Bu Noel Yine Hüsran Var!

Bu Noel Yine Hüsran Var!

31 Ekim tarihli yazımıda; KASIM AYINI ATLATALIM GERİSİ KOLAY. . .

5 Kasım tarihli yazımda da; 31 EKİMDE YAZMIŞTIK . . .

 . . . başlıklarını attığım iki ayrı yazımı okuyanlar hatırlayacakalrdır. Her iki yazım bu günü işaret ediyordu.

Kasım ayını atlatalım dedik. Kasım saonrası, Aralık son yılların en önemli ayıdır Türkiye için. Siyasi gelişmeler içte ve özellikle dışta Türkiye için hazırlanan tüm kumpaslar Aralık ayı içinde tezgahlanmıştır. Dünyada ve bölgede güçsüz Türkiye hayali kuranlar her yeni yıla girerken yeni tezgahlarını biran önce başarıya ulaştırarak, güçsüz, ele avuca sığmayan Türkiye'nin diz çökertildiğini kendilerine NOEL armağanı olarak sunmak isterler.

17-25 Aralık denediler tutmadı.Oslo dediler tutmadı. Gezi denediler tutmadı. 15 Temmuz denediler  onlar adına tam bir fiyasko oldu. 

Şimdi sıra geldi ekonımik türbülans yaratmaya.

Bu esnada gözden kaçırılmaması gereken en önemli ayrıntı! Hillary Clinton ve Alman Şansölyesi Merkel ikilisi üzerinde beliren karabulutlar konusu var. Dünya baronlarının tezgahları bu dönem için tutmadı.

FETÖ üyelerine ve onların yardakçılarına bakın! Şu anda imam kadrosunun önemli bir bölümü Almanya'da 2. Dünya savaşı yıllarından kalma Amerikan üstlerinden devşirilmiş NATO üstlerindeler.

AP, Türkiyesiz yola devam etme kararı için el kaldırıyor, Adana'da enerji zirvesi toplanan şehrimizde Valilik otoparkında bomba patlatılıyor. Fırat Kalkanı operasyonunda Rejime ait uçaklar Türk askeri birliğine saldırıyor ki Türkiye'nin düşürdüğü Rus uçağının yıl dönümüne rast getiriliyor bu saldırı.

Bu işlerin aslı astarı dünyadaki para gücünün seyriyle ilgili gelişmeler.

Trump'un 5 danışmanın 3 ü anadili düzeyinde Türkçe konuşabiliyor. Diğer iki danışmanı ise Çinli. Rusya ilişkileri malum olan Trump'a Çin sonsuz desteğini açıklarken köhne, çürümüş Avrupa başta Almanya olmak üzere eli kolu bağlı beklemeyi seçecek değil.

İngiltere, AB referandumuyla mesajını zaten vermişti. İngiliz desteği olmayan Avrupa'yı kim ne yapsın? Almanların bu çırpınışlarının arkasında bu gelişmelerden en zararlı çıkacak olan Fransa sessizliğini korumayı sürdürüyor.

Biz derken onlara bakmadan bizi tarif etmemiz, bizi öngörmemiz imkansız.

Bize ne Amarika'dan, bize ne Almanya'dan veya bunların tümünden diyemeyiz.

Dünyada doların yönü değişiyor. Hatta değişmeye başaldı bile!

Trump siyasi deha olmasa da hakkını yememek lazım, paradan iyi anlıyor. Dediği gibide olmaya başladı. Dolar yatırımları Amerika'ya dönmeye başladı. Büyük şirketler Amarika'nın en geri kalmış yerine Nevada çölüne üretim tesislerini kaydırmaya başaldılar. Rastlantı mı? Hiç değil. 

Bu düpedüz, akıl oyunlarıyla para baronlarının yenilgisi anlamına geliyor.

Türkiye bu işin neresinde?

Köhne Avrupa Türkiye üzerine çökecek çökmesine ama artık Türkiye eski onların bildiği Türkiye değil. Koalisyon tezgahları tutmadı. Bir türlü tutturamıyorlar. 

Bombalarla, tanklarla, yalan dolanla, kalkışmalarla geliyorlar ama tutturamıyorlar. 

Kasım ayı geride kalıyor. Aralık çok şeylere gebe. Ama Kasımın arkasından iş Aralık ayına kalmışsa kendilerine Türkiye'yi NOEL hediyesi olarak sunmaya niyet edenlerin bu niyetleri bu seferde gursaklarında kaldı demektir.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor