Cambaz Her Zaman İpin Üzerinde.

Cambaz Her Zaman İpin Üzerinde.

Asimetrik terörle karşı karşıyayız. Global emperyalizmin hedefindeyiz.

Bizi bu hedefe yerleştirenler ve  neden bu hedefe yerleştirildiğimiz çok açık. Her şey gün gibi ortada. Kimlerin ve neden hedefindeyiz?

Bunun detaylarını ve gerekçelerini daha önceki yazılarımızda ortaya koymuştuk. Koymayada devam ediyoruz.

15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük terör saldırısını yaşadı. Bu tartışılmaz gerçek!

Bitti mi, 15 Temmuz terör saldırısı 16 Temmuz sabahı sona mı erdi?

HAYIR!

Terör örgütü FETÖ diğer taşeron örgütlerle birlikte asimetrik terör koalisyonunu sürdürmeye devam ediyor.

Hedeflenen şu; Bundan sonra ortaya koymaya çalışacakları ama asla başaramıyacakları hedefleri, halk arasında meşrumüdafa içgüdüsünü pomplamak, yerleştirmek olacak. Bu ne anlama geliyor? Açıklayalım.

FETÖ kripto provakatörlerini ve tetikçilerini yurt içine soktu. Yunanistan, Suriye, Ermenistan, Gürcistan, Irak gibi sınır komşumuz olan her ülke bu iş için kullanıldı. Yurt içindekilerin suyu mu çıkmıştı? Yurt içindekiler emniyet ve istihbaratın takibindeler ve büyük çoğunluğu biliniyor. O nedenle yurt dışından sayıları en az bin kişi olan yeni bir eylem gurubu bu iş için getirildi.

Asimetrik terör koalisyonu derken bunların çatısında FETÖ yer alırken diğer alt katmanında ise PKK, DAEŞ, DHKP-C ve hatta HKO (Hatay Kurtuluş Ordusu. bu terör gurubunun adını ilk kez duyduğunuzdan eminim. İleriki günlerde bunlarla ilgili çok daha geniş bilgileri paylaşacağız.) bulunuyor. 

Halk arasında meşru müdafa içgüdüsü yaratmayı hedefleyecekler dedik!

DAEŞ CHP bürolarına, eğlence yerlerine, Cem Evlerine, Alevi vatandaşlara yönelik eylemlere girişirken, DHKP-C ise Sünni kesime, askeri birliklere, polise ve AK Parti bürolarına bir adım ötesinde kritik isimlere ve ses getirecek biçimdeki iş çevrelerine suikastler düzeyinde saldıracak.

PKK nın bu senaryodaki görevi mi ne olacak? Özellikle batı illerinde GETTO haline getirilen yerleri ateşe vererek ayaklanmalar başlatmak surietiyle bu koalisyona katkı sunacak.

Bitmedi!

KAOS ortamının zincirleme olayları, planlaması bu kadarla bırakılamaz. 

DİKKA!

Öcalan öldürüldü...

... işte bu söylenti ile birlikte ortya konulacak Kürt vatandaşların sözde tepkileri üzerine doğu illerinde FETÖ nün militanları devreye girecekler. Milliyetçi, ülkücü kisvesindeki FETÖ kriptoları Kürt vatandaşlara yönelik olmadık saldırılara girişerek KAOS ortamına benzin dökecekler.

Bunların tümü kayıt altına alarak çekimleri yapılacak ve dünyaya servis edilecek. '' MEDENİ DÜNYA '' Bu gelişmeleri canlı yayınlarda, haber bültenlerinde günlerce izleyecek. kelemşörler, akademisyenler, taşeronlrın satın aldıkları paralı uşaklar, sözde '' ilerici aydınlar '' bu işin tam merkezinde yer alarak sıvama işlemini gerçekleştirecekler. ( her zaman yaptıkları en iyi işi yapacaklar)

Bu şartlardaki bir ülkeye gerekli olan nedir? herkesin herkesi öldürmeye fırsat kolladığı, mezhebler arası çatışmaların katliamlar boyutuna eriştiği, devlet otoritesinin kalmadığı, halklar arasındaki kıyamların her geçen gün arttığı bir ülke düşünün. KAOS artık İÇ SAVAŞ halini almış!

Gereken yapılmalıdır. NATO hemen bu ülkeye müdehale etmeli ve gerekli düzen sağlanmalıdır. 

NATO bunu nasıl sağlayabilir? 

İstanbul özerk bir bölge ilan edilir. 

İzmir ona keza SMYRNA özerk bölgesi olur.

Kürdistan ilan edilmezse olmaz. Kürdistan anında ilan edilmelidir.

Hatay, Esad'a verilmelidir.

Sonuç olarak!

Şu denilecek ...

... LOZAN'I İPTAL ETTİK. LOZAN'DA SİZE TANIDIĞIMIZ ŞANSI İYİ KULLANAMADINIZ VE BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ. 

İşte 15 Temmuz bitmedi. Bitirmezler derken şimdi bu senaryonun peşindeler. 

İncirlik üssünde PKK lılara F16 ve diğer hava muharebe uçakları ile ilgili ABD tarafından verilen eğitimden söz etmedik. O konu ayrıca ele alınması gereken çok farklı  detaylar içeriyor.

Bunlar ONLARIN SENARYOLARI, HAYALLERİ! Ama asla vaz geçmediklerinin de ispatı.

İki ayrı planlamaları var.

OLGU / ZAMAN ve ALGI / MEKAN olarak iki ayrı odaklama çerçevesinde eylemler planlıyorlar ve halkı bu iki ayrı nokta üzerinden kodlmaya çalışıyorlar.

Beşiktaş maçı sonrası gerçekleştirilen eylem olgu/zaman, Kayseri ve Reina eylemleri ise algı/mekan eksenli olarak planlanmış. Bunİnların içeriği ve tanımlamaları açısından zamanımız çok dar. Gelecek yazılarımızda bu olgulardan ve amaçlarından söz edeceğiz.

Her zaman önemle altını çizerek belirttiğim gibi; Biz iç siyasi çekişmelerin gölgesinde bırakılmaya, bize biçilen modellere boyun eğmeye devam etmemeliyiz. İç siyasetin, senci, benci kısırlığı kelimenin tam anlamıyla  CAMBAZA BAK taktiğinden başka hiç bir şey değil.

AKIL ODUR Kİ BAŞA GELECEĞİ ÖNCEDEN BİLE, GÖZ ODUR Kİ DUVARIN ARDINI GÖREBİLE!

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor