Mustafa Kemal'in Silah Arkadaşı mı Yoksa Atatürk'ün Masa Arkadaşı mı Olmak ,İşte Esas Mesele Burada.

Mustafa Kemal'in Silah Arkadaşı mı Yoksa Atatürk'ün Masa Arkadaşı mı Olmak ,İşte Esas Mesele Burada.

Yazık ediyorlar. Hatta çok yazık ediyorlar.

Ettiler bile!

CHP sürecini tarihi karakterler üzerinden incelediğinizde çok önemli detaylara ulaşıyor, çok önemli ayrıntıları kolayca görebiliyorsunuz. Dünden yani kaset olayı sayesinde gündeme getirilen yeni CHP! olarak bakmayın. Çok daha öncesindeki tarihsel sürece ve o süreçteki CHP gemisinin yolcularına bakın. Bu perspektiften baktığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınızdan eminim. Çünkü CHP tüm gerçekliği ve doğrularıyla karşımızda duruyor.

Cumhuriyeti ilan eden, kuran iradeden söz etmiyorum. Cumhuriyete kadar gelinen 1919'dan itibaren 1923 'e kadar geçen süredeki iradeyi merak ediyorum? sizlerede öneriyorum. 1919 ve 1923 arasındaki o iradeyi sizlerde merak edin. O iradeyi ortaya koyan ruhu tespit etmek gerekiyor. 

1919 ve 1923 arasındaki iradenin adı; Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıdır! Gazi paşa ve silah arkadaşları.

Kimler bunlar?

Başta, Kazım Karabekir, Ali Fuat Cebesoy, Refet Bele, Cafer Tayyar ve Fevzi Çakmak'a kadar uzanan yüzlerce bilinen veya resmi tarihin unuutturduğu binlerce isim o iradenin şahlanmasında, ayaklanmasında rolleri olan, payları olan Gazi Paşa nın silah arkadaşları olarak bilinen isimlerdir.

1923 sonrasına bakalım.

Gazi Paşanın silah arkadaşlarının yerinde kimler olduğunu görelim. 

Gazi Paşa, Türk İstiklal Savaşının Bozkurtu, Mustafa Kemal! Atatürk olmuştur. Türk'ün atası değil. Türk tarihinin ataları arasındaki şanlı yerinde, Türk halkının istiklalinin timsali olarak muzaffer komutan ve devlet adamı makamında, gönüllerde ve gelecek nesiller için gösterdiği amaca yürümek adına ideallerdeki sarsılmaz yerini almıştır.

O, Bozkurtun etrafında Cumhıriyeti kuran esas irade, silah arkadaşları bir çırpıda pasifize edilerek, yerlerini masa arkadaşları aldılar.

Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını tüm Türk halkı olarak bir çırpıda syabiliriz. En cahilimiz dahi en az üç isim sayabilir. Ama, Mustafa Kemal'den sonra Atatürk'ümüzün masa arkadaşlarını kimler sayabilir . . .

. . . neredeyse hiç kimse!

Çünkü, 1934'e kadar Atatürk bizim, Türk Milletinin Gazi Paşasıdır. !934 ün ardından 1938, 10 Kasım'ına kadar Atatürk sadece Hatay sorunu üzerine görülemektedir. Atatürk, Mustafa Kemal şehit edilmiştir!

Bu kadar açık ve nettir.

Masa arkadaşları olarak bilinenlerden bir kaçı haricindeki herkes tarafından şehit edilmiş, zehirlenmiş halktan kopartılmış neredeyse Çankaya ve Dolmabahçe'ye hapsedilmiştir. Atatürk, Gazi Mustafa Kemal imzasını da kullanmıştır. Gazidir. Ancak, Sonunda şehit edilmiş ve şehitlik makamına erişmiştir. Bu böyle biline!

Haydi!

Bakın şimdi CHP nin köklerine...

Atatürk'ü halkıyla hasret bırakan, 1934 - 1938 arasında Atatürk'ü yalnızlaştırmaya çalışan ve bir ölçüde başarılı olan kadrolara bakın. Tümü CHP içinde yer almış, kendilerini CHP içinde peydahlamış çok isim göreceksiniz. 

Biz bunlara; İttihatçılar diyoruz.. Hatta ittihatçı artıkları.

Geçmişin derinliklerine dokunduktan sonra bugüne bakalım.

Aslında bugünün bakılacak tarafı sadece bizim için olmadığı gibi gerçek vatan sever, Atatürkçü CHP lileri içinde yok.

CHP eleştirisiden öte, CHP li görünümündeki sözdeler için çok geniş açıdan bakmayı hak eden ivedi bir durum söz konusu.

CHP içindeki kriptoları ayrıştıracak analizler ve gerçeğe dayalı duygusallık ve hamasetten uzak tespitlerle cımbızla teker teker yakalayıp CHP içindeki nifakçıları bertaraf etmek gerek. Gerçi şimdilerde cımbızla değil kepçeyle dalsanız dahi bunları CHP den söküp atmanız çok zor.

1923 sonrası dedik!

Bu kripto amerikancılar, kripto emperyalist uşakalrı o tarihten hatta çok daha öncesinden yerleştirildikleri vatan bağrından hala daha sökülebilmiş değiller.

Tarihi bir gereği aktarırsak ne demek istediğimiz daha net anlaşılacaktır!

ATATÜRK, CHP KURULTAYINDAKİ KONUŞMASINI HAZIRLARKEN YANINDA YAVERLERİNDEN BİRİ BULUNMAKTADIR. BU SALİH BOZOK VEYA KILIÇ ALİ DE OLABİLİR.

ATATÜRK BENİM CUMHURİYET HALK FIRKAM DİYE BAŞLAR...

YANINDAKİ O KİŞİ; PAŞAM HANİ BU FIRKA HALKINDI, NEDEN BENİM DİYORSUN? DİYE SORAR.

ATATÜRK: ÇOCUK CUMHURİYET HALK FIRKASI DAHA HENÜZ GERÇEKTEN BENİMKEN BIRAKTA, BENİM DİYEYİM. GELECEKTE BENİM KURDUĞUM BENİM HALKA EMANET ETTİĞİM HALK FIRKASI OLMAYABİLİR. BENİMKEN BENİM DİYEBİLEYİM... der.

İşte sizlere eşsiz dehanın tarifsiz öngörüsü.

CHP solcu bir partimidir? şayet öyleyse Atatürk solcu değildi. Neden Atatürk'ün partisi diye ısrar ediyorsunuz?

CHP aldığı oyları solcu bir parti olduğu için, ideolojik oyların partisi mi? Hayır. Atatürk üzerinden oy alıyor. ( bunu merak eden veya karşı çıkan olursa aydınlanmak üzere bana özelden ulaşabilir)

CHP milliyetçi bir parti mi? Hayır sosyal demokrat, menşevik bir parti.

CHP Sosyal demokrat parti mi? Neresinin sosyal, neresinin demokrat olduğunu sorarlar o zaman.

CHP sosyalist bir parti mi ? Hayır. Sosyalisteler daha düne kadar Atatürk'ten söz ederlerken'' burjuva Kemal'' derlerdi. 

CHP halkçı bir parti mi? Buna gerçek CHP liler cevap versinler. Slogan CHP lileri değil!  

CHP nin gerçek, asil, vatan sever, Atatürkçü, Muustafa Kemal ruhunun sahipleri, Kvayi Milliye ruhuna sahip CHP liler tek bir şeye karar verecekler!

Muustafa Kemal'in silah arkadaşlarımı yoksa Atatürk'ü şehit eden masa arkadaşları mı olacakalr!!!

Masa arkadaşları tabirime karşı çıkanar! İsmet Paşa'nın bu konudaki hezeyanlarına dikkatinizi çekerim ona göre. Hiç  bir yerinden kıvıramazsınız. Bu kararı vermek zorundasınız.

 "To be, or not to be.''

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI