Mutlu Kent Tekirdağ/ Sülmanpaşa (!)

Mutlu Kent Tekirdağ/ Sülmanpaşa (!)

Tekirdağ'ın İleri Gelenleri. Başlıklı bir yazı yazmıştım.

Bu yazıymı okuuyup üzerine alınanlar hatta bana içten içe gönül koyanlar olduğunu işitiyorum.  Tarık, ağır yazmış diyorlarmış. Yazıda bahsi geçen,sümsük, sünepe, vurdum duymaz, umursamaz, bencil, gamsız v.b gibi tüm tanımlamaları veya içinden bir kaçını üzerlerine aldıklarının farkında olmadan bana gönül koymuşlar. 

Ağır yazmışım. Hadi canm sizde; Sizde o yüz, astar, o yazıya alınacak sorumluluk ne arasın. Beni ağır yazmakla suçlayanlar; yinede sağ olun, var olun. Ben ben olalı belkide ilk kez doğru nedenle suçlanıyorum!

Bu arada, yazının muhattabı olmayanlar bile var alınanlar arasında! En ilginç tarafı o zten. Benim bilmediğim ama kendilerini bilenlerin çıkması sevindirici.

Ne mutlu bize (!)

Ne kadar namuslu, ne kadar işinin ehli, ne kadar işinde hassas, ne kadar karıncayı incintmeyen, ne kadar görev aşkıyla yanıp tutuşan, ne kadar orda burda büyük kazançları terk ederek Tekirdağ'a hizmet aşkıyla yanıp tutuşarak buraya koşan bürokrat, kanunlara nizamlara, yönetmeliklere ne kadar uygun hareket eden memur, ne kadar evden işe işten eve başını önünden kaldırmayan iş adamı, yatırımcı, sanayici, ne kadar bu şehrin sorunları için üzülüp kafa yoran, ne kadar çok bilgili ehil spor adamı, ne kadar çok dürüst kalemini satmayan gazeteci, ne kadar çok tarlasını tabanını işleyip elde ettiği gelirinin bir kısmını ayırıp ihtiyaç sahibi öğrenci okutan,  ne kadar çok siyaset yaparken vatandaşın dertlerine çözüm ararken saçı başı dökülüp srevetini bu uğurda tüketmiş siyasetçi, ne kadar imarda, inşaatta hile hurda yapmayan işin ilgilileri, ne kadar şehrin planlanmasında hassasiyet gösteren şehit plancıları, Tekirdağspor için gecesini gündüzüne katmış Tekirdağspor sevdalısı ve dahi ne kadar bizi mutlu kılan insan varsa anasını sattığımın Tekirdağ'sına toplanmışız (!) 

Hal böyle oluunca Ekrem Eşkinat ne yapsın, bu kadar mutlu mesut bir şehre MUTLU KENT demesinde ne desin (!)

Hepmiz Tekirdağ'a toplanmışız! Ne şanslı bir şehirde yaşıyoruz (!)

Yahu!

Sahtekrlar neredeler, Sorumsuzlar neredeler, Düne kadar kıçına don almaya parası olmayıp birinin birilerinin yalakalığını ederek siyasetten mal mülk sahibi olan yavşaklar neredeler, Tekirdağ'ı çiftlik görüp ama rüyalarında göremeyecekleri makamların sahibi olan içi geçmişler neredeler, bu şehirde para tura sahibi olmuş iş adamları bu şehrin insanları sayesinde daha dün bir tek sigara için kıç yalarken bu gün yalancı dolma gibi puroları tüttürenler neredeler, çok bilen tribünden sallamaya bayılan '' bokçu '' çok bilmiş spor adamları neredeler, ömrünün son demini Tekirdağ gibi sayfiye sayılacak yerde memuriyetlerini tamamlamak için gelen içi geçmiş bürokratlar neredeler, antin kuntin vergi iaesi, hayali ihracat feşmekanla yolunu bulanlar neredeler, dededen kalan tarla tezek sayesinde kulunç kıran evde karısına ahkam kesip üzerinden çin ordusunun geçtiği hatunlara evler arabalar alanlar neredeler, bir garibe yarar diye sıçtığı bokunu bile esirgeyen sünepe miras yediler neredeler, İhalelerden yüzdeleri indirenler neredeler, alnını seccadeden kaldırmayıp cami bahçesinde para satan tefeciler neredeler,? Neredesiniz be siz?

Tekirdağ'a bakın. Herhes, terkozla yıkanmış, zemzemle durulanmış. Ne mutlu bize !

Haydi şimdi karar verelim!

Tekirdağ'ın ileri gelenleri veya geriden gelenleri kimler? Tarık, çok mu ağır yazmış yoksa çok hafif mi yazmış?

Tekirdağ'ın sahipleri!

Yavuz mahallesinde, Çınarlı mahallesinde, Çiftlikönünde,Aydoğdu mahallesinde, 100. yıl mahallesinde, Zafer mahallesinde, Ertuğrul mahallesinde, Orta Cami Hasanefendi de, tepe değirmenlerde,takavur ağzıında, çukur çeşmede, kara bayırda, tintin pınarda, şeytan bayırında, oturan esnaflık yapan azıcık aşım ağrısız başım diyebilen, yetinen insanlardır. Buralardan çıkıp daha dünkü konu komşusunu tanımayanlar, burnunda peynir tanesi görüp enselerini mandra zannedenler değillerdir. Hala daha o mütevazı yaşamlarını sürdürenlerdir.

Bunlardan gayrısı ya para şımarığı, ya miras yedi ya da siyasette önlük olmuş bu sayede mal mülk edinmiş kaypak yalaka takımıdır.

Yoksa yine mi ağır yazdım?

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI