Tilki Gibi Kurnazdır Bizim Eşkinat. En Az Sezar Kadarda Haklıdır.

Tilki Gibi Kurnazdır Bizim Eşkinat. En Az Sezar Kadarda Haklıdır.

Kurnaz tilki ...

Ağzına bir çalı veya dal parçası alır ve  ağzındaki dal parçasını ıslatmadan, sakince olabildiğince yavaş suya geri geri, tersten girer. Kuyruğundan başlayarak üzerindeki tüm haşereler sudan kurtulmak için tilkinin başına doğru üşüşürler ve en sonunda kaçacak yeerleri kalamdığı için tilkinin ağzında ama o dakkaya kadar havada tuttuğu suya değdirmediği dal parçasının üzerine üşüştüklerinde kurnaz tilki dal parçasını usulca ağzından suya bırakır ve suya girdiğinin tam tersi hızlıca sudan çıkar.

Böylece üzerindeki haşerattan kurtulmuş olur, pire, kene bit her ne varsa artık kurnaz tilkiyi kendilerine ev sahibi yapamayacaklardır. 

İşte aynı bu kurnazlığı gösterebilen tek bir insan var. Mutlaka tilkinin bu taktiğini ona birileri çok önce söylemiş olacak ki o da bunu ustalıkla uyguluyor...

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat! 

Tilkinin bu kurnazlığını göstererek kendince gereksiz, lüzumsuz tüm angarya gördüğü her şeyden bu kurnazlık sayesinde kurtulabilen tek kişi...

Gerektiğinde sırt sıvazlayarak gerektiğinde ise sözde '' çok açık ifade ediyormuşçasına '' konuşma biçimi sayesinde bazende hatta genelde bir başkasından isim kullanarak üstü örtülü karşısındakini tahrik amaçlı ama olabildiğince sakin biçimde hani deriz ya '' damardan '' işleyerek konuyu bir alır bambaşka yerlere taşır ki siz dahi kendisiyle neden, niçin, hangi konuda, hangi iş için kalkıp yanına gittiğinizi unutursunuz . . .

. . .  Eşkinat'ın bu özelliği örnek verdiğimiz kurnaz tilkinin taktiğinden bir tık daha ileri giderek, farenin insanı ısırmadan önce üfleyerek ısıracağı bölgeyi uyuşturmasınada benzer. Bu her iki taktiği ustalık ve beceriyle kullanabilmeyi başaran Süleymanpaşa Belediye Başkanı Eşkinat'ın başarısız olması mümkün mü? Tabi değil. 

Örnek vermek gerekirse!

Tekirdağspordan verelim.

Tekirdağspora sürekli gelir kaynağı yaratma adına kendisine giden yöneticilere çay bahçesi, otopark yeri vermeyi hatta çay bahçesinin tüm giderini kendisinin karşılayacağını vaad ederek üzerine memnuniyetten söyleyecek söz bulamayan Tekirdağsporlu yöneticilere asıl bombayı patlatmayı ihmal etmeyen Eşkinat, bir de Tekirdağspora özel bir otobüs alacağını hatta sipariş verdiğini de eklediğinde bizim idareciler o anda mum gibi erimezler mi(!)  buraya kadar fare taktiği...

... sıra tilkinin kurnazlığına geldi. İş haydi aşamasına geldiğinde ise ; ben tamam diyorum ama Büyükşehir, Kadir abi tamam desin, benim için sorun yok lafına gelindiğinde de Tekirdağsporlu yönetici arkadaşalar, kardeşlerimiz tilkinin ağzındaki dal parçasına çoktaaaan zıplamış olduklarının farkına varmış oldular. 

Kadir abinin, ne dediğini, ne söylediğini merak etmeye gerek yok. işin o ttarafına takılmamak gerek. Kadir Albayrak daha dün Tekirdağspor Başkanı Aydoğdu ve yöneticilere, sosyal tesis için düğmeye bastığını ve tesislerin yapına başlanması planlanması için direktif verdiğini, açılışınında kendisi tarafından yapılacağının kısmet olacağını yineledi. Ayrıca daha farklı alternatifler üzerinde çalışıldığınıda Mustafa Aydoğdu'ya iletti.

Her zman Eşkinat ve icraatları için eleştirisel yazılar yazacak değiliz. Kendiside çok iyi bilir ki, gereğinde ve gereğini yerine getirdiğinde Sezar'ın bile hakkını esirgemeyen bizler Sevgili Ekrem Eşkinat'ın hakkını mı esirgeyecez !

Eşkinat' Eşkinat yapan değil ama Eşkinat'ı belediye başkanı yapan özelliklerini, marifetlerini inkar edersek onada Sezar'a da haksızlık etmiş oluruz.

Sezar ve Eşkinat bağlantısını kurcalamayın. Tek benzerlikleri sadece Kleopatradan dolayı.falan değil. Hak hukuk adına dillere pelesenk olan söz nedeniyle yazıda bahsini geçirdik. İşi sulandırmaya gerek yok(!) zaten Kleopatra, Sezardan sonra Antonyusla işi pişirmedi mi? 

İşte bize böyle yöneticiler gerekli. Tilki gibi kurnaz, fare gibi kemirgen, ama kemirirken acıtmayan. Gönül kırmadan, üzmeden ağırlayıp yolcu ederken sırtını sıvazlayan. Kısacası iyi adam !

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor