SON DAKİKA... TEKİRDAĞ'DA FACİA... ONLARCA İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ!

SON DAKİKA... TEKİRDAĞ'DA FACİA... ONLARCA İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ!

Adına iş kazası dediğimiz aslında düpedüz cinayet olan ihmaller ve vrdumduymaz tavırlar nedeniyle daha ne kadar sarsılacağız? 

Vurdumduymazlığında ötesinde bile bile lades!

SOMA'dan ders çıkartmadık,

Yüzlerce can gitti, yüzlerce ocak söndü, binlerce kişinin hayalleri buz tuttu,dondu ve bir daha çözülmemek üzere kaskatı kaldı.

Tekirdağ ruhsatsız üretim yapan yüzlerce fabrika ile çepeçevre sarılmış durumda!

İmar izinleri nedeniyle, imar bakmından ruhsat prosedürleri devam eden işletmeler bir yana...

... asıl mesele CAN GÜVENLİĞİ, İNSAN YAŞAMINI TEHDİT EDEN !  yetersizliklerine rağmen işçi çalıştırmaya devam eden onlarca, yüzlerce iş yeri, fabrika var.

Bir çoğu GRUP yada HOLDİNG düzeyinde.

Her an mübala etmeden altını çizerek söylüyor ve iddia ediyorum! her an bir facia haberini sayfamıza '' SON DAKİKA TEKİRDAĞ'DA FACİA '' diyerek geçmemiz ve sizlerin bu haberle sarsılmanız an meselesi.

Daha geçtiğimiz yıl meydana gelen yangın sonrası patlamada iki işçinin can verdiği fabrika, gidelim görelim yetkililerin gözleri önünde üç vardiya halinde, her vardiyada en az 500 işçi çalıştırarak çalışmaya devam ediyor. Bu nasıl bir gözükaralıktır, bu nasıl bir para kazanma hırsıdır, bu nasıl bir vicdadır? Bu işyeri ile ilgili yapılan benzetmeyi paylaşmak istiyorum...

... PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBA!

Bu vurdumduymaz, yasaları hiçe sayan, yaslara karşı dahi direnen ve ne yazık ki YASALLARIN, KANUNUN DAHİ KARŞISINDA ACİZ KALARAK ÇALIŞMASINA GÖZ YUMMAK ZORUNDA KALDIĞI! bu tekstil fabrikasında yüzlerce insan canlarını hiçe sayarak evlerine ekmek götürebilmenin peşindeler. Onlar alınması gereken tedbirlerin neler olduğunun farkında bile olmadan HER GÜN EN AZ 8 SAAT O CANLI BOMBANIN İÇİNDE ALIN TERLERİNİ AKITIYORLAR. 

Büyükşehir yetkilileri gerekeni, yasal sorumluluklarını harfiyen yerine getirmiş durumdalar. Olası bir faciada ki her an olabilir! yetkilileri yasal olarak sorumlu kılabilecek hiç bir şey söz konusu değil. Ardı ardına 4 kez mühürlenen ve hakkında yasal işlem başlatılan bu CANLI BOMBA her nereden, her kimden ne destek sağlıyorsa ,her vardiyada 500 kişiyi içine alarak patronlara milyon dolarlar kazandırmaya devam ediyor.

SON DAKİKA TEKİRDAĞ'DA FACİA!

Bu spotun altında, onlarca kişinin hayatını kaybettiği patlama haberiyle karşılaşmaya hazır olun.

Bu fabrika gibi onlarca, yüzlerceesi var. İnsanların yaşamlarını, gelecek umutlarını, hayallerini hiçe sayarak milyon dolarlarına, milyon dolarlar ekleyen niceleri var!

İsimleri mi? Bugün, yarın teker teker o isimleride buradan ve tekirdagnethaber.com da haberlerimizde paylaşacağız.

Buradan uyaralım, haberdar edelim, gözlerini yumanları da İKAZ edelim istedik.

 

 

... 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI