31 Ekim' de yazmıştık !

31 Ekim' de yazmıştık !

Kasım ayını atlatalım gerisi kolay demiştik. Bu konuda yazdığımız yazının mürekkebi kurumadan '' Kasım'a '' işte o kastettiğimiz Kasım ayına merhaba dedik. 

Kasım ayı çok önemli ! Bu ibare ile o yazıyı tamamlamıştık.

HDP eş başkanları, blediye başkanları, Milletvekilleri gözaltına alınıyorlar. Bazıları tutuklanıyorlar. Hemen daha bir kaç saat sonra Diyarbakır'da, öğrenci servislerinin güzergahında ve en yoğun saatte bombalı araç patlatılıyor. 9 Can kaybı onlarca yaralı. Eylemi PKK üstleniyor. 

İşte gücünüz bu. İşte yapabileceğiniz en doruk eyleminiz de bu. Kime karşı? Bu ülkenin sahipleri arasındaki asli unsuru olan, bu vatanın evlatları Kürt Halkına karşı. İşte zavallısınıız. İşte acımasız ve gaddarsınız. Aciz ve şeref yoksunusunuz.

PKK nın borozancılığını yapacaksınız. Arkamızı PKK ya dayadık diyeceksiniz. PKK sizi tükürüğüle boğar diyeceksiniz.  Diyeceksiniz de diyeceksiniz. Askere, polise tokat atacaksınız ...

... Bu devlet, bu millette bunları yiyip yutacak hazmedecek! öyle mi sanmıştınız?

Dokunulmazlıklar kaldırılsın yaygarasını siz başlatacaksınız, ardından hakkınızdaki yasal işlemler için adli makamlara vermeniz gereken iki satır ifade için; ''biz ifade vermeye gitmiyoruz, nasıl götürebileceksiniz görelim bakalım.'' diye atarlanıp, devlete gider yapacaksınız. Tabi siz arkanızı PKK ya dayamıştınız ya.

Nasıl gidermişsiniz gördünüz, anladınız. Seve seve gitmediniz. Nasıl götürüleceğinizi merak ediyordunuz ya, işte seve seve gitmediyseniz, ''böyle (!)'' götürülürsünüz.

CHP ve MHP genel başkanları dahi haklarındaki fezekeler için adliyeye giderek ifade vermişken ki yasal gereği yerine getirdiler. Siz kimsiniz(!)

Size bu gün arka çıkan, Kemal Kılıçdaroğlu'nu neden kendinize örnek almadınız? Bakın nasılda tıpış tıpış giderek paşa paşa yasa karşısında saygılı olunabileceğini ispatlayarak hakkındaki dosyalar için ifadesini verdi.

Gelelim asıl konnuya!

Kasım ayının önemini daha bir hafta önceli Ekim ayının son günü, 31 Ekim tarihli yazımızda altını çizerek sizlerle paylaşmıştırk.

Bu ilk değil. Daha önceki bazı yazılarımız gözden geçirildiğinde, önemli tarihler hakkında uyaran, dikkat çeken, bilgi veren yazılarımızı kamuoyu ve takipçilerimizle paylaşmıştığımız kolayca görülecektir.

Araştırıyor, inceliyor, analiz edip analzleri kıyaslıyor, bir adım öncesinin ardından bir kaç adım sonrasını masaya yatırıp öyle olursa böyle mi olur üzerinden basit bir mantık üreterek sonuca eriştiğimizde kaleme aldığımız ve takipçilerimizle birlikte tüm kamuoyuna sınduğumuz öngörülerimiz bu güne dek bizi hiç yanıltmadı. 

31 Ekim tarihli yazımızın başlığında Kasım Ayını Atlatalım Gerisi Kolay ! demiştik.

Evet. Bu öngörüyü tekrarlıyorum.

 Kasım Ayını Atlatalım Gerisi Kolay ! 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor