Mekke Bende Sen Kimsin?

Mekke Bende Sen Kimsin?

Türkiyeyi bekleyen tehlikenin farkında değiliz.

Farkında olduğunu zannettiğimiz sadece yüzeysellik. AK Parti karşıtları ile AK Parti severler. İki kutuplu cephe var ve ikisininde başlığı AK Parti ile başlıyor ve bitiyor. Ötesinde ise, AK Parti karşıtlarının hedefe koydukları çok daha büyük bir hedefleri var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

AK Parti severlerin de gönüllerindeki isim yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

O zaman, başlık Recep Tayyip Erdoğan üzerinden AK Parti ve severlerine yönleniyor.

Dolayısıyla Türkiyeyi bekleyen tehlikeli günlerin farkına varamıyoruz. Farkına vardırtılmıyoruz. Hedefi ve sevileni aynı kişi ve kurum üzerinden odaklayan bir güç var. Güçler birliği var.

Arap konferansına katılan 57 İslam ülkesi var. Bu 57 İslam ülkesinin her biri biribiriyle kavgalılar. Dünya’da öldürülen 10 Müslümanın 9 tanesi diğer Müslümanlarca öldürülüyor.

Dünya’da yeşil sermaye denilen para gücünü yöneten 720 finans kurumu varken ve bunların hükmettikleri 2 trilyon dolar varken ben, sen, o 2 trilyon dolarla savaştığımızın farkında değiliz. Rusya’nın Afganistan’ı işgali sonrası, Rusyayı bölme planını yeşil kuşak dedikleri oluşum sayesinde başaran güçler Suudi Arabistan ve Pakistan gizli servisleri üzerinden bu coğrafyada yeni düzen için oluşturulan örgütleri dizayn edip yönetiyor. Katar’da bunların arasına dahil edildiğinde 2020 de yani Sevr’in 100 yılında Kürdistan’ın kurulmasına yaklaşılıyor.

Tüm bu gelişmeler ve planlar üzerine siz, ” ben bu bölgenin ve İslam devletlerinin lideri olacağım ” derseniz başınıza bir değil birkaç ” Arap saçı ” örerler.

El Kaide, Nusra, IŞİD nasıl ve kimlerce kuruldu, kim kurdurdu, kime destekletiyorlar?

Pakistan ve Suudi Arabistan gizli servisleri ile kurulan bu örgütlerin Dünya genelinde 150 milyon gibi önemli bir rakama dayalı destekleyenleri ve dayanışma içinde oldukları sayı varken siz bu işin neresinde olabilirsiniz? Bu örgütlerin onlarca büroları sizin sınırlarınız içindeyse bunların önünü nasıl alabilirsiniz ki bunlara zamanında göz yummak sizin de işinize gelmişse ve siz şimdi bunun sancılarını yaşıyorsanız.

Suudi Arabistan size, dur bakalım Mekke bende sen kimsin diyor. Sen nasıl İslam aleminin liderliğine soyunuyorsun diyor. Nasılsa sana tarih boyunca kazık atmış. Arap baharının ardından senin heveslendiğin o liderliği benimser, içine sindirebilir mi? Temelini attığın yeni köprüye Yavuz Sultan Selim adını vermendeki manidarlığın da farkındalar.

İşte senin bu hayalini, Arapların da bu hırslarını görüp, bilip, yönetenler bunu istedikleri gibi kullanırlar. isterlerse Kürt isterlerse radikal İslamcı örgütlerle seni diz çökertmek için her şeyi yapmayı deneyeceklerdir.

Türkiye gerçek tehlikenin farkında değil.

Çok dikkatli ve akılcı olmak zorundasınız. Bunu sağlayabilecek tek bir olgu var.

Türk halının birlik ve beraberliğine sarılmasının ötesinde hiç bir olgu bunun önüne geçemez. siyaset ve siyasetçi toplumun ötesine geçmemelidir.

AK Parti severler ve sevmeyenler gün birlik beraberlik günüdür. Yoksa daha çok bombaların sağır edici patlama sesleri kulaklarımızı sağır, yüreklerimizi kaybettiklerimizle kavurur.

Mesele AK Parti, CHP, MHP değil.

Zaman uzlaşma zamanıdır ki bunun farkına varan siyasetçiler Ankara’da patlayan bombanın ardından daha bir farklı sürece girdiler. AK Parti ve CHP arasındaki buzlar erimese de terlemeye yüz tuttu.

Birlik beraberlik tüm oyunu bozar. Gün de o gün.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor