Haydi Tıpış Tıpış Sandık Başına

Haydi Tıpış Tıpış Sandık Başına

Zorla değil ya, Kemal Bey oy kullanmayı sevmiyor.

Mutlaka bir nedeni vardır. O neden kamuoyu ile paylaşılacaktır. 

Kendisine dahi oy kullanmamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğu seçimde, kendisine oy kullanamamıştı. Neden? Gerekli nüfus kayıt işlemlerini gerçekleştiremediğinden dolayı. Hoş, gerçekleştirmiş olsa dahi oy kullanacakmıydı orası şüpheli. 

T.B.M.M oylamalarında dahi oy kullanmıyor!

Anlaşılan o ki, Kemal Kılıçdaroğlu seçmeyi ve seçilmeyi sevmiyor! Birileri kendisine hatırlatmalı, her seçim öncesi birileri ortaya kaset falan koyarak işini kolaylaştırıp, ona dikensiz gül bahçesi sunmaz.. Kemal Kılıçdaroğlu sonuçta Milletvekili ve millet ona oy verdi. Milletin vekili olduğunu, asli görevinin Milletinvekili olduğunu unutmamalı. Kılıçdaroğlu  T.B.M.M de temsil etmekle yükümlü olduğu vatandaşların kendisine verdikleri temsil görevini yerine getirmemiştir. 

Her ne nedenle olursa olsun, bu denli önem arzeden bir oylamada temsil etmek için and içtiği milletin kendisine verdiği yetkiyi, temsil hakkını kullanmayarak, milletin iradesini mecliste ortaya koymamış, millet iradesini hiçe saymıştır. Milletin vekili keyfi hareket edemez, etmemeli.

CHP Genel Başkanı olmak demek, millete karşı olan yükümlülüklerinden muhaf olduğu anllamını taşımaz. Aksine çok daha farklı sorumluluklar yükler. O sorumlulukları buradan yazmaya ne zaman ne de zemin el vermez. 

Kılıçdaroğlu'da kendisinden önce CHP Genel başkanlığı yapan diğer genel başkanlar gibi CHP üyesi olmadan bu dünyadan gitmeye kararlı. Anlaşılan o ki, Kılıçdaroğlu bu geleneği bozmayacak.Bu geleneği bozmaya  Deniz Baykal gayret ediyor. CHP tarihinde hiç bir genel başkan CHP üyesi olarak yaşamını tamamlamamıştır. Atatürk dahil!

CHP liler vatandaştan HAYIR oyunu nasıl isteyecekler? 

CHP lileri bırakalım. Kemal Kılıçdaroğlu HAYIR oyunu nasıl isteyecek? Kendisi HAYIR demedi ki milletten HAYIR demelerini isteyebilsin. 

Ama olsun. Her zaman, her şeye rağmen, her koşulda CHP tabanı yine '' TIPIŞ TIPIŞ GİDER VE MİLLETTEN HAYIR DEMELERİNİ İSTERLER. ''  CHP nin de CUMHURBAŞKANI adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu meclis oylamasında EVET oyu kullandı. Hani CHP tabanı için Kılıçdaroğlu demişti ya; TIPIŞ TIPIŞ GELECEKSİNİZ VE OYUNUZU EKMELEDDİN İHSANOĞLU' NA KULLANACAKSINIZ.  CHP liler giderler TIPIŞ TIPIŞ HAYIR DENMESİNİ İSTERLER VE KENDİLERİDE HAYIR OYU KULLANIRLAR.  Bunun adına da parti içi demokrasi denir. Genel başkanın HAYIR demediğine biz HAYIR diyebiliyoruz gargarası ile işlem tamamlanır olur biter.

CHP ve CHP tabanının parti içi iradesi br yana, başında da belirttiğim gibi; Kemal Kılıçdaroğlu Milletvekili olarak vekaletini üstlendiği milletin iradeesini meclise yansıtmayarak çok büyük bir hata yapmıştır. Hiç bir mazereti olmaksızın, mecliste olmasına rağmen meclis oylamasında oy kullanmamak milletin emanetine saygısızlıktır. En kibar biçimiyle bunun tanımı budur.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor