Kılıçdaroğlu'nu Anlamakta Zorlanan Sadece CHP Tabanı

Kılıçdaroğlu'nu Anlamakta Zorlanan Sadece CHP Tabanı

Bu ülkede anlaşılamayan birisi var.

Hatta anlaşılması imkansız olan birisi var demek daha doğru. Eminim ki o da anlaşılmak derdinde değil ve kendisine dikte ettirilenleri dillendirmekle yükümlü. 

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan söz ettiğimi anlamışsınızdır.

CHP Genel Başkanı yazmadım. Yazamadım. Yazmamda. Kılıçdaroğlu ve avanesi parti tabanından kopuk, üç beş efradıyla birlikte her şeye karşı olmayı muhalefet diye yuutturma çabası içindeler.

FETÖ operasyonlarına karşılar. PYD ye yönelik başlatılan askeri hareketliliğe karşılar. IŞİD e yapılan operasyona karşılar. PKK ya karşı yapılan her türlü operasyonun karşısında yine aynı tavır, Musul operasyonunda desen en şiddetli çıkış yine onlarda. HDP nin PKK adına faliyet gösteren sesleri kesildiğinde de yine ilk çıkış bu cenahtan geliyor. Bilip bilmeden ona söylemesi için ezberletilenleri söyleyen, papağan haline getirilmiş bir CHP genel merkezi var. Tabanın duyarlılıklarıyla tümüyle zıt. Tabanın sesine kulaklarını tıkamış, tümüyle emperyalistlerin ezberlettiklerini mırıldayan bir zihniyet.

15 Temmuz akşamı ! partililere evlerinizden çıkmayın, olanı biteni izleyin mesajı çektirtmek, işin sonucuna göre taraf belirlemek, pozisyon belirleme gibi bi pısırık aciz tutuma koskoca CHP üyelerini zorlamak...

... Kılıçdaroğlu ABD ve emperyalist diretmelerden, dayatmalardan farkılı nasıl bir tavr ortaya koyuyor merak etmeye gerek bile yok.

Muhalefet diyoruz. Köklü ve esaslı muhalefet iktidardan daha önemli diyoruz. Türkiye'nin bu konuda en büyük eksği köklü bir muhalefetin olmaması. 

CHP genel başkansız dahi seçimlere katılsa, ne bir miting ne bir vaatte bulunmasa dahi oyu % 20 nin altına düşmez. Genel başkanı im olursa olsun % 30 unda üzerine çıkmaz. Bu bir gerçek. CHP ülkeye muhalefet partisi olarak hizmetle görevlendirilmiş en köklü siyasi partidir. Bunun aksini ispatlayın.

Benenson, bu çok ünlü uluslararası strateji kuuruluşu CHP ve HDP ile kol kola ki seçimler öncesi Bebekte bir yerde CIA mensupları ile birlikte yapılan toplantıda CHP den ve HDP den kimler vardı? Kemal Derviş CHP ve Kılıçdaroğlu ekibi üzerinde nasıl bir hakimiyeti var ki bu Benenson'u CHP ve HDP politikaları için nasıl ikna etti?

Köprünün altından geçirilen o kadar su akarken, CHP tabanı artık başlarını kaldırıp vambazı izlemekten vaz geçmeliler. 

 Bir büyük ayrıntı! Aydın Doğan'ın ortağı olan Alman Axel Springer ve CHP arasındaki çok sıkı fıkı ilişkiler yumağının nedeni ne olabilir? Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak'a sorun diyecem ama Faik bey bunun nedenini nerden bilsin ki!

En başında da yazdığım gibi; Bu ülkedeki anlaşılmayan birisini bizler anlıyoruz anlamasına ama esas anlaması gereken CHP tabanı anlamadığı halde neden hala katlanyor işte bunu anlamıyoruz.

Türkiyenin en büyük ihtiyacı herşeyi ile milli olan unsurlarıdır. Siyasetçisi bunun en başında gelir. İktidarından muhalefetine siyaset tümüyle milli olmalıdır.

Anlaşılamayan siyasetçilere tahammül göstermenin adına siyaset denemez. Siyaset milli olmayan şeyler üzerinden yapılamaz. Milli çıkarların tümüne direk karşı durmanın, tabanından tümüyle farklı başkalarınn ağzıyla yapıan işleri muhalefet diye ortaya koymanın örneği Kılıçdaroğlu ve genel merkezde konuşlandırılmış yakın çevresidir.

 

  

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor