SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI, SENİ BULAN SEVİNMEZ, KAYBEDEN ÜZÜLMEZ  . . .

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI, SENİ BULAN SEVİNMEZ, KAYBEDEN ÜZÜLMEZ . . .

Süleymanpaşa Belediye Başkanı basın toplantısı düzenlemiş.

Düzenleme işlerinde  ne oranda başarılı olduklarını biliriz(!) 

tekirdagnethaber.com da yayınlanan haber üzerine bu kadar hassasiyet göstereceğini hiç tahmin etmezdim. Gerçi kendisi Genel Yayın Yönetmeni olduğum tekirdagnethaber.com da yayınlanan haberin ardından bana ulaşmaya çalışmış olsada çok daha önemli işlerimden dolayı kendisine geri dönme fırsatım olmadığı için kendisi meramını basın toplantısıyla dile getirmeyi seçmiş. Bana ulaşabilse belki basın toplantısına gerek duymayabilirdi. Bu vesileyle beni maruz görmesini diliyorum. Gerçekten çok önemli işlerle meşgul olurken aklımdan gidivermiş. 

Belediye başkanının aramalarına nasıl mı geri dönmem? Saygısızlık asla değil. Küstahlık hiç değil.

TEKİRDAĞSPOR'UN SORUNLARIYLA MEŞGULDÜM!

Süleymanpaşa Belediye Başkanının düzenlemeye çalıştığı basın toplantısı DUAYEN GAZETECİ ARKADAŞIMIZ, DOSTUM NECMİ IŞIKSAL ve BAŞARILI, TARAFSIZ GAZETECİ KARDEŞİMİZ HAKAN KARACA sayesinde basın toplantısı gibi olmuş. 

Belediye Başkanı, Tekirdagnethaber.com da yayınlanan bir habere atfen hatta bir kaç habere atfen çizdiği çerçevedeki sınırlar üzerinden bir strateji geliştirmiş. 

Balıkçı esnafının Süleymanpaşa Belediyesinin kapısına dayandığı haberi ile Çorlu'da yine seyyar balıkçıların denetimlerini heberleştirmemizi tezatlık hatta komik duruma düşerek kendi üslübu ile kendi dar çerçevesinden görebildiğince sözüm ona gazetecilerle gazetecilerin dedikodusunu yapmaya tenezzül etmiş. 

Bir haberde, seyyar balıkçı esnafı belediyenin kapısına dayandığı yer alıyor; zabıtaların kendilerine yapmış oldukları kötü muammeleyi protesto için! Diğer haberde ise Çorlu belediyesi tarafından halk sağlığı açısından denetimleri haberde konu ediliyor...

.. Süleymanpaşa Belediye Başkanı, seçim gününe kadar sokaklarını, kapılarını aşındırdığı roman kardeşlerimizin çocuklarını kucağına alırken, onların oylarını kendisine devşirmek için çocuklarını yalap şap öptükten sonra arabasına bindiğinde elini ağzını kendisine verilen kolonyalı mendille sildiği güm gerçek niyetini belli etmişti etmesine. şayet belediyenin kapısına, kendilerine reva görülen kötü muammeleyi protesto için gelen ROMAN kardeşlerimizin dertlerini dinlemeye cesareti, yüreği, basireti olmuş olsaydı iki haber arasındaki fark edebilir ve işte böyle komik duruma düşmezdi.

Diğer taraftan...

... TEKİRDAĞSPOR OTOPARKI hakkındaki haberle ilgili olarak söylenecek bir söz olduğunu zannetmiyorum. Kendisi konuya açıklık getirmiş. Ancak, yine işi dedikodu ve şikayete dönüştürerek açıkçası en güzel becerdiği bir kaç şeyden birisini yapmış. SEÇME SAÇMALIKLARINA DEVAM ETMİŞ.

MAHKUMUN ENAYİSİ GARDİYANA DERT YANARMIŞ!

Bizi gazeteci arkadaşlarımıza şikayet etmiş. Hakkını yememek gerek. BELKİDE İLK KEZ HERKESE AÇIK BİÇİMDE DEDİKODU YAPMIŞ. Yoksa herkesi herkese çekiştirerek olup olmadık şeyleri, gizli saklı birebir konuşmaları ilgili ilgisiz herkesle konuşmayı '' ÇEKİŞTİRMEYİ'' çok sever.Nereden mi biliyorum? Beni çok kişiyle çekiştirdiğini biliyorum da oradan . . .

 . . . hoş, kendisi çekingen biri değildir. Her şeyi göz önünde yapacak, yaşayacak kadar yüreklidir. Gözü karadır! Hakkını yememek gerek.

TEKİRDAĞSPOR'A YAPTIKLARINI ANLATIYOR!  

Alt yapıya malzeme yardımı yapmış(!) 8 BİN LİRA. Takımı 500 metre mesafeye antremana götürmek için otobüs vermiş. Taraftar için 10 BİN kilometre için ihale yapmış. Bunu kulüp yetkililerinin isteği üzerine iptal ettiklerini söylemiş. HANGİ KULÜP YETKİLİSİNİN BU TALEPTE BULUNDUĞUNU, YAZILI VEYA SÖZLÜ OLARAK, TARAFTARA DEPLASMAN İÇİN OTOBÜS VERMEYİN TALEBİNDE BULUNDUĞUNU NEDEN AÇIKLAMAMIŞ? Böyle bir talep söz konusu değil!

TEKİRDAĞSPOR için hiç bir kapıyı çalmam diyor. Destek için hiç bir kişi veya kuuruluştan destek talebinde bulunmam diyor! Belediye Başkanı olabilmek için kaç kapının mandalını çalmış? 

TEKİRAĞSPOR'a destek talep etmek bey efendiye zul geliyormuş. Bu açıklamadan anlaşılan bu. Sporu kes geriye kalan ne? TEKİRDAĞ! 

Etik mi gelmiyor? Yasal mı değil?

O zman ''adama'' sormazlar mı...

... bu gün açılışını yaptığınız, Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi yasal mı? Bilmiyorum sadece soruyorum. Ruhsatsız binaları, iki göz odada 10 kişi yaşam sürdürmeye çalışan garibanların kulübelerini ruhsatsız diye başlarına yıkarken, açılışını bu gün tantanayla yaptığınız bu yerin yasal her  belgesi, ruhsatı bilmem diğer her şeyi varmı? Etik olan bu mu?

Yoksa, belediye çalışanlarının alın terinin hakkı olan, Eylül ayında ödenmesi gereken üç kuruş ikramiyelerini aylardır BÜTÇE KISINTISI, TEDBİR diyerek ödememek mi etik olan? Alın terinin hakkını alamayan işçiler evlerine götürecekleri ekmeklerinin ertelendiğini göre göre, senin şehrin değişik yerlerine diktirdiğin yaklaşık 500 BİN lira ödediğin heykellerin önünden her geçişlerinde içlerinden dillendirdiklerinden haberdarmısın?

TEKİRDAĞSPOR'A hülle ile 15 BİN lira verdin. Anlata anlata bitiremiyorsun. Satranç turnubası düzenledin ya o turnuvaya ne kadar harcama yaptın?

TEKİRDAĞSPOR'UN tesislerinde konservatuar, gençlik merkezi  diyerek el koyuyor, işgal ediyorsun ya, nerede o konservatuar? Yıllardır orada eğitim görenlerden bir koro oluşturamadınız, gittiniz nerelerden medeniyetler korosu getirerek kucak dolusu para ödediniz! Bu mu o tesise el koymanızın, işgal etmenizin karşılığı?

PARİS'E  gittiniz. Bilmem kaç Türk ressamın eserlerini satın alarak orada yarışmaya katıldınız, dostlar alış verişte görsün. Siz orada şampanyalı, havyarlı menülerin tadına bakarken, burada EMİNİ OLDUĞUNUZ ŞEHRİN ahalisi bele kadar çamurda işe, okula, hastaneye gitmek için mücadele ediyordu. Bu mu etik olan? Ama nede olsa siz FRANSIZ KÜLTÜRÜNDE YETİŞTİNİZ... Fikir ananız;'' EKMEK BULAMIYORLARSA PASTA YESİNLER '' diyen Kraliçe Marie Antoinette! 

TEKİRDAĞSPOR maçlarına bir kere dahi neden gelmediniz?

Şampiyonluk kutlamalarında otobüsün tepesinde halka neden el salaldınız? MAÇA SARI SİYAH FORMAYLA NEDEN GELDİNİZ? 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı!

Yoksa etik olan; TEKİRDAĞSPOR  yöneticilerinden bir kaçını ziyaretlerinin ardından yanına alarak, sahilde onlara vaatlerde bulunmak, size buradan bir çay bahçesi yeri vereyim demek ve ardından bir de otopark yeri tahsis edeyim, hatta TEKİRDAĞSPOR'A OTOBÜS ALACAM, DMO BAŞ VURDUM diYerek o yöneticilerin ağızlarına bir parmak bal çaldıktan sonra topu taca atarak ortadan vaatlerle birlikte yok olmak mı ETİK OLAN? Hatta ve hatta İlin en yetkili kişisine TEKİRDAĞSPOR'A VERDİM demek mi etik olan? 

Milletvekili Mustafa Yel gibi kapı kapı dolaşmam, onun gibi TEKİRDAĞSPOR'A  yardım için kapı çalamam. Kesinlikle haklısın! Mustafa Yel gibi çalabilecek tek bir kapın dahi yok senin. Bu şehirdeki tüm kapılar senin yüzüne kapalı. Yıllar sonra geldiğin TEKİRDAĞ'DA OTEL KÖŞELERİNDE KALDIĞINDA, BAŞINI SOKABİLECEĞİN BİR KAPININ OLMADIĞINDA BUNU ANLAMAN GEREKİYORDU! 

TEKİRDAĞSPOR SİYASET MECRAHI DEĞİLDİR!

TEKİRDAĞSPOR YÖNETİMLERİNDE HER SİYASİ GÖRÜŞE MENSUP, HER PARTİDEN SAYGIN KİŞİLER GÖREV ALIRLAR!

TEKİRDAĞSPOR maçlarında tribünleri dolduran herkes eşittir. İdeolojiler maça girilen turnikelerde bırakılır. Tribünlerde tek ses yükselir, tek bayrak dalgalanır. 

Tribünler; EN BÜYÜK TEKİRDAĞ sesleriyle inler.

Ellerde ise aynı gönüllerdeki gibi; AY YILDIZLI ŞANLI TÜRK BAYRAĞININ BAŞ KÖŞEDE OLDUĞU, SARI SİYAHLI TEKİRDAĞSPOR BAYRAKLARI vardır! 

Bu gün ağırladığın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı YILMAZ BÜYÜKERŞEN'e sordun mu? ESKİŞEHİRSPOR'A NE KADAR NAKDİ DESTEKTE BULUNMUŞ! '' Sana ETİK gelmeyen davranışlarda bulunan birisini neden el üstünde tuttun? BÜYÜKERŞEN'İN ESKİŞEHİRSPOR'A DESTEK ÇEKİNİ SUNARKEN ÇEKİLEN VİDEOSU TEKİRDAGNETHABER.COM'DA YAYINLANDI.  Balıkçıların haberini izlediğin gibi bunuda mutlaka görmüşsündür! BÜYÜKERŞEN, bu yardım çekine yazdığı rakamı '' köyündeki tarlasını satıpta mı ESKİŞEHİRSPOR'A takdim etti? 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı!

SENİ BULAN SEVİNMEZ, KAYBEDEN ÜZÜLMEZ . . .

SEN BAŞIMIZA GELMİŞ EN HAYIRLI ŞEYSİN! ÇOK GÜZEL ÖRNEK OLDUN. SENİNDE BU ŞEHRİN HALKINA HİZMETİN BUYMUŞ. AKILLARI BAŞA GETİRDİN. SAYENDE BİN NASİHATTAN KURTULDUK. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan Soner Kırkuşu     2016-12-09 Sayın Eşkinat ben kapı kapı dolaşarak bağış toplamam demiş. Bunu etik bulmamış anlaşılan. Bugüne bugün okulların müdürleri soruşturma pahasına velilerden açık açık bağış topluyor niye kendi için mi? Çok etik buldukları için mi? O halde Eşkinat'a ve ekibine düşen bağışları yönlendirmektir. Orası bahane değil çare kapısıdır. Ağlamayana meme vermezler, öyle gönüllü olarak da milyarları bağışlayan çıkmaz, isteyeceksin ki verecekler. Ne demek öyle isteyen zaten bağışını yaparmış.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor