Merak Ediyorum. Ne zaman, Hangi Sokağın Adı '' NUR-U ZİYA '' Yapılacak?

Merak Ediyorum. Ne zaman, Hangi Sokağın Adı '' NUR-U ZİYA '' Yapılacak?

Dün yazdığımız yazıya okuyucularımızın büyük ilgisi memnuniyetimizi arttırırken diğer yandan halkımızın gerçek ve aslı astarı olan bilgilere ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kez daha gördük.

İki Yahudi gurbunun! yüzlerce yıldır hatta binlerce yıldır aralarında sürdürdükleri kıyasıya rekabetin dünyayı nasıl kasıp kavurduğundan söz ettik. Bu iki Yahudi gurubu, EŞKENAZ ve SEFARAT Yahudileri aralarında sürdürdükleri savaşı her alana yayarak önü alınamaz hale getirdiler. Savaşlar, ekonomik krizler, açlık, sefalet, ırk ayrımı, din üzerinden başlatılan hatta mezhepler arası savaşlar, ilaç sektörü, gıda, tarım aklınıza gelebilecek her konuda bu iki Yahudi gurubunun kıyasıya savaşının izlerini, nedenlerini görüyorsunuz!

EŞKENAZİLER ve SEFARATLAR, Musa'nın Mısır'dan çıkarttığı Museviler! Musevilikte birleşirler. onun dışında her alanda, her yerde savaşırlar.

Bunlar Sina'ya çıktıkları andan itibaren ayrılmışlardır. Nereden baksanız 5 bin yıllık tarihi geçmişleri bilinir.

İki ayrı gurup dedik! 

1. gurup, SEFERATLAR yani, Lebi ve Kohen; Yusuf ve Bünyamin'in oğullarının bir araya getirdiği aslında gerçek Yahudi olan guruptur. 2. gurup, Eşkenzlar ise 10 ayrı kabileden teşkil aslında Yahudi olmayan sadece Musevilikle bağları olanların bir araya gelmesiyle oluşmuşlardır.

Tarihsel süreçlerine bu kısıtlı ölçülerde girmeye zamanımız olmaması nedeniyle derinlemesine bilgileri her okuyucumuzun çeşitli kaynaklardan elde edebileceklerini bilerek konuyu tarihsel süreçte boğmak istemiyoruz. Altını önemle çizmemizin gereğine inandığımız bir ayrıntıyı belirterek tarihsel süreçlerini bir kenara bırakmaktan yanayız.

EŞKENAZLAR veya EŞKİNAZİLER İÇİN; SAMİRİ ADINDAKİ SİMYACININ ORTAYA ATTIĞI '' ALTIN BOĞA '' KUTSALDIR. HANGİ MAKAMLARDA OLURLARSA OLSUNLAR '' ALTIN BOĞA '' HEYKELİ, TASVİRİ MUTLAKA YER ALMALIDIR VE  İŞ YERLERİNDE, ÇEVRELERİNDE KUTSAL SAYDIKLARI '' ALTIN BOĞA '' YER ALIR.!  Buradan da anlaşıldığu gibi, EŞİKNAZLAR, kendilerinden olanalra, diğerl EŞKENAZLA'a mesajlarını bu biçimle belli ederler!

Tarihsel süreçleerine girmeyelim istiyoruz. Ancak EŞKENAZ ve  SEFARAT ne demek? Bunu belirtmeden geçilemez. Bu iki ayrı Musevi ve diğerinin gerçek Yahudi olan gurup yine iki ayrı gurup biri Asur Kralından diğeri ise Babil Kıralından çok çekmişlerdir. Hazar kıyılarına, Hazar devleti topraklarına sürgün edilmişlerdir. Hazar kıyılarında bir çok Türk kabilelerini yine bu Yahudi ve Museviler inanç yönünden etkilemeyi başarmışlardır. O yörelerdeki bir çok mezar taşındanda bu açıkça anlaşılmaktadır. Hazar ve Yahudi dilinde SEFARAT İspanya, EŞKENAZ ise bu günkü Almanya demektir. Buradan, EŞKENAZLAR Alman, SEFARATLAR ise İspanyol Yahudileri olarak bilinirler. 

Dünyanın her köşesinde bu iki gurubun savaşı devam ederken, Napolyon savaşlarına varıncaya dek altında bunların izlerini göreceksiniz. Bunun iz düşümü olan 1. ve 2. dünya savaşları yine bu iki gurubun kutuplaştırdığı tarafların savaşıdır. Savaşan ülkelerin insanları bu iki Yahudi gurubunun neredeyse paralı askerleri olarak senaryonun figüranlarından başka hiç bir anlam, görev üstlenmemişlerdir.l

Avusturya Yahudisi olan Adolf Hitler Yahudileri neden katletti, neden fırınlarda yaktı? Bu ilk akla gelen sorudur.

Almanya'da etkin, yayılmış olan EŞKENAZİLERİ ortadan kaldırması için atası olan SEFARATLAR tarafından görevlendirilmişti. Görevi, Almanya'da tek bir EŞKENAZİ bırakmamaktı. EŞKENAZİ kökenli, Hannoferli aileden gelen İngiltere Kraliyet ailesi buna sessiz kalamazdı. Kalmadı da! Belirtmiştik; Bütün dünya halkları bu gurupların kendi aralarındaki savaşlarının kurşun askerlerinden öteye hiç bir anlam ifade etmezler!

Bu günü, dünden itibaren görmeye mecburuz!

Dün ne olmuş, neler olmuş ve neden olmuş, altındaki gerçek nedenleriyle birlikte bilmek, öğrenmek zorundayız. Hal böyle olunca, Yahudi tarihini çok iyi incelememiz ve ardında yatan tüm tarihsel kesitleeri, tüm gerçeklikleri bilip öğrenmemiz kaçınılmazdır.

EŞKENAZ ve SEFERAT hiç farkları yok! Bu gün dünyada ve Türkiye'de her ne oluyorsa, patlayan bombalar, ekonomik sorunlar inanç savaşları mezhep ayrılıklarına uzanan akla gelen her olgu aoluşum olay bu iki Yahudi gurubunun kendi aralarındaki gizli, örtülü savaşlarının eseridir.

Dünya, Türkiye dedikten sonra, Trakya'da hatta Tekirdağ'da bunlara bakalım! Kökenleri, soyları, uyuyan ama içten içe tüten, sürekli sıcak tutulan bir sürü bilmediğimiz, farkında olamadığımız, elelrini bizler gibi göğe açmaktan imtina etmeyen hatta bizlerden daha fazla dua bilen kısacası bizden fazla biz gibi olan o kadar çok sayıda varlar ki, hangi makamda, hangi mevkide, hangi işte olduklarını asla anlayamaz onların aslında kendi guruplarının sadık birer kölesi olarak görevlerini eksiksiz yerine getirdiklerini anlayamayız. Anlayamıyoruz!

Oraya buraya, etrafa yakınlarına dolaylarına yerleştirddikleri heykeller, heykelcikler hatta ALTIN BUZAĞ tasvir eden metaryelelr gibi özelliklere dikkat edelim. Onları en kolay ancak böylelikle fark edebiliriz!

UNUTMAYALIM !

Bizim içimizde, bizden daha fazla biz gibi görünürler, bizi bizden daha iyi tanırlar. Bizden fazla bizcidirler . . .

NOT: Yakın bir zamanda bir yerlerde, her hangi olmayan bir sokağın adı '' NUR-U ZİYA SOKAĞI '' yapılırsa işte o zaman bu iş tamamdır!

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor