Süleymanpaşa, Kadir Albayrak'ı  Başarı Sıralamasında Hak Ettiği Yerden Etti. . .

Süleymanpaşa, Kadir Albayrak'ı Başarı Sıralamasında Hak Ettiği Yerden Etti. . .

Bir  kamuoyu araştırma şirketi anketine göre, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 2016 nın başarılı büyükşehir belediye başkanları sıralamasında 11. sırada yer almış.

Araştırmanın biçimini, boyutlarını, tarzını, bilimsel çerçevesini bilemeyiz. Ancak, araştırmayı yapan şirketin geçmiş karnesine bakıldığında hiç azımsanmıyacak başarılı sonuçları ortaya koyduğunu görebilmemiz mümkün. O nedenledir ki bu kamuoyu araştırma sonuçlarını ciddiye alarak analiz edebiliriz.

Kadir Albayrak, 54.2 lik bir oranla başarıyı yakalamış olarak sunuluyor. 21.5 ise Albayrak'ı kısmen başarılı bulurken, 24,3 başarısız bulmuş! Bu sonuçlarla büyükşehirler arasında 11. sırada yerini almış.

Bu araştırmaya İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya gibi illeri katmak bana göre çok yanlış. Neresinden bakarsanız bakın bu illerle diğerleri arasında uçurumlar var. Ne bakımdan? Her bakımdan.

Katagoriler olmalı. tekirdağ gibi büyükşehir olalı daha bir iki yıl olan belediyelerle neredeyse yüz yılı geçkin belediyeleri yarıştırmak veya aynı karagoride ele almak yanlışın en büyüğü. Onlarada, bunlarada yazık. Fil ve fare yarıştırılır mı? Tabi ki o yarışı fare kazanacak. Fil bir adım atana dek fare pırrrr diye yanından geçer gider. Yeter ki filin ayağı kayıp farenin üzerine düşmesin.

Biz gelelim Kadir Albayrak'ın elde ettiği 24.3 lük başarısızlık puanına!

Başarıyı o elde ettiği gibi , başarısızlığıda  kendisi elde etti.

54,2 Albayrak'ın, 24.3 kimin?

Kısmen başarılı tarafına bakmayalım. 21.5 i biz yarı yarıya kabul eder ve onun yarısını başarılı veya başarısıza dahil edersek elde edilen sonuç yine değişmez. Gözden kaçsa bile bana göre en çok üzerinde durulması gereken de, esas bu KISMEN olarak değerlendirilen 21.5 olmalı. Neye göre kısmen, neye göre kısmen değil. Kısmenin dışında kalanlar neler, beklentiler varmı ki dağ gibi hemde ama kısmen başarılı denebilmesi için Albayrak,neyi ne kadar başarmış, neyi ne kadar başaramamış? Bu KISMEN çok önemli!

Bana göre de Kadir Albayrak, başarılı bulunduğu 54.2 veya başarısız bulunduğu 24.3 ün dışındaki bu KISMEN başarılı oranı olan 21.5 le çok daha fazla ilgilenecektir.

Bu kamuoyu araştırması nerede yapıldı, sıklet merkezi neresiydi bilemiyoruz. Mutlaka her ilçede ayrı ayrı yapılmıştır. Araştırma şirketinin bu konudaki ciddiyetinden şüphemiz olamaz.

Diğer tarafıyla bu araştırma sonuçlarına etki eden önemli, en önemli faktör ilçe belediyelerin ve ilçe belediye başkanlarının da karnesini yansıtıyor olması gerçeğidir.

Bana kalırsa başarı ortalamasını yükselten ilçelerin başında Hayrabolu'nun geldiği kesindir. Çorlu deseniz almış başını gitmiştir. Mallkara ona keza. M. Ereğlisi bu başarı ortalamasına Hayrabolu'dan sonra en büyük katkıyı sağlayan ilçedir. 

Saray, Çerkezköy, Kapaklı, Şarköy ve Ergene belki o da belki diyorum KISMEN 21.5 in sahipleri olabilirler.

Geriye hangi ilçe kaldı?

Süleymanpaşa! 

24.3 başarısızın sahibi oransal olarak kendi içinde % 90 Süleymanpaşa'dan kaynaklanmıyorsa pes derim.

Özetle! 

Bu kamuoyu araştırması Kadir Albayrak'ın şahsıyla uzak yakın ilgili değil düşüncesindeyim. Başarı oranı olan 54.2'yi  Albayrak'ın şahsi karizmasına, çalışma azmine ve diğer şahsi etkenlerine bağlamakla birlikte, başta Hayrabolu, Çorlu, Malkara ve Ereğli ilçe belediyeleriyle bir arada yorumluyorum.

Keşke Süleymanpaşa'da bir Allah'ın kuluna tek bir soru dahi sorulmamış olsaydı da Kadir Albayrak ilk 3 başarılı belediye başkanı arasındaki gerçek yerini alabilseydi.

Mutlukentin, MUTLUGİLLERİ başta Ekrem Eşkinat ve laylaylomcu efradı sayesinde, bu kamuoyu araştırması bana göre Kadir Albayrak'ı hak ettiği 2016 nın başarılı büyükşehir belediye başkanları sıralamasında ilk 10 içinde yer almaktan etmiş, hatta ilk 3 içindeki yerini almasının önüne geçmiştir. Hani bir atasözü vardır; BEYAZ KÖPEĞİN PAMUK TARLASINA ZARARI VARDIR. derler. 

Bu benim tahmini yorumum. Araştırma şirketi ilçe ilçe sonuçların açıklarda Süleymanpaşa'da alınan başaarılı, kısmen başarılı ve başarısız sonuçlarını ilk ve tek gerçek kaynaktan öğreniriz o zaman yanılmışız da demekten geri durmayız. 

Haydi raştırma şirketleri Süleymanpaşa Belediyesine hücum!  Tek bir haberin hemen ardından basın toplantısı düzenlemek zorunda kalanlar bu yazının ardından en az bir kaç kamuoyu araştırması için kolları sıvayacaklardır. Bu gün öğleden sonra ihale şartnamesi hazırlanabilir. Haberiniz olsun.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor