Hiç bir şey bu kadar karmaşık değil.

Hiç bir şey bu kadar karmaşık değil.

TBMM de neredeyse an gövdeyi götürecek ki zaten yaralanmalara varan yumruklaşma, itişme, kakışma almış başını gidiyor. Meclis kürsüsü dahi yerinden sökülüp Milletvekilleri birbirlerini oralarından buralarından ısırıyorlar. İş çok vahim!

Böyle mi olmalı? Evet tamda böyle olmalı. 

Oradakiler, vuruşanlar, yumruklaşanlar birbirlerini ısıranlar; bunlar hepsi bizim vekillerimiz. Bizler olsaydık sonuç farklı mı olurdu tabi ki  de kocaman bir HAYIR. Biz ne isek vekillerimiz de öyle. Vallahi, bana soracak olursanız görevlerini çok iyi yapıyorlar. Sonuçta onlar bizim vekillerimiz. Verdiğimiz vekaleti eksiksiz yerine getiriyorlar. 

Bilmem nerenin, hangi ülkenin bakanı, baş bakanı hatta cumhurbaşkanı çalışma ofisine gidip gelirken bisiklet ullanıyormuş, toplu taşıma araçlarıyla işe gidip geliyormuş. Bunu sosyal medyada paylaşan, bunu övgü ve gıptayla servis edenin kendi altında ayrı bir arabası, eşinin altında ayrı bir arabası diğer aile fertlerinin altında ayrı arabaları var. Benzer çelişkilerle dolu olan, ne olduğu gibi olabilen ne de göründüğü gibi olamayan bir güruh var ki sayıları milyonlarla tarif edilir. Bu akıldan ne beklersiniz ki? Mensup olduğu toplum katmanı hiç önemli değil. Ancak, bu tiplerin geneli statü olarak epeyce üsrlerde olanlar. Örnek teşkil edecek düzeyde yer alan statü sahipleri bu guruba dahiller. 

Öneriye kapalı ama sürekli öneren tipler...

... örnek almayan, örnek olmayan ama sürekli örnek veren tipler. Kısacası bu tiplere argoda; aybeden polim, dümenden tarif yapanlar denilir.

Mecliste kaç Milletvekili hangi yasanın hangi maddesine veya hangi maddenin hangi bölümüne neden karşı çıktığından haberi var? Diğer bir tarafıyla da, hangi veya kaç velik hangi maddeyi neresi ile onaylıyor haberi var mı? 

Oylamada, Milletin vekili gizli oy kullanması gerekirken ulu orta HAYIR - EVET dediğini ele güne göstere göstere oy pusulası işaretliyor. YALAKA!

Ama elden ne gelir ki, herif milletin vekili olmuş. Millet onu oraya millet adına yalaklık etsin diye yollamış(!)

Yumuruk atan, yumruk yiyen, ısıran, ısırılan kürsüyü yerinden söken, mikrofonu kavga gereci olarak yerinden söken hatta hırsını alamayıp ayakkabısını diğerlerine fırlatan ... bunların hepsi bizim VEKİLLERİMİZ!

Sporculara doping kontrolünde yapıldığı gibi; aralarından gelişi güzel, iktidar veya muhalefet hiç fark etmez, 5 er kişi seçip günemi soralım, parlamenter olarak neyin karşısındalar veya neyi destekliyorlar, neyi ne kadar biliyorlar, hangi madde üzerinde neden uzlaşamıyorlar gibi gibi sorular soralım ve her birine geniş geniş 10 ar dakika verelim. Haydi anlatsınlar bakalım VEKİLLERİMİZ! Gelişi güzel bu 10 vekil tatminkar, akklı başında ve ikna edici bir cümle kurabilsinler gelin bana ne söylerseniz söyleyin. Onlara kızmayalım, onları eleştirmeyelim. Onllar bizim yani milletin vekilleri. Onalar bizim aynamız, onlar bizlerin sesi, davranışları, bizlerin oradaki yansımaları. 

Tezatlarla, bilgisiz fikirlerle sadece ve sadece salt karşı çıkışlarla doldurulmuş beyinler ve bütünüyle dondurulmuş karşı çıkışların kodları ile kodlanmış basmakalıp sözde ideoloji kırıntılarının yansımalarına kurban edilen bu gün ve yarınlar bizleri bekliyor. 

Şükürler olsun ki, saf, tertemiz her türlü çekişmeden uzak, hiç bir şeyin bu kadar karmaşık olmadığından haberdar olan bir güruh var ki çok bilmişlerin hiç birşey bilmeden sadece oyunbozanlıklarının önüne geçen, gerçek millet iradesini yansıtıyorlar. 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor