Trump'ın Seçileceği HDP Operasyonuyla Anlaşıldı!!!

Trump'ın Seçileceği HDP Operasyonuyla Anlaşıldı!!!

Seçilen sadece ABD Başkanı değildi. Bu sayede dünya yeni başkanını seçti! 

ABD her 4 yılda bir sahnelediği senaryoyu yeni bir 4 yılın başlangıcında tüm dünyaya izleetti. Amerikan derin yapısını elinde bulunduranlar kurguladıkları tezgahı öyle bir servis ettiler ki, kendi planlarını dahi bu sayede rafa kaldırmak zorunda kaldılar.

Nasıl mı?

Amerikan derin yapısı ile dünya derin yapısı ilk kez karşı karşıya gelmiyorlardı ancak bu seferki kaarşılaşmaları gerçektende kıyasıya oldu. Seçilen 45. başkan Trump alalede birisi değil. Amerikanın tamda kendisi. Züppe, hayatı hoyratça yaşamış gibi görünen ama son derecee sinsi bir o kadar da hesap kitap adamı. Oval ofiste masanın üzerine ayaklarını uzatarak poz veren diğer başkanların aksine Trump , masaınn üzerine boylu boyunca uzanarak poz verebilecek bir tip.

Bizdeki Cumhuriyetçi ve demokrat algısıyla Amerikada algı tamamen zıt. Bizim halkımıznın büyük bir bölümü bu ayrıntıyı gözden kaçırır. ABD nin cumhuriyetçileri bizim sağımz, bizim solumuzda onların sağıdır. En kolay anlaşılır haliyle; CHP ABD de olsa demokratlar cephesinde AK Parti ve MHP ise cumhuriyetçiler cephesinde yer alırlar.

Başanlık seçimlerinde sürpriz olmadı. Oyunu kurgulayanlar açısından makenizma saat gibi işledi.

Amerikanın oval ofisten yönetildiğini sananlar bu sonucu sürpriz olarak görüyorlar. Birde biz Türkler her nedense bu başkanlık seçimlerini çok farklı takip ettik. Nevada veya Tesaslı Coni bizim Çorlulu Ali kadar ilgilenmemiştir Amerikan başkanlık seçimleri ile! 

Yeni başkan FETÖYÜ bize verir mi? Vermez. Bu kadar net. İstasede veremez. Obama'nın babasının oğlumuydu da vermedi. Buda veremez. 

Orta Doğu politikaları bakımından bakıldığında dünya dengeleri açısından bu defa belkide tarihin seyri değişecek gibi görünmekte. ABD Başkanlık eçimlerinin kazananlarından birisi de hiç kuşkusuz ki Almanya oldu. Trump Alman kökenli aileden geliyor ve Berlin'de çanların kimin için çaldığı belkide ilk kez sorulmadan, BİZİM İÇİN! deniliyor.

Bu seçimin memnun tarafı Almanya olurken üzüleni kim? İngiltere. 

İsrail mi. Onlar her zaman sevinen taraf.

Rusya, rest çekebilecek kartları olmasa bile en azından bir kaç tur arttırmaya yetecek düzeyde elelri güçlendi. Rusya şimdi ABD nin Suriye'den ne zman elini ayağını çekeceğini beklemeye koyulacak. Buna karşılık o boşlukta yer alacak olan ülke hangisi? 

Varın bu cevabı siz verin.

Çin ne diyor bu yeni başkana? Ne desin ki, yatırımcı, iş adamı bir ABD başkanı ile anlaşamak kadar kolay ne olabilir.

Son olarakk;

Dünya bu sonucu sürpriz olarak nitelese dahi esas sürpriz ilkbaharda gelecek. 

Bizim açımızdan bakalım!

Trump'ın geleceği Kasım başındaki HDP operasyonuyla anlaşıldı!

Bu kadarda bırakalım.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI