Yıkamayan Her Darbe Güçlendirir...

Yıkamayan Her Darbe Güçlendirir...

 

Türkiye'de sokaktaki vatandaş algısı DOLAR üzerinden devşirilmeye çalışılıyor.

Amerika'da Tramp'ı başkan seçen güç, DOLAR rezervlerini anavatanına çağırıyor. Dünya bu eksen üzerinden ekoomik çalkantılar yaşıyor. Bu DOLAR haraketliliği sadece Türkiye'de yaşanılan bir durum olmanın çok ötesinde bir gelişme. ABD parasını kendi ülkesine davet etti. Konu özünde buradan kaynaklanan global bir haraketlilik.

Avrupa ve Hillary severler Türkiye üzerinde planlarından vaz geçmiş değiller ve bu DOLAR haraketliliğini son derece başarıyla saldırı silahı olarak kullanıyorlar. 

Ne zamana kadar?

Kısa bir rüzgar, esinti olarak hissedileceek kadar kısa sürmeyeceği açık. Bir zaman daha devam edecek.. . . 

 . . . işin garip tarafı 1997 den bu yana FETÖ ile iç içe geçmiş, onların kayığında baş köşede yer almış bir çok iş adamının, patronun hala daha onların kayığını terketmemiş olmaları,

kasetler, ah bu kasetler!

TÜSİAD tavrını net biçimde belirlemiş ve bunu açıkça dillendiriyor. AVRUPA'NIN SÖYLEMLERİNİN İZİNDELER. AVRUPA NE SÖYLÜYORSA AKABİNDE TÜSİAD BU EZBERİ İLK FIRSATTA İSTANBUL'DAN TEKRARLIYOR.

17-25 Aralık sonrası akılları başlarına gelenlerin dışındakiler, bile isteye bu yapıyla FETÖ çizgisinde tavır belirleyenler hala daha aynı çizgide olmayı sürdürüyorlar. Onların tabiriyle 5. kattan inmemek için ayak diretenlerle Türk Devleti kıyasıya savaşıyor.  Nisan ayı başlattıkları döviz üzerinden haraketliliklerini stratejik olarak belirlemeye başladıkları tarihtir. 15 Temmuuz sonrasının döviz haraketliliklerinin yani, tavır belirlemelerinin ertelendiği tarih 15 temmuz sonrasıdır. Nisan ayı döviz haraketliliği gözden geçirilirse perşembenin geleceği görülüyor. O zaman neden görülmedi sorusu ortaya atılabilir, ancak bu kaygan ve inceden inceye hazırlanmış plan hemen kolayca fark edilebilecek türden, basit bir iş değildi.

İşin okadar karmaşık yönleri va rki,  Türkiye, ABD ve Rusya arasında finansal ve siyasi köprü durumuna geldi. Avrupa'nın İran kozu ortadan kaldırıldığında bu çok daha net görülecektir. Finansal kaymalar tüm dünyayı etkilemeye devam ederken gözden kaçırılan dier bir konu...

... ABD içinde hatta Tramp kabinesine sızmaya çalışan Yahudi lobisinin girişimleri bu günlerde gözlerden uzak kıyasıya devam ediyor. FETÖ bu Yahudi lobisi sayesinde açıkça desteklenmeye devam ederken diğer bir yanda öbeklenen Avrupa tarafından kucaklanan FETÖ üyeleri başkentlerinde el üzerinde tutuluyorlar! Çünkü, Avrupa içerideki 5.katın daimi misafirleri olan hepimizin yakından tanıdığı patronlarla hala daha sıkı fıkı ilişkilerini devam ettiriyor.

Planlar, planlar. Stratejiler, stratejiler.

Ama hiç biri bizim lehimize değil.

Bunun karşılığında Türk Devleti neler yapıyor?

O KADAR ÇOK ŞEY YAPIYOR Kİ, 2017 NİN İLK 6 AYINDA TÜRK DEVLETİNİN NELER YAPTIĞINI MİLLETÇE HİSSEDECEĞİZ.

Minicik bir ip ucu!

Türk ekonomisi ve geleceği karanlık olsa, KATAR sermayesi o bedeli ödeyerek DİGİTÜK'ü neden satın alsınlar?

Milletçe şuna inanalım. İdeolojileri bir tarafa bırakarak!

HER SALDIRI VE DARBE BİZİ DAHA DA GÜÇLÜ HALE GETİRİYOR. YETER Kİ, BAŞARILI OLMALARINI ENGELLEMEK İÇİN MİLLİ DUYARLILIKLARIMIZI ORTAYA KOYABİLELİM.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI