne kokmayı, ne bulaşmayı akıllılık sayan bir sürü miskin bir araya gelmiş. Ya dededen ya babadan tarla tezek sahibidirler, ya da siyasi miyasi alabam şalabamla para pul edinmişler onun bunun yazıhanesine bir iki çay ziyareti edip günlük dedikodular eşliğinde kulunç kırarlar. Akşam olunca da aynı miskinlikle tutarlar evlerinin yolunu. 

Tekirdağ'ın ileri geleni falan yok !

Tekirdağ'ın her derdiyle dertlenenler yine cadde sokaklarda rastladığımız, bizim içinde makbul olan gerçekten ileri gelen bir kaç kişi dışında hiç kimse yok.

Dedik ya; şehrin her şeyi ile ikgilenenleri ileri gelenleridir. Tekirdağ'da bu çark tersine işlemekte. Tekirdağ'ın her şeyi ile ileri gelen sayılmayan hatta sıradan, sürüden kenar mahalle dedikleri mahalle insanları esas ve gerçek Tekirdağ çocukları tarafından dert edinilir. Şehrin sıkıntısının, şahrin sorumluluk gösterilmesi gereken konularına Tekirdağ'ın mahallelerinde yetişen gerçek çocuklarınca el konulur. 

Bana hiç kimse martaval okumasın. İsteyenle istenilen her ortamda bunu tartışmaya açığım. hemde istenilen jargon veya istenilen ağızdan konuşuruz.

Tekirdağ'da ileri gelen falan kalmamış!

Tekirdağ'da orası ayrı burası ayrı oynayan, kendi menfaati olamdan adım atmayan bir sürü geveze, elini değil parmağının ucunu taşın altına sokmaya çekinen pısırık,  duyarsızlar güruhu kol geziyor.

Bu şehirde kazanan, bu şehirde adam olan, bu şehirde daha düne kadar ayağına giymeye don bulamayan, ama o ama bu nedenle bir yere gelip şimdi geldiği yeri unutanlar; Sizden bu şehir için duyarlılık bekleyen Allah tan belasını beklesin.

Tekirdağspordan söze girdik girmesine de, Tekirdağ'ın neresnde iziniz var ki? 

Seçim zamanı siyasi partilere, adaylara para akıtırsınız. Ya bir imar ya bir arsa ya bir bina işiniz vardır. 

Sesini dinlemediğiniz eşeğe torba bağlamazsınız.

Böyle gelmiş böyle gider.

Biz Tekirdalılar her zaman olduğu gibi bata çıkada olsa kayığımızı siz olmadanda bu denizde yüzdürürüz.

Sizlerden gelecek hayır Allah'dan gelsin.

Daha çok söz var söylenecek ama şimdilik bu uzunlukta kısa keselim.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI