Eşkenazlar ve Sefaratlar Her Taşın Altında Bunlar Var!

Eşkenazlar ve Sefaratlar Her Taşın Altında Bunlar Var!

Neler oluyor, neden oluyor?

Neleir ve nedenleri bir tarafa bırakmak gerek. Eften, püften nedenleri tümden unutarak konunun derinine, en derinine inmeye varmısınız?

Herkes tek bir şeyi merak ediyor!

DÜNYA'DA NELER OLUYOR? bu ilk akla gelen soru, hemen ardından gelen soru TÜRKİYE'DE NELER OLUYOR?

Savaşların, terör eylemlerinin, açlıkların, kıtlıkların, enerji savaşlarını, uyuşturucu kullanımının artmasının, salgın hastalıkların, hatta dini inançların üzerindeki algıların yörüngesinden ayrılmasının, ekonomik buhranların yaşanmasının tek bir nedeni var!

İKİ YAHUDİ GURUBUN ARALARINDA YÜZ YILLARDIR SÜRDÜRDÜKLERİ SAVAŞ !

Yanlış okumadınız ve yanlış yazmadım. Dünya üzerinde meydana gelen herşeyin ardında, derininde yatan tek neden bu iki Yahudi gurubun yüzlerce yıllık karşılıklı ama saklanan, gizliden yürütülen savaşları var.

 ''EŞKENAZ'' VE SEFARAT YAHUDİLERİNİN YÜZLERCE YILDIR ARALARINDA SÜREGELEN SAVAŞLARI DEVAM EDİYOR! 

Bu iki Yahudi gurubunun yüz yıllardır savaşlarıdır Dünyayı bu noktaya getiren. 

Alman Yahudisi olarak bildiğimiz EŞKENAZLAR ve İspanyol Yahudisi olan  SEFARADLAR arasında süren savaş Dünyayı işte bugünkü duruma getirdi.

Dağıldıkları, göç  ettikleri ülkelere göre soyadlarının sonlarına değişik birer harflik takılarla EŞKENAZ veya SEFARAD olduklarını bilenlere beyan edersecine kendilerini yine kendilerinin, onlardan olanların anlayacakları biçimde beyan ederler. Bu çok önemli bir ayrıntıdır her iki gurup adına. Bu gelenek yüz yıllardır şifre olarak her iki gurup içinde uygulanan en belirgin temel uygulamadır.

Musa'nın Mısırdan çıkarttığı Yhudi kavimleri ve Sina'da başlayan kavga, savaş günümüze kadar sürerken ikiye ayrılan bu kavimlerin aralarındaki tarihsel mücadelede Dünya halklarını nasolda paralı askerleri haline getirdiklerine şahit olacaksınız. Olacaksınız dememin nedeni bu konuyu eassen Yahudi tarihini bilmeden bu günü, bu günün hatta dünden bu güne uzanan tarihsel süreç içindeki tüm gelişmeleri anlamamız imkansız!

Hangi taşı kaldırsanız bu iki Yahudi gurubun aralarındaki gizli sürdürdükleri savaşa ve bu savaşın sonuçlarına şahitlk edeeceksiniz. 

nereden baksanız öylesi böylesi ile birlikte en az 5 bin yıllık bir tarihi geçmişleri olan Yahudiler aralarındaki bu kıyasıya savaş nedeniyle yüz hatta bin yıllardır Dünya halklarını nerelerden nerelere hangi olaylara, hangi kaoslara sürüklemişler, bu amansız savaşlarına milyonlarca insanı nasıl kurban etmişler ve daha sayısız nedenleri, sonuçları gözlerinizle ve bilgilerinizle göreceksiniz.

Bu gün başlangıç olarak ilk adımı bu yazıyla atıyoruz. Yarın bu konunun tüm derinliğini sizlerle paylaçacağız.

EŞKENAZLAR ve SAFARATLAR!

Bu iki Yahudi gurubunu kısaca tarihsel süreç içinde ele alalım istedik. 

Yazıya  NELER OLUYOR, NEDEN OLUYOR? Bu soruyla başladık. Yarın ele alacağımız geniş perspektifin sonunda bu gün Türkiye hangi eşiği atlamak zorunda, Türkiye'nin tercihi ne olmalı, bu iki Yahdi gurubunun Türkiye üzerindeki etkisi son bölümde yer alacak. Para politikaları, ekonomi ve terör hatta eğitim sorunu, sağlık sorunu aklınıza gelebilecek her tür şey her taşın altında bu EŞKENAZ ve SEFARAT  gurubu çıktığını göreceksiniz. 

Nasıl bir boyut aldıklarını,  aramızda hangi makamlarda, hangi ünvanlarda dolaştıklarına şahit olacaksınız. Soyadlarının sonlarına ekledikleri tek harfler sayesinde EŞKENAZ veya SEFARAT olduklarını biribirlerine nasıl şifreli biçimde ilettiklerini göreceğiz.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor