Aşure Sizin İçin Sadece Tatlının Adı . . .

Aşure Sizin İçin Sadece Tatlının Adı . . .

Şehrullahi’l-Muharrem olarak meşhur olan, yani Allah’ın ayı Muharrem olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Âşura Günü ise Muharrem’in 10. günüdür. Âşura Gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bu günde Cenâb-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır. Bu günlerde oruç tutmak çok faziletlidir.

Bugünde on peygamberine on farklı ikramda bulunan Allah (cc), bizlere de af ve mağfiret için imkânlar sunuyor. Peki, bu kutlu ayı nasıldeğerlendirmeli?Asr-ı saadet döneminde sahabeden biri Peygamberimiz’in (sas) yanına gelir ve “Ramazan’dan sonra ne zaman oruç tutmamı tavsiye edersiniz?” diye sorar. Peygamberimiz, “Muharrem ayında oruç tut. Çünkü o, Allah’ın ayıdır. Bu ayın onuncu gününde tutulan orucun Allah katında, o günden önceki bir senenin günahlarına kefaret olacağını kuvvetle ümit ediyorum.” cevabını verir.-Hicretin 1433’üncü yılına girilecek. Efendimiz’in Mekke’den Medine’ye hicretini esas alan bugün, İslam tarihinde bir dönüm noktası. Bu mübarek gün, Hz. Ömer zamanında takvim başlangıcı kabul edildi ve 1 Muharrem hicri yılbaşı oldu.

Şimdi bu dini gerçeklikler ve din temelli esaslar varken;

Türkiye’de yaşayan 20 milyonun üzerindeki yurttaşların inanışlarına yönelik, yüce dinimizin gereklerinde ve kurallarında yer aldığı biçimi ile gerekli ihtimam, gerekli alaka, gerekli öncülük esaslı temeller bağlamında neden ilgi gösterilmez?

Muharrem ayının bereketine, faziletlerinin bütünlüğüne dayalı gerekenler neden yerine getirilmez?

Nerede koli koli erzaklar?

Nerede metrelerce, binlerce kişilik iftar sofraları?

Neredesiniz sosyal demokrat belediyeler? Yüreğiniz mi yetmiyor yoksa imanınız mı zedelenir diye korkuyorsunuz? Nerelerdesiniz?

30 gece Mübarek Ramazan da metrelerce iftar sofralarında boy gösterenler nerelerdesiniz? İşte mübarek Muharrem Ayı girdi. Nerelerdesiniz? Muharrem de 10 gün oruç var. var olmasına çok şükür var da acaba sizin bundan haberiniz var mı?

Oy devşirme uğruna koli koli erzak dağıtanlar, hayır hasenat diyerek takiye yapanlar, Gösteriş uğruna, boy gösterme uğruna erzak kumanya dağıtanlar alın o koli koli erzaklarınızı, paket paket dağıttığınız erzaklarınızı başlarınıza çalın.

Çok daha önce yazmıştım, çok daha önce söylemiştim. Kalpsınız, kalp. sahtesiniz, sahte.

Hadi bakalım sosyal demokratlar, aslan sosyal demokratlar;

Sosyal demokrat belediyeciler, nerelerdesiniz? Nerelerde metrelerce iftar sofralarınız? Bu ülkede 20 milyondan öte Muharrem Orucu tutan yurttaşınız var. Tekirdağ’ın sosyal demokrat belediyeleri ya siz, siz nerelerdesiniz? Sizinde sorumluluk sahalarınızda binlerce 10 gün Muharrem orucu tutan yurttaşlarınız  yok mu? Olmaz olur mu var tabi. Ama sizin bundan haberiniz yok. Çünkü nasılsa sizin peşinizdeler, nasılsa sizden gayrı hiç bir yere oy vermezler değil mi? Sizde haklısınız.

Haklı olabilirsiniz? Kurnaz da,

Ama sizden cacık olmaz.

Değil ki siz Aşurenin anlamını bilesiniz.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor