Tek Çözüm yolu, Kısasa Kısas

Tek Çözüm yolu, Kısasa Kısas

Dış mihraklı güçler ve yerli işbirlikçileri! bla bla bla ...

... Sözde değil; herkes her şeyi çok iyi biliyor. Dış güç ve yerli işbirlikçileri kimler ve neler yaptıklarını, kimlerin Tütkiye ile ne meseleleri olduğunu herkes biliyor.

Amerika orası burası değil Amerika, Almanyai İngiltere İsrail, İran hiç fark etmez! 

Türkiye ile meselelerini sinsi, hain yollarla her kim olursa olsun halletmeye cesaret ediyorsa bedelini ödemeye, karşılığını misli ile görmeyi göze almalıdır. Bu karşılık aynı dilden verilmelidir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ne demişti? Yanağımıza tokat atana diğer yanağımızı da uzatmayız bu böyle biline demişti.

Adamlar değil yanağımıza tokat atmak, arkamızdan ense kökümüze odunlarla girişiyorlar. Sırtımızdan bıçaklıyorlar.

Dikkat! Ortadoğu'da bomba patlamayan kaç ülke var? Topraklarında terör eylemi yapılmayan, 

İRAN ve İSARAİL bu iki ülkede neden bombalar patlamaz, neden '' dış güçler eylem planlamaazlar'' hiç bunu düşündük mü? İsrail he evet zaman zaman Filistin tarafından zaman zman cılız bira kaç eylem girişimi olmuyo değil ama benim hangi boyuttan söz ettiğim anlaşıldığını umuyorum.Bı iki ülke çevreleri alev alev yanarken neden ve nasıl bu teş çemberinden tek bir kıvılcımdan dahi etkilenmezler bunu bilen anlayan var mı? Üzerinde özellikle durulması gereken ayrıntı!

Her neyse biz diğer taraftan bakalım. Kendi kapımızı değil kendi evimizin orta yerini nasıl temiz tutabiliriz ona bakalım.

benim ülkemde terör mü var, benim ülkemde terörü besleyen, destekleyen, planlayanlar mı var? Kim bunlar, benimle ne alıp veremedikleri var? Her kimlerse! ...

... Anında misli ile cevap veririm. Hanya, Konya yok kardeşim. Yok dış güçlermiş, yok yerli iş birlikçileriymiş hiç anlamam.

Kim PKK mı, yemişim PKK sını be! Arkasına bakarım, ağa babalarına bakarım. Köpeği zehirlemek kolay, sahibinin başına dünyayı ters geçiririm. 

DEAŞ, PKK,FETÖ her neyse ne, birkaç harfi başına alan her kıçı kalkan bu ülkede eylem yapar, teröristlerin eğitim alanına döndük be. YETER! 

Almanya mı? Gider Berlinin orta yerinde  Alexanderplatz'da analarını ağlatırım. ingiltere mi, Londra'nın Trafalgar meydanında ortalığı birbirine katarım. Öyle başa böyle traş der çıkarım işin içinden. İlk taziye yayınlayan da ben olurum. Kınayan ilk ülke olurum.

Bunu yazmak, sözde yapmak çok kolay diyenler olacaktır. Hiç kolay bişeyden söz etmiyorum. Ama toprağa verdiğim her şehidimi uğurlamaktanda zor değil!

Çok basit, kolay şeylerden söz etmiyoruz. Ancak terör ihrac ederek ülkeleri diz çöktürmeye çalışan, masaya sakat, saynak ooturmaya mecbur kılmaya yönelik her girişimin cevapsız bırakılmaması gerektiğinden söz ediyoruz.

Eski Türkiye özleminde , arayışında olanlarla, Türkiyeyi eskiden olduğu gibi ''dizlerinin üzerinde'' görmeye alışanlar artık o Türkiyeyi unutacakalr, hafızalarından silecekler. Eski Türkiye artık yok!

Dış güçler dedik, ya yerli iş birlikçileri, onlar nasıl hal edilecekler? Onlar o kadar kaypak, o kadar sıvaşıklar ki, sahiplerini yola getirdiğinizde yerlileri zaten kendiliklerinden hizaya gelecekelr. Gecelik milyon milyon dolar kazançlarının tepesine çöküldüğünde cıyaklamaya başlayacaklar, kul köle olacakalrdır.

Bu işin esası kısasa kısatan başka bir şey değildir. 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI