NEDEN?

NEDEN?

Nelerin olduğunu, nelerin olacağını görebilirsek,olmuşlar üzerinden olacakları analiz edebilirsek çok daha açık biçimde görebiliriz.

Neler oluyor ve neden oluyor? Esas soru NEDEN oluyor !

Savaş çok geniş bir cephe sathında sürüyor. Yüz yıllardır sürdürülen savaşın adı aslında hanedanların savaşından başka bir şey değil. Geçtiğimiz hafta iki Yahudi gurubun savaşından EŞKENAZLAR ve SEFARATLAR üzeerinden 4 bin yıldır süregelen savaştan, güç mücadelesinden söz etmiştik. Bu bağlamda devam eden diğer bir savaş ki bu stratejisi bakımından çok daha karmaşık biçimde yürütülen bir savaştır, STUART ve WİNDSOR hanedanlığının savaşı!

Bu neden mi önemli? 

Canlı bomba eylemleri, silahlı saldırılar, terörist eylemler tümü bu savaşların uzantısı, tarzı ve hatta mesajları da işte o nedenle önemli. 

Amerikan seçimlerine bakalım.

1701 den bu yana devam eden 1714 te ayyuka çıkan güç savaşının 2017 ye sarkması! Alman, Hannover kökenli İngiliz kraliyet ailesi ile bu aileden önce gücü elinde bulunduran Stuart hanedanlığının savaşında söz ediyoruz. 1860 Amerikan iç savaşı sayesinde pekişen Windsor hanedanlığının yani Hannover kökenli İngiltere kraliyet ailesinin gaşibiiyetinin ardından meydana gelen tüm gelişmelerden söz etmek gerekiyor.

Stuart hanedanlığı dediğimizde ne anlıyoruz? İngiltere'de İskoç ve İrlandalı gücü, Hannover kökenli Windsor hanedanlığının gücü eline geçirene dek İngilterenin sahibi olan hanedanlık. Bu iki hanedanlık, İrlanda ve İskoç gücü yani Stuartlar ve Alman kökenli Hannover Windsor hanedanlığı Amerika'da güç savaşını sürdürmeye devam ettiler ve bu savaş tüm dünyayı ele geçirmeye kadar devam eder hale geldi. Zaman zaman anlaşmazlıklar yaşansa dahi 4 + 4 formülü sayesinde iktidarı sürekli hale getirmeyi başardılar. Neden? Amerika tüccarlar, tacirler tarafından kuruldu da ondan. Tüccarlar pazarlık yapmayı bilirler, pazarlıkla sonuca erişmek onların uzmanlığıdır. Darbe yapmazlar, yapamazlar. Bizim aksimize onlar DEMOKRATLAR ve CUMHURİYETÇİLER olarak aralarında uzlaşırlar. Türkiye'de neden her 10 yılda bir darbe oluyor? Türkiye tüccarrlar tarafından değil askerler tarafından kuruldu da o nedenle! Askerler pazarlık yapamazlar, yapmazlar!

Ne olduğunu, nelerin olacağını analiz edebilirsek daha iyi anlayabiliriz. Bunu en başında belirttik.

Alman kökenli ailenin oğlu olan Donald Trump Amerikanın yeni başkanı seçildi ve Cumhuriyetçi partiden. Windsor hanedanının temsilcisi, mevcut İngiltere kraliçesinin bir anlamda Amerika genel valisi konumunda. Karşılarında Stuartların temsilcisi Hillary Clinton kaybeden köşede gibi görünüyor. Ancak bundan sonraki döneme iyi bakmak gerekli. Görünen o ki, Sıklet merkezi Kanada olarak belirlenmiş gibi görünüyor. Stuartlar Kanada'da önemli işler yapacağa benziyorlar. 

Ortadoğu'da durum ne olacak? Bizim için en önemllisi bu değil mi? Ortadoğu'da ABD gücünde azalma bunun karşılığında ise Alman, Fransız ve hatta Kanada ataklarına hazırlıklı olunması gerekiyor. 

İsrail mi? Uzun süredir gelişmeleri sessiz uzaktan izliyor görüntüsü verse dahi İsrail her zaman bu kazanın kepçesidir. Amerikan seçimleri öncesi Demokrat aday Clinton'un 30 milyar dolarlık hibe yardım vaadi İsrail'i sessiz bekleyişe itti. Ancak İsrail bu dönemde Rus ve Türk politikalarının çerçevesinde stratejik açıdan değerlendirme yapacaktır. Eşkenazlar ve Safaratlar diye yazmıştık ya, tamda o nedenle; İngiltere Kraliçesi Eşkenaz kökenli Hannover hanedanlığının üzerinden mevcut İsrail'i pekte sevmez! Ortadoğunun ağırlığını Almanya üzerine yıktığından dolayıdır ki, Mevcut İsrail ve Almanya en azından bu dönemi pekte sevişerek geçiremiyecekler. İşte bu nedenle, 30 milyar doların buharlaşmsı İsrail'i üzdü ve beklemeye itti denilebilir. 

2012 de gitmesi, gönderilmesi planlanan AK Partiyi Türk hakı bırakmadı ve sahiplendi. Bu Kraliçenin tüm planlarını alt üst ederken beraberinde Arap baharının Türkiye üzerinden Ukrayna ayağı yarım kalıyordu. Zincirin halkası kopunca sırada bekleyen RUSYA için biçilen rol ve planın da işlemez hale gemesi tüm senaryonun alt üst olmasına neden oldu. TÜRK HALKI BİR KEZ DAHA KRALİÇENİN PLANLARINI ALT ÜST ETTİ! ( Türkiye ve İsrail ilişkilerinin son 6 ayını iyi analiz etmeyi öneriyorum. )

Bombalar neden mi paatlıyor, silahlı saldırılar neden mi hız kazandı, terör eylemleri neden mi yoğunlaştı?

MEDENİYETİN BEŞİĞİ ZANNEDİLEN, GÜNEŞİN BATMADIĞI İMPARATORLUĞUN BAŞ KENTİNDE OLAN BİTENLERLE LONDRA'DA OLACAK OLANLARI İYİ GÖZLEMLEMEK GEREKİYOR!

Almanya üzerinden yürütülmesi planlanan ve işin içine dahil edilecek Fransa ve kısmende Kanada ile birlikte yeni Ortadoğu gelişmelerinin önünde en büyük engel Türkiye de o nedenle bombalar patlıyor, terör artıyor! Derin devletler biribirlerine mesajlarını bu yolla iletiyorlar. 

Türkiye, Ortadoğunun eşiğidir demiştik. Eşikten atlamak gerekiyor. Ancak Türk Devleti bu eşiğin yol geçen hanı olmadığını, bu eşiğin atlanmasının kendi onayı olmadan imkansız olduğunu ısrarla ortaya koyuyor ve koymaya devam ediyor. 

Ana muhalefet her ne kadar patenaj yapsa dahi gerçeklerden kaçamayacağının farkında ve iç politika üzerinden yüklense dahi dış politikaya mesafeli yaklaşmayı tercih etmesi gerektiğinin farkına vardı. 

Ne olduğunu anlayabilmek için ne olacağını iyi analiz etmek gerekir!

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI