10 ŞİŞE KOLONYA PARASINI PASTANECİYE ÖDETTİREN BELEDİYE BAŞKANI . . .

10 ŞİŞE KOLONYA PARASINI PASTANECİYE ÖDETTİREN BELEDİYE BAŞKANI . . .

 BİZ NERELERDEYİZ ELİN OĞLU NERELERDE? TEKİRDAĞ'DA KEDİ AĞAÇTA MAHSUR KALDI, YAN YATTI, ÇAMURA BATTININ ÖTESİNDE DERİNNN HEMDE EPEYCE BİR DERİNLERE İNMEK GEREKİYOR. HADİ DERİNE İNEMİYORUZ, BAŞIMIZI KALDIRIP GENİŞ BAKMAYI GEREKTİREN O KADAR ÇOOOK ŞEY VAR Kİ; BUNUN İÇİN ADINA DAĞARCIK VEYA DONANIM DENİLEN ŞEYE ŞİDDETLE İHTİYAÇ VAR! 

BU YAZIDAN SONRA; ALİ NEDEN YÜZ DOLARI ARTINCA GÖBEK ATIYOR, VELİ YÜZ BİN DOLAR BORCU YÜZÜNDEN KAHROLUYOR! DAHA NET ANLAYABİLECEĞİMİZDEN EMİNİM!

OYUNU KURANLAR NE ALİ'Yİ NE VELİ'Yİ DÜŞÜNMÜYORLAR. O, ZAMAN BİZ ONLAR GİBİ DÜŞÜNELİM!

ÇOK, O KADAR ÇOK CİDDİ KONULAR VAR Kİ, BÖRTÜ BÖCEKTE YAZABİLİRİZ, YOLSUZLUK VE DUYARSIZLIKLARIDA İŞLEYEBİLİRİZ. BELEDİYE BAŞKANI 10 ŞİŞE KOLONYA PARASINI HANGİ PASTANE SAHİBİNE ÖDETTİRMİŞ ONU DA YAZABİLİRİZ.. . .

 . .  . AMA MEVZUBAHİS OLAN VATAN!

 

Dönene,döndürülen! dolapların hiç birinin farkında değiliz.

Kendi eksenimizde, o bu, şu merkezli dar bir çerçeveye hapsedilmiş kıvranıp duruyoruz. 

Derin bakamıyorsak en azından geniş bakabilelim!

İç siyaset karmaşasına mahkum edilmekten başımızı kaldırıp ne derine bakabiliyoruz ne de geniş açıdan dünyayı izleyebiliyoruz, reflekslerimizi körelttiler. 

Tam dünyayı gözlemeye, dünyada döndürülen dolaplara bakacak, onları takip etmeye yeltendiğimiz esnada mutlaka sansasyonel bir terörist eylemle sarsılıp kendi acımızla başbaşa bırakılıyoruz.

Üç, bey doları olan göbek atarken yüz binlerce dolar borçla iş kuran yatırım yapanın dünyasının karardığı dönemi yaşıyoruz. Sadece biz mi? Hayır! Dünya tümüyle kabuk değiştiriyor.

BİRLEŞİK KIRALLIK, İNGİLTERE daha doğrusu kökeni HANNOVER olan dünyayı 1714 ten bu yana yöneten WİNDSOR HANEDANLIĞI, ALMAN, ANGLOSAKSON aileye bakmak gerekli. Tek adres orası!

İşte ABD Başkanlık seçimlerinin ardında gizlenen, başkanlık sistemi üzerinden dünya siyaseti başta olmak üzere parasal ve enerji kaynakları bu merkezden yönlendirilen dünya düzenine göz atmak gerekiyor.

Dünyayı dengeleyen 300 yıllık uzlaşı bu dönem ABD başkanlık seçimleriyle neredeyse son bulma noktasına geldi. 

WİNDSOR HANEDANLIĞININ ( 1714 te İngiltere hanedanlığını ele geçiren Anglosakson, Hannover kökenli aile)  adayı TRUMP ki Alman kökenli ailenin oğludur. Bu dönem ABD başkanlık seçimlerinde İngiliz hanedanlığını 1714 te elinden kaybeden STUART hanedanlığının adayı karşısında galibiyetle çıktı. ABD Başkanlık seöimleri her zaman uzlaşıyla sonuçlanmıştır. 4 + 4 CUNHURİYETÇİLER  ve ardından 4 + 4 le DEMOKRATLAR  aralarında bu sistemle anlaşırlar, dünyayı da bu anlaşma üzerinden yönetirler. Bu dönem işin rengi gerçekten değişti! Dolayısıylada dünyanın tadı kaçtı. Dengeler bozulmaya yüz tuttu.

STUARTLAR kimler?

1371-1603 yılları arasında İskoçya’ da, 1603-1714 yılları arasında da İngiltere’de hüküm süren krallık sülalesidir. NORMANLAR olarak biliriz!

İşte bu iki sülale,aile ABD üzerinde yüz yıllardır kah uzlaşırlar, kah kapışırlar. En son AMERİKAN İÇ SAVAŞI DİYE BİLDİĞİMİZ, 1861 KUZEY, GÜNEY SAVAŞINDA kapışmışlardı.

O zamandan bu zamana dek süren uzlaşmalarının ardından en büyük kapışmalarına bizler şahitlik ediyoruz!

Bu iki sülale arasındaki kapışmasından bize ne? YÜZ DOLARI ARTTIĞINDA GÖBEK ATAN ALİ İLE YÜZ BİN DOLARLIK BORÇLA BATIP MAHFOLAN VELİ işte bu iki sülalenin kapışmasının eseri olarak karşımıza çıkıyor.

WİNDSOR HANEDANI ki hala hazırda İNGİLTERE'NİN KRALİYET AİLESİDİR! 1714 te hanedanlığı teslim aldığı günden bu yana dünyayı dizayn etmekte. Karşılığında tahtı kaptıran STUART lar ise ABD üzerinde söz sahibi olmayı başarmışlarken şimdi en azından yarı yarıya yönetebildikleri dünya hakimiyetini elden kaçırmamaya gayret ediyorlar. Gördükleri gerçek şu! KRALİÇE HER ZAMAN REZERVİNDE TUTTUĞU VE ABD NİN ÜZERİNDE İÇİNE KAPANIK, BÜZÜŞÜK BARINDIRDIĞI KANADA'YI YENİ GÖZDESİ OLARAK TESPİT ETMİŞ VE DÜNYA DİZAYNINDA SÖZ SAHİBİ YAPMAYA İLK ADIMINI ATTI. Bu gün gibi gerçek.nereden mi anlaşılıyor?

TRUMP seçilmeden önceki söylemleri en açık emare hatta delildir ki, seçilir seçilmez DOLAR ana vatanına doğru harakete geçti! Bu sayede ABD kendi içinde, içine kapalı ekonomisi ve dolarlarıyla müreffeh ama küçük bir, sakin Amerika kıtası ülkesi olmaya yönlenmiş durumda. Dünün ve bu günün KANADA örneği gibi. Kısacası KRALİÇENİN kenarda beklettiği yedek gücü KANADA oyuna dahil ediliyor. Bunu fark eden STUART ailesi hemen harakete geçerek yeni stratejilerini belirleme telaşındalar.

Dünya iki merkezli olmaya hızla ilerliyor!

Bu merkezin bir ayağında RUSYA diper ayağında ise! işte savaş bu noktada kızışıyor! ABD mi yoksa KANADA mı olacak?

Stratejiler belirlenme noktasında tamamız ama bunun uygulayıcıları kimler olacaklar? Dananın kuyruğu işte tam bu noktada kopuyor!

Bir tanesi kesin. Göreve başladı bile! ALMANYA...

... WİNDSOR HANEDANLIĞI, KÖKENLERİNİ HANNOVERLİLERİ BU İŞE MEMUR ETTİ.

TÜRKİYE! Hangi kutupta yer alacak? Ötesinde İSRAİL ve ÇİN var.

TÜRKİYE  şimdilik RUS ilişkllerini dizayn etmeye çalışıyor. Bunda da son derece başarılı yol izlerken diğer tarafıyla gelişmelerin merkezi olmaktan yana. İşine bakıyor. Biliyor ki, kıyamet enerji üzerinden kopartılıyor. Biliyor ki MUSUL olmazsa olmaz. 

Dahasında bir kaç ana unsur var, ancak TÜRKİYE için temel unsur enerji havzası üzerinde söz sahibi olabilmek! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN gelişmelerin uzağında değil tam da göbeğinde bir duruş ve strateji ortaya koyuyor. Tüm söylemlerine ve eylemlerine bakıldığında gerçek gün gibi ortada. TÜRKİYE bu adına plan, strateji yyeni dünya düzeni her ne denirse densin masanın altındaki yaramaz çocuk değil masanın hatta masanın heman başındaki denge ve hatta belirleyici rol alma adına var gücüyle KURTLARLA DANS EDİYOR! 

İşte işin bir minik özeti bu! Hemde en miniğinden.

İç siyaset malzemesi veya siyasi argümanlar üreteeceksek milli şuurumuzu yitirmemize, içte ve dışta birlik beraberlik azmimizi zaafa uğratabilecek her türlü kötü görüntü vermekten kaçınak zorundayız.

Elin İNGİLİZİ neleri planlayığ yönetirken biz içte birbirimizi yeme adına her tür egomuzu askıya asmak zorundayız. En azından bir süreliğine!

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor