Suç Duyurusudur ...

Suç Duyurusudur ...

Dünkü  yazımın başlığı oldukça dikkat çekmiş.

Yazı başlığı okuyanları ürkütmüş, korkutmuş, endişelendirip bir çok kişiyi de; ACABA HANGİ OCAKLAR SÖNDÜ, KİMLERİN CANLARI YANDI?  sorusuyla birlikte merakla yüreklerinin burkulmasına sevk etmiş. 

Kısacası yazının başlığını okuyanın tükürüğü boğazında düğümlenmiş!

Umuyoruz ki, her okuyan gibi yetkili ve etkili makamlarda bulunan, bu konuya el atması gerekenlerinde YÜREKLERİ AĞIZLARINA GELMİŞTİR. 

İşin diğer bir yönüde, SENDİKALAR, SENDİKALARIN İŞYERİ TEMSİLCİLERİ...

...  sizler bu işin neresindesiniz? Felaket, facia kapınızda'! Binllerce emekçi çalıştıkları iş yerlerinin iş güvenliği açısından ne durumda olduğundan habersiz, ekmek kavgası için ter akıtıyor. Binlerce işçi, her gün saatlerce PİMİ ÇEKİLMİŞ, PATLAMAYA HAZIR BOMBANIN İÇİNDE OLDUKLARININ FARKINDA DEĞİLLER.  Hangi birini sayalım ki, onlarca bellkide yüzlerce fabrika bu durumda.

Tekirdağ ve yoğunluk olarak Çorlu, Ergene, Çerkezköy hatta Muratlı ve Saray sınurları içinde yer alan binlerce fabrika içinde yüzlercesi bu durumda. HER AN BİR FACİA HABERİ İLE YÜZ YÜZE KALABİLİRİZ!...

...  Madalyonun diğer yüzünde  SİZ SENDİKALR, SENDİKACILAR, SİZLER VARSINIZ!

Tekirdağ Büyükşehir olduğundan bu yana Belediye sorumluluk alanında, sorumluluklarının gereği olan kanuni boyutu ile ve yetkisi dahilinde bu tür KAÇAK, İŞLETME RUHSATI için gerekli şartları yerine getirmeyen irili ufaklı tüm işletmelere gerekli uygulamaları hatta baskıyı yerine getiriyor. Buna karşılık, Belediyenin kapısına mühür vurduğu fabrika işlemin ardından daha mühürün mumu soğumadan, mühürü sökerek BOMBASININ PİMİNİ YENİDEN ÇEKİP, İÇİNE YÜZLERCE İNSANI DOLDURARAK PATRONUNA MİLYON DOLARLARI KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR! 

Altını ısrarla çiziyorum...

... İŞ GÜVENLİĞİNİ HİÇE SAYARAK, MİLYONLARCA DOLAR HARCANIP KURULAN FABRİKALARDA BİR KAÇ YÜZ BİN LİRA TUTARINDAKİ ÖNELEMLERE AYRILMAYAN BÜTÇELERDEN DOLAYI CANLAR YANACAK, OCAKLAR SÖNECEK, ÇOK İNSANIMIZIN GELECEK HAYALLERİ ÇÖZÜLMEMECESİNE BUZ TUTACAK!

Dünkü yazımın başlığı malesef ki acı gerçek halinde, haber sayfalarının sür manşeti olarak karşımıza çıkacak.

Felaket haberciliği peşinde değiliz; Buna , araba devrilmeden yol göstermek denemez. O kadar basit değil bu ikazımız, uyarımız.

Bin işçi çalıştıran ve milyon dolarlarla kurulmuş bir fabrika, neden bir kaç yüz bin liralık önlemler için ayak diretir ki? Onlar için çerez parası sayılabilecek bir masraftan kaçınarak neden insan hayatıyla oynamayı göze alırlar? Onara da eyvallah! yetkili etkili makamlar nerdeler? Onlarca cana kıyıldıktan sonra mı ortalıklara saçılmayı bekliyorlar? Arabanın devrilmesini mi bekliyorlar? Saç baş yolmak için daha kaç işçinin, kaç işçi ailesinin yok olmasını, kaç işçi yetiminin geride umutlarının sönmesini bekliyorsunuz? Belediye Başkanından, kolluk kuvetlerine, Bakanlık yetkililerine, Cumhuriyet Savcılarına buradan suç duyurusunda bulunuyorum ve sizleri...

... Tekirdağ'da bu tür belirlenmiş haklarında işlem başlatılmasına rağmen yasal otoriteyi hiçe sayarak '' her nereden aldıkları cesaret belli değilse de'' her an için yaşanabilecek faciaya davetiye çıkartarak çalışmaya devam eden iş yeri, fabrika adına her ne deniyorsa, buralarla ilgili gerekli işlemler için göreve davet ediyorum.

Kamu adına görev yapanlar olarak hepimiz her şeyden sorumluyuz! 

Haytında hiç bir zaman, hiç bir olayı veya kişiyi şikayet etmemiş, hiç bir kurum ve kuruluşa şikayet dilekçesi yazmamış, aksine şikayetlere çözüm yaratmaya çaba göstermiş birisi olarak ilk kez bir konuda şikayetçiyim. Gereği için yetkili herkesi göreve davet ediyorum.

 

 

 

... 

... 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI