CİNSEL İSTİSMAR VE TECAVÜZ
Murteza Arslan >

CİNSEL İSTİSMAR VE TECAVÜZ

Şöyle bir arkanıza yaslanın , başınızı ellerinizin arasına alın.Düşünme moduna geçin.

Anne veya babasınız ...Bir kaç çocuğunuz var. Büyütmeye çalıştığınız çocuklarınızdan biri de kız evladı. Üzerine titrediğiniz , üzerini örttüğünüz , her türlü kötülükten korumaya çalıştığınız evlatlarınızdan birine ; bir alçak ,bir şerefsiz , bir ahlaksız , bir utanmaz ,bir insanlıktan nasibini almamış hayvan oğlu hayvan cinsel tacizde bulunuyor....... Böyle bir olay başınıza geldiğinde kendinizi nasıl hissedersiniz.?????.

Evet kendinizi nasıl hissedersiniz...... Bu soruya cevap verebildiniz mi.? Eminim ki duygularınızı kelimelere dökmekte zorlanıyorsunuz....Kız veya erkek çocuğunuzun bir cinsel istirmara uğramış olması durumunda siz duygularınızı kelimelere dökemiyorsanız ,o küçücük can , duygularını nasıl ifade edebilir .????? Size ve çevreye sorununu nasıl anlatabilir. O küçücük dünyasından hangi kelimeleri çıkartabilir.

Evladınıza hele bir de tecavüz edildiğini düşünün..........

Düşünmesi bile korkunç.İğrenç.Tiksinti verici.

...........................................

Bir haftadır Türkiye yangın yeri gibi.Yer yerinden oynadı.Vicdanı olan herkes ateş püskürüyor.Nedeni ; cinsel saldırıya uğramış kız çocuklarının tecavüzcüsüyle evlenmesi halinde , tecavüzcünün hakkında verilmiş mahkeme kararının uygulanmamasına ilişkin bir kanun maddesi düzenlemesi.........

Ceza muhakemeleri kanununa ek bir geçici madde eklenmesi amacıyla verilen önerge aynen aşağıdaki şekildedir .

“Cebir , tehdit , hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16/11/2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçunda , mağdurla failin evlenmesi durumunda , ceza muhakemesi kanununun 231 . nci maddesindeki koşullara bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ,hüküm verilmiş ise cezanın ertelenmesine karar verilir. Zaman aşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde ; fail hakkındaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. Bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda , suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazın ortadan kaldırılmasına karar verilir.”

Kanun dilini biraz açıklamak gerekirse, (sn.bakanların , sn başbakanın ve milletvekillerinin deyimiyle “) (küçüğün rızasıyla ) ;tecavüz edilen küçük kız çocuğu rıza göstererek(!?) tecavüzcüsü ile evlenmek ister ve devlet eliyle bu zoraki evlilik gerçekleşirse , tecavüzcü ceza evinden çıkarılacak ve hakkında verilmiş bulunan mahkumiyet kararı ortadan kaldırılacak. Bu suçun işlenmesine azmettiren ve yardım ve yataklık edenlerde kamu davasından kurtulacaklar.Eğer tecavüzcü bu evliliğin yürümesine engel davranışlar gösterirse , zaman aşımı sınırları içinde kalmak koşuluyla , işlemiş olduğu tecavüz suçundan tekrar cezaevine konulacak..............

.....................................

İstismar etmek ; bir kişinin ya da kişilerin iyi niyetini kötüye kullanarak yararlanmak ,bir düşünceyi kötüye kullanarak zarar vermeyi hedeflemek , karşısındakinin kendi rızası olmadan ve iradesini dikkate almadan sömürmek gibi anlamları içermektedir.

Tecavüz ; Namusa saldırma , sarkıntılık.

İstismar etmek ve tecavüz etmenin sözlüklerdeki karşılığı yukarıdaki gibidir.

Küçük yaştaki kız çocuğunun istismar ve tecavüze uğraması ; karartılmış bir hayat , öldürülmüş bir ruh halidir.Bu haldeki bir çocuğun hiç bir şekilde iradesi söz konusu edilemez ve mutlak surette psikolojik tedaviye ihtiyacı vardır.Hal böyle olmasına rağmen çeşitli baskılarla çocuğu evlenmeye ikna etmek ve tecavüzcüsüyle zoraki birlikte yaşamaya itmek ,o küçücük bedenin çıldırmasına neden olur.

Mağdur durumda olan ; tecavüzcü değil , tecavüze uğrayandır. Hiç bir politik hesap ve tutum , tecavüz edilenin mutsuzluğunu ve huzursuzluğunu ortadan kaldıramaz. O küçücük beden zaten ızdırapların en büyüğünü yaşamış ve yaşamaktadır.Aynı mutsuzluk ve huzursuzluğu tecavüz eden insan benzeri canlı da çekmelidir. Tecavüzcüyü affetmek , hele de tecavüz ettiği küçük çocuğu tekrar onunla birlikte yaşamaya mahkum etmek , kimsenin haddi ve görevi değildir.

(Kamuoyunun ve özellikle kadınların vermiş olduğu mücadele sonucu yukarıda harfiyen yazdığımız önerge , ilgililer tarafından meclisten çekilmiş olup ; ilgili komisyonda görüşülmek üzere şimdilik gündemden kaldırılmıştır.) Dileğim bir daha böylesine çirkin konuların meclis gündemine sokulmamasıdır.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İklim Değişikliği 2. İzleme Toplantısı yapıldı
İklim Değişikliği 2. İzleme Toplantısı yapıldı
FaİK ÖZTRAK ‘ORTAK AMACIMIZ TEKİRDAĞ’IN KAZANMASI OLMALI’
FaİK ÖZTRAK ‘ORTAK AMACIMIZ TEKİRDAĞ’IN KAZANMASI OLMALI’