Eğlence Dünyasının Manastırı Neden Hedef Seçildi?

Eğlence Dünyasının Manastırı Neden Hedef Seçildi?

Her şey olup bitiyor ve üzerinden saater belki bir kaç gün geöçmesinin ardından toplum hafızasındaki yerini tümüyle ne kadar da çabuk yitirebiliyor.

REİNA saldırısından söz edelim. Ardındaki kodlara bakalım. Alışıla gelmiş ardı ardına yapılan terör eylemlerinden birisi olarak izledik.

İşin aslı öylemiydi?

REİNA eğlence dünyasının manastırıdır. REİNA da en çok İngilizler eğlenirler. İngilizler toplantılarını, eğlencelerini burada düzenlerler. İspanyolca REİNA kraliçe demektir. Mesajı kim verdi, mesaj kimeydi, mesaj yerine ulaştı mı? DİKKAT! Mesaj yerine ulaştı.

Daha düne kadar  Türkiye güvenli değil, Türkiyeye gidilmemeli veya gidecek olanlar çok dikkatli olmalı haberleri yapan İngiliz basını için ne oldu da birden bire REİNA saldırısını hemen ertesi günü manşetlerinde Türkiye'nin Turizm elçiliğine soyunma gereği duydular. İngiliz gazetelerinin manşetlerine baktığımızda gece ile gündüz arasındaki farkı rahatlıkla görebiliyoruz.

Mesaj MI5 e yani İngiliz gizli servisine verşlmişti. Kim tarafından verilmişti? CIA mesajını yerine kusursuzca ulaştırmıştı. Evet, mesaj CIA tarafından MI5 e verildi.

Neden REİNA, neden İstanbul?

Boğaz ve İstanbul Türkiye'nin eşiğidir. İstanbul etlanıldığında bazıları için kapıdan geçildiği anlamını taşıt da o nedenle seçilen yer çok manidar.

Bu eylemin kodlarını bilmek, görmek anlamak gerekli.

REİNA! Mekanda 400 kamera var. İçersi 400 kamerayla izleniyor ve bunların tümü şu an polisin elinde. 

Eylemi gerçekleştiren teröristin  başından sonuna tüm haraketlerini, stratejisine iyi analiz etmek gerekiyır. Olay yerine taksiyle geliyor ancak Zeytinburnu istilametinden gelirken neden Sarıyer üzerinden bir rota izlesin ki, çok daha basit ve çabuk biçimde erişebileceği eylem noktasına güzergahını uzatarak gelmiş. Bu araştırılması gereken önemli bir detay. Ardından eylemin sonunda yine Sarıyer istikametine yönelip tam bir U dönüşü ile Yenikapı'da diğer iki kişi ile buluşuyor. Ardından Yalova sonrasında Balıkesir ve tabi Yunan adaları. 

Kusursuz bir eylem stratejisi. Bu kusursuz strateji hiç kolay bir iş değildir. Eylemde kullanılan silah, KALEŞİNKOF! İmza bu sayede atılıyor. Bu silah, daha önce minik bir alt başlıkla verilen bir haberde yer alan, CIA nın muhalif Suriye Ordusu elemanlarına gönderdiği ama her nasılsa kaybolduğu açıklanan silahlar envanterinde yer alanlardan. Komik değil mi? CIA nın silahları ortadan kayboluyor! CIA nın silahlarını çalıyorlar!

Bu sözde kaybolan '' CIA '' silahları hangi eylemlerde kullanılmış? Atatürk Hava Alanı, Paris saldırılarının tümü, Brüksel saldırıları ve en son REİNA saldırıısı. İşte bu kayıp silahların kullanıldıkları eylemler ve bu eylemlerin imzası. NATO ce CIA ! 

O gece eylemci orada tek başınamıydı? Kesinlikle tek başına değildi. İçeride mutlaka ama mutlaka bir veya iki kişi daha vardı. Olmaması imkansız. Bu tür eylemlerde iş asla şansa bırakılmaz. Hatat bu eylem için gerekli keşif en fazla 48 saat önce yapılmalıdır. Olası iç mekan değişiklikleri, mekan içişnde olası metaryallerin yer değiştirilme olasılıkları bakımından bu çok önemlidir. 

NATO dedik. NATO, taşeron denilen eylemciler kullanır. Aslında bunlar taşeron falan değillerdir. Direk NATO askerleridirler. Bilinen şu ki, NATO nun bu tip 20 askeri hala hazırda Türkiye'de bir yerlerdeler. Bu açoık bilinen bir istihbarat.

Bu ayrıntınıın ardından devam edelim . . .

 . . . Bu terörist aylemin ardından cep telefonunu düşürmüş! ve bu telefondaki görüntüler basında yer aldı. Değişik yerlerdeki 360 derecelik açılarla yapılan çekimler bunlar. Bu çok ama çok önemli bir ayrıntıdır. Eylemci bu çekimleri operasyon merkezine gönderiyor. Bu merkez görüntüleri ve dolayındaki tüm herkesi teker teker inceliyor. En yakınından en uzağına kadar kim var kim yok araştırılıyor. O araştırmada, eylemci birilerince takip edilip edilmediği kontrol ediliyor. İşin kuralı biçimi budur. Eylemci bu çekimleri iş olsun, zevk olsun diye yapmıyor! Kontrolün ardından kendisine DEVAM! takip edilmiyorsun denmiş olacak ki eylem zamanını beklemeye koyulmuş.

Bu tam manasıyala kusursuz bir CIA opersayonudur! Bunu her kim inkar eder veya tersini söylerse bu işlerin kara cahili ya da kamuoyu algısını çarpıtmakla görevlendirilmiş maksatlı hatta bu eylem operasyonunun bir parçasıdır. Bu kadar net ve açık bir konu.Diğer taraftan, saldırı anında içerde olan bir ABD askeri  var. Bu daha sonra anlaşılan bir detay. Jacob Raak! ondan önce önemli bir ayrıntı daha; Eylem öncesi o gece orada bulunacakların, orada eğlenecek olanların ve davetli listesi muhakkak ki eylemi yöneten operasyon merkezinin elindedir. Bu hiç kuşkusuz gerçektir. O gece REİNA da olacak, rezervasyonu olan herkesin listesi eylemi planlayanlarca bilinmektedir. 

Tüm bunların ardından biz esas olarrak neye, nelere dikkat edelim!

CIA ve MI5 hesaplaşması kıyasıya devam edecek. Bizim canımız yanıyor. Bize ne bunların heaplaşmalarından, bizi ne ilgilendirir demeyin. İstanbul dedik ve istanbul'un en önemli eşik olduğunu belirttik. Boğaz ve üst düzey devlet kurumlarına çok yakın mekanlar, semtler. Mesaj, mesajlar çok açık. 

Eylemler devam eder mi, edeecek mi? Evet edecek, edebilir. Kazanan biz olacağız bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ama deneyeecekler, devam edecekler. Bizi dizayn etmeye, bizim üzerimizden eşik atlamaya çalışacakalr.

Siyasi suikaastlerden söz ediliyor! Olabilir. 

1960 tan bu yana süre gelen ekoller hala devam ettiriliyor. Madanoğlu gibiler hala var.  Bu noktada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin demeçlerine, söylemlerine ve tespitlerine son derece dikkat etmek gerekli. Devlet bey her şeye yakın kısımları çözmüş. Devlet Bey her şeyin bilincinde ve farkında. Aslında tehlikenin de zirvesinde yine Devlet Bey yer alıyor. AK Partiyi dizayn edebilmek için en yakın stratejik ve yol arkadaşını kopartmak gerekir. Bu bağlamda, tüm hassasiyetleri ve tutumu, duruşunda ki kararlılık bakımından en büyük hedef Devlet Bahçeli değil mi? 

Daha bir çok neden var ki, bu adına dış güçler dediğimiz ama bir türlü dran dran açıklamadığımız CIA, MI5, MOSSAD, BND, VAJA, GRU dahil çeşitli istihbarat örgütlerinin oortak savaş alanı Türkiye, Türkiye de başta İstanbul ve Ankara sıklet merkezi halinde. 

Kısacası; bu savaşlar artık sokaklara acımasızca serilmiş durumda. Biz bu savaşların ana merkezinde yaşayanlar olarak, iç meseleleri kaşıma uğruna bilinçten ve gerçeklikten uzaklaşmadan NELER OLUYOR? sorusunun gerçek cevabına bakmaksızın kısır çekişmeleri bir tarafa iterek genel manada ve senaryonun gerçek hedefinden şaşmadan bilinçlenmek zorundayız. 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI