Bu Yazıyı Okurken Sıkılanlar, Uzun Diyerek Okumayanlar, Siz Zaten Bizden Değilsiniz !!!

Bu Yazıyı Okurken Sıkılanlar, Uzun Diyerek Okumayanlar, Siz Zaten Bizden Değilsiniz !!!

Tekirdağlılara sesleniyoruz !

TEKİRDAĞSPOR SİZİN DESTEĞİNİZİ BEKLİYOR. . . 

Adı her ne olarak değiştirilmiş olursa olsun buurası TEKİRDAĞ.

Bizlerde TEKİRDAĞLILARIZ !

Kimimiz Selanik'ten, kimimiz Kırım'dan, kimimiz Erzurum'dan kimimiz Bosna, kimimiz Kars,kimimiz Ankara, kimimiz Trabzon, kimimiz Bayburt . . .

Osmanlı bakiyesi olan koca bir imparatorluğun mensupları olan atalarımızın yurt tuttuğu Tekirdağ'ı kendimize yer bilmişiz, yurt bilmişiz sahiplenip Tekirdağ bizim, biz Tekirdağlıyız demişiz.

Şehirleri, kentleri coğrafyaları o yöreyi oralıların yapan değerleri vardır. O değerleri ayakta tutan, o yerin yaşayanlarının yaşadıkları yere hizmet ederek oralı olmakla övünebilecekleri değerlerine katkılarıyla doğru orantılıdır.

Bazılarımız iş adamıyızdır vergilerimiz ve yarattığımız iş gücü nedeniyle, bir başkası esnaftır bir diğeri memurdur, özellikle Tekirdağ ağırlıklı olarak çiftçi, tarıma dayalı ailelerin çoklukla yer aldığı ve ekonomiye en fazla katkı sunan kesimin temsilcilerinin yoğun olduğu yeerlerin belkide en başında yer alan bir yer;

Tekirdağ, yoğun biçimde göç alan ve her yıl en küçük ilçesi Şarköy kadar nüfusu göçler ve doğumlarla artış gösteren, Tekirdağ'ı kendilerine tıpkı bizim atalarımızın yaptıkları gibi yurt edinen ülkenin her kesiminden insanımızın ortak değeri olan bir şehir.

Siyasetçilerimiz var. Tekirdağ halkının oylaarıyla, Tekirdağ için hizmet üretmeye, Tekirdağ'ın değerlerine değer katmak adına bilgi ve birikimlerini siyaset yoluyla halkına ulaştırmak üzere yola çıkmış çok değerli şahsiyetler. Atanmışlar var. Yine onlarda ülkenin değişik yerlerinde yetişmişler eğitimlerini ve liayakatlarını tamamlayarak bizlere, Tekirdağ'a  hizmet için belli bürokratik görevlerle aramıza katılmışlar ki bir çoğu emekliliklerinin ardından Tekirdağ'a yerleşirler ve tam manasıyla bizden olurlar.

Sayıları binlerle tarif edilen sanayi kuruluşlarının yer aldığı Tekirdağ'da on binlerce kişi iş, aş imkanı buluyor. Bu sanayi kuruluşları, büyük fabrikaların yönetim kurulları Tekirdağ'ın sosyal yaşamına, kültürüne, tanıtımına katlılarını esirgemediklerini düşünmek istiyoruz. Düşünmek istiyoruz çünkü bir kıyas, bir fikir ortaya süremiyoruz. İş imkanı sağladıkları bir gerçek. Ancak karşılığını verdikleri gibi iş gücü olarak bizim insanımızda onlara alın teri olarak, emek olarak karşılığını veriyor. Hiç birinin vergi daireleri Tekirdağ değil. Tekirdağ vergi ödeyen iller sıralamasında yine ilk 10 arasında. Bu sanayi kuruluşlarının Tekirdğ'a olan ek değer anlamında, kültür, snat, spor veya tanıtım alanında kaba tabirle ne yaptıklarını merak ediyoruz. Kaldı ki, çevreye verdikleri zarar, Kanunlarla belirlenmiş bazı imar kuralalrına uynadıkları gerçeği ap açık ortadayken, hatta kendilerine göz yumulurken dahi yeterince duyarlılık gösterdiklerini hiç düşünmüyoruz. Gerekirse ne gibi konular olduğunuda detaylarıyla rtaya koyarız ki bu gün yarın o dosyayı açmaya hazırlanıyoruz. Mesela  imar, yapı kullanma izinlerinde yer alan en önemli zorunluluklardan birisi olan sığınaklar konusu en başta olmak üzere!

Gelelim diğer bir sektöre;

Tekirdağ madenciliklede ekonomiye katkı sunan bir il. nerede bu ilin madencileri? Hele ki yeni yasal zeminde, ithal kömüre getirilen sınırlama ve yasakların ardından Türk madencileri altın çağlarına girdiler ki Tekirdağ bu konuda belkide ilk sıralarda yer alıyor. Bakalım bu konuda denetlemeler nasıl yerine getirilecek? tekirdagnethaber.com olarak biz yetkililerden ay ay bu kkonudaki denetleme faliyetleri hakkında kamuoyunu bilgilendireme adına gerekli bilgileri talep edip halka ileteceğiz. Hangi maden ocağının ürettiği kömür yasal efsaflara ne kadar uygun, kalorilerinden ocaklarda çıkrtılış öykülerine, çalışanlarından şehre getirilişlerine kadar!

İki büyük limanımız var. Her ikiside alanlarında söz sahibi ki, bir tanesi dünya çapında bir liman. Böylesine devasa bir limanın Tekirdağ için ne anlama geldiğini biliyor ve gurur duyyoruz. B limanı Tekirdağ'a kazandıranlara minnet duymakla birlikte yine Tekirdağ halkı için ayrılan yerel ve genel bütçeden bu limanın ulaşım kara yolu için sarf edilen yaklaşık 12 trilyon gibi yerel (belediye) bütçesinden karşılanmasını garip karşılamamakla birlikte yarattığı iş imkanını göz ardı etmeksizin eynı sanayiciler örneğindeki gibi bir kaç yüz çalışana iş imkanı sağlamasının dışında sosyal alanda Tekirdağ'a sağlayabileceği çok şeylerin olabileceğini ancak bu güne dek hiç bir elel tutulur yaklaşımlarının olmadığını üzülerek ifade ediyoruz.

Elektrik dağıtım şireketi; Tekirdağspor'a yıllık, aylara bölünmüş biçimde 12 bin liralık yardım yapmayı kabul etmiş. O da AK Parti Milletvekili Mustafa Yel ve İl Başkanı Cüneyt Yüksel'in Enerji Bakanı ile tenasları sonucunda. Bu şirketin Tekirdağ ve Trakya^da aylık değil günlük kazancını göz önünde bulundurduğunuzda acı gerçekle karşılaştığınızın farkına  varıyorsunuz. Trilyonları alıp götürenler bin liralarla ( kepekle maymun kandırırıyorlar ) Maymun burada bizleriz Tekirdağlılar.

Yerel yönetimler!

Seçilerek iş başına gelen siyasiler...

Tekirdağ için gecelerini gündüzlerine katarak hizmet ve geleceğe yatırım yapan siyaset adamları!

Ellerinizin altında çok önemli bütçeler ve diğer taraftan harakete geçirebileceğiniz kaynaklar var. Tekirdağlılar olarak bizler, bu bütçelerden ve kaynaklardan alt yapı yatırımları ve diğer sorumluluklarınızın çerçevesinde halk olarak faydalandırıldığımızı biliyor, sizlere bu çalışmalarınızdan dolayı teşekkürlerimizi sunarak haklarınızı teslim ediyoruz. Diğer taraftan, İş adamları, sanayiciler ve çok sayıdaki yatırımcılaarla birlikte sizlerinde taşın altına elinizi koymanızı beklemek hakkımız olduğuna inanıyoruz.

Halk, bizler; her şeyi tüm gerçeklikleri yakından görüyor, gözlemliyoruz. Tekirdağ ve Tekirdağlılar kendilerine yapılanı ve yapılmayanı asla unutmazlar. Dile kolay,  bizler çok çeşitli coğrafyalardan değişik yerlerden bir araya gelmiş, çok renkli kültürlerin bireştirdiği insanlarız. 

Tekirdağ'a hizmet için davet edilmiş hatta koşa koşa gelmiş br çok iş adamı ve yatırımcı var. yerel yönetimlerin gözlerinin içine bakan bunlar işi bilen, yol yordam görmüş aklı başında namuslu şerefli iş adamları ve şirketler. Aksi olsa sizin gibi hassas, karakterli ve şehrin eminlerinin değil bulundukları yerlerde iş yapmaları dolayınızdan geçemezlerdi. Onlarda sağ olsunlar var olsunlar. Yatırımları, bilgileri ve becerileri sayesinde geleceğin tekirdağ'ına katkı sunuyorlar. 

Sizlerden bu yönlü bir talebimiz var. Bu yatırımcı iş adamlarının da Tekirdağ'ın sosyal duyrlılıklarına katkıda bulunmalarının önünü açmanızı bekliyoruz. 

Örnekler, tavsiyeler ve harakete geçmeleri adına davet edilecekler listesi o kadar uzun ki, bu günlük bu kadar diyelim.

TEKİRDAĞSPOR SİZİN DESTEĞİNİZİ BEKLİYOR. . . 

. . . derken, alışılagelmiş el avuç açmanın ötesinde bir vurgu ve davet yaptığımız umarım anlaşılmıştır.

Biz Tekirdağlılarız. 

Uysal, anlayışlı, hoş görülü, sevecen cana yakın, akıllı, bilen, okuyan, araştıran, dünyayı tanıyan. . . 

 . . . alçak gönüllü ama asla alçaklıklara, kandırılmalara, oyalanmalara tahammül göstermeyen ve misliyle cevap verme yetisine sahip insanlarız. 

Biz kül yutmayız derken sesemcesine de boynumuzda mangalla gezen tayfasından da değiliz. Yapanı yaptıklarıyla bilen insanlar ve yaptıklarıyla anan insanlarız. 

Osmanlı bakiyesi, imparatorluğun nesilleri  Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet yurdun fikri hür, vicdanı hür nesilleriyiz.

Umarım bu köprüden son çıkış niteliğindek içeriklerin tümü gerekli yerlerce anlaşılmış ve ciddiyetine varılmış olarak gerekleri ve icapları yoluna gidilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
148     2016-11-25 Tekirdagın sokaklarında motorla.2001.2002 ve 2003 yıllarında çok gezdim.gezme nedenim bakırköy 2 agır ceza mahkemesi kayıtlarında devlet elinde ve dilinde.(!ali güzel?)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI