Saldırının Kodları . . .

Saldırının Kodları . . .

Klasik, alışılagelmiş soruları tersinden sorarak analize varmak gerekiyor.

Bu saldırı kimin işine yararın yerine yaramazı düşünmek gerekli. Bu saldırı Türkiye’nin işine gelmez, HDP nin işine gelmez. Bunun dışında her kesimin işine gelir. Ama işe yarar kısmından öte işine yaramazları düşünmek gerekli.

HDP nin işine gelmez. Kısa vadede seçim üzeri bunu tarftarlarını bu bomba üzerinden konsolide etse de uzun vadede işine yaramaz.

PKK nın dahi işine yaramaz. Seçim üzeri PKK saldırmazlık kararı almaya mecbur. Seçimlerin ardından devam edecek saldırı düzenine geçecekleri kesin. Ama bu iş onların işi değil.

Hatta çok daha gerilerden bir örnekle bakalım.

Hitler Yahudileri katletmese dünyadaki Yahudileri şimdiki İsrail topraklarına toplayacak, göç ettirebilecek hiç bir argüman yoktu. Hitler’e Yahudileri katlettiren güç Yahudileri akın akın vadedilmiş topraklara koşmaya mecbur kıldı.

İşte şimdi de Türkiye’nin batısında yerleşik tüm Kürtleri de bu tür eylemlerle hedefe koydurtma, batıda Türkleri Kürtlere karşı ayartarak Türk Kürt nefretinin ardından Kürtlere verilmek istenen mesaj ve amaç; Kürtlerin kurulmakta olan Kürdistandan başka hiç bir yerde huzurlu yaşayamayacaklarına ikna yöntemimidir?

IŞİD !

Evet bu iş IŞİD in eylemi. IŞİD iki ayrı dergi çıkartıyor. Birisi Türkiye içinde dğieri ise ulusal çaplı dağıtılan bir yayın. Ulusal çapplı dergilerinin son 3 sayısında hedefe sürekli olarak Türkiye konuluyordu. Özellikle son sayılarında direk kapakta Türkiye’ye yer vermişlerdi. Kısacası dün patlatılan bombaların pimi o derginin kapağında çekilmişti.

Dünya’da öldürülen 10 Müslümandan 9 u yine Müslümanlarca öldürülüyor. Öldüren Müslüman, ölen Müslüman, öldürten Kim? O da belli.

Yazımı yazdığım şu anda Kılıçdaroğlu Başbakanla konuşmasını açıklıyor.

Başbakan la ne konuşmuş? Bakanlar görevden alınmalıymış. Bakanlar istifa etmeliymiş. Allah’ım sen aklıma mukkayet ol. Bu mudur, yyani her iş bitti en önemli konu bumudur ? Tamam onlar gitti bencede gitmeliler de öncelik bumudur sayın Kılıçdaroğlu? Davutoğlu da, CHP li vekillerin attıkları mesajları göstermiş. Bakarmısınız devletin zirvesinde neleri görüşmüşler. Digiturk ü görüşmüşler. Mafya babasının mitinginden duyduğu rahatsızlığı da söylemiş.

Canlar gitmiş, bombalar patlatılıyor. Başbakan ve muhalefet liderinin öncelikli konularına bakarmısınız?

Yok ben bunun üzerine yazı mazı yazmıyorum. Bu gün yazımı yarım bırakacam. tamamlamıyorum. yazımın tam ortasında Tv de Kılıçdaroğlu Başbakanla görüştükleri konuları anlatıyor. alın görün neleri görüşmüşler.

Devletin zirvesinde bu gün bunlar görüşülmüş.

Hadi canım sizde.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI