Bu Sefer Kirli Değil, Temiz Çamaşırlar Ortalığı Karıştırmış . . .

Bu Sefer Kirli Değil, Temiz Çamaşırlar Ortalığı Karıştırmış . . .

Harem karışmış.

Daha doğrusu,  harem karışmadan önce kirli çamaşırlar la temiz çamaşırlar karışmış. Kirli çamaşırlar kuru temizlemeye yollanmış. çamaşırlar yıkanmış, paklanmış, temizlenip, ütülenmiş.

Çamaşırların sahibi tek bir kişi değil.

Biri erkek, biri dişi,

Tek kalemde erkeğin ve dişinin çamaşırları aynı heybede kuru temizlemeye gönderildiğinden, paklanma sonrası aynı gurup çamaşırlar geldiği adrese teslim edilmek üzere yola çıkmış.  Tabi erkek ve dişinin çamaşırları ayrı ayrı paketlenmişler, ayrı ayrı ambalajlanmış.  Fakat ayrı adreslere teslim edilmeleri gerekirken, birlikte kirli teslim alındıkları aynı adrese  temiz olarak getirilmişler.

Kapıyı açan evin gerçek hanım efendisi olmuş.

Bakmış kuru temizlemeci, paklanmış çamaşırları getirmiş. Teşekkür etmiş. Paklanmış çamaşırların yer aldığı paketleri içeri almış. Evin gerçek hanım efendisi uzun sayılabilecek bir aranın ardından eve geleli daha bir kaç gün ya olmuş ya olmamış. Kuru temizlemeye ne gönderildi ne gönderilmedi bilemiyor. Buruşmasınlar diye poşetleri açıp yerlerine yerleştirim demiş.

İşte temiz çamaşırların ortaya saçıldığı o an, 

Evin gerçek hanım efendisi bir de ne görsün ?

Paketlerden birisinde eşinin çamaşırları, diğerinde ise  yanaşma, sığıntı, besleme olarak yanlarına sızan ama sonrasında ”kıçıma yer edeyim, bak gör sana neler eyleyim”  içten pazarlıkçısı kara fatmanın çamaşırlarıyla karşılaşmasın mı.

Kocasının çamaşırlarını tanımış. Ama ilk şokta, bunlar bana ait değiller, o zaman kimin bunlar? İlk şokun ardından, aylardır içlerinde besledikleri, kollayıp gözettikleri her fotoğrafta kocasının yanındayken diğer tarafında yer verdiği o malum kişinin çamaşırları olduğunun farkına varmakta gecikmemiş.

Bunlar bir arada kuru temizlemeye nasıl verilir? Verilir de neden her iki pakette aynı adrese teslim edilir? Teslim edilir de bu adres kuru temizleyiciye kimin tarafından teslimat adresi olarak verilmiş?

Bakın harem kirli çamaşırlardan karışacağı yerde temiz çamaşırlardan nasıl karışmış.

Evin gerçek hanım efendisi yukarıdaki bu sorulara cevap aramak için koyulmuş araştırmaya. Kuru temizleme adresi en doğru nokta. Onlar işin sarpa saracağını anlamışlar anlamasına ama gel sen bunu hanım efendiye anlat.

Hanım efendiler,

Düşünsenize, uzun bir süre kocanızın yanında değilsiniz. Kızınızın tahsili için fedakarlık ediyorsunuz. Evlatlarınız ve eşiniz için saçınızı süpürge etmiş, her tür fedakarlığı göstermiş ve hala göstermektesiniz.

Evinize dönüyorsunuz ve içinde eşinizin çamaşırlarının temizlenmiş çamaşırlarının olduğu paketi teslim aldınız. Diğer paketten de, kızım, evladım, kızım kadar yakınım, bebeğim diyerek toz kondurmadığınız  kocanıza göre kızı yaşında bir kız çocuğunun çamaşırları da çıkıyor.

Harem fena karışmış.

Baksanıza, yanaşma şehzadenin düğün fotoğraflarında bile hiç bir karede yok. Çünkü düğünde yok. Esas hanım efendi veto etmiş.

Hiç yakışmamış.

Yakışmadığını çok söyledik. Ama dinletemedik.

Bunlar makamları bulundurma olarak üstlenmişler. taşıma düzeyinde değil bunların makam anlayışları. taşımanın asaleti, sorumlulukları başkadır. Makamın sahibini kısıtlar, engeller. Ama bulundurma olursa lazım oldukça alır kullanırsınız. çekmecede durur lazım olacağı zamanı bekler. Makama rastlantı ile gelmişsen işte o makamı bulundurma olarak algılar, taşımanın şartlarına haiz davranamazsın.

Bu iş nerede mi olmuş?

Olmuş işte bir yerlerde. Zamanın birinde vuku bulmuş. Develer tellal iken, pireler berber iken  olmuş.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI