Kılıçdaroğlu'nun Oyu Ne EVET, NE HAYIR

Kılıçdaroğlu'nun Oyu Ne EVET, NE HAYIR

Başkanlık ve yeni Anayasa değişikliği ile ilgili referanduma çeyrek kala, referandum da EVET için taraf belirten ve bu kampanya çerçevesinde yer alan kesime karşı başlatılan linç kampanyasını hayretle izliyorum!

Spor kamuoyu, sanat çevresindekiisimler arasında referandum için EVET çağrısında bulunanlar sosyal medya üzerinden neredeyse linç ediliyorlar, lime lime doğranıyorlar.

Linç sevdalıları! Sizin gibi düşünmeyen, sizin paralelinizde olmayanlara reva gördüğünüz muammele onları linç etmek, vatan haini olarak lanse etmekmidir?

Başkanlık ve yeni Anayasa değişikli ile ilgili olarak, referanduma gidiliyor. Türk halkı oyları ile EVET veya HAYIR diyecek.

Bundan daha demokratik bir belirleme yöntemi varsa buyurun koyun ortaya...

... SÖZ MİLLETİNDİR!

HAYIR, tarafında en keskin tavır ortaya koyan hiç kuşkusuz ki CHP kanadı. Mecliste günlerce devam eden görüşmelerde CHP Milletvekilleri başından sonuna dek karşı tavırlarını her fırsatta, her biçimde ortaya net biçimde koydular. Muhalefetin yapması gereken görevi başarıyla sergilediler. Milletvekilleri üzerlerindeki vekaleti başarıyla temsil ettiler. Bu manada bir tek CHP Milletvekiline hiç kimse çıkıpta bir tek eleştiri yapamaz, milletin vekaletinin gereğini yapmadın, vekaletin gereğini hakkııyla vermedin diyemez.

DÜZELTİYORUM! TEK BİR MİLLETVEKİLİNE DAHİ İBARESİNİ YANLIŞ KULLANDIĞIMI FARK ETTİM. CHP İZMİR 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ HALKIN KENDİSİNİ VEKİL TAYİN EDEREK, TEMSİLİ İÇİN GÖNDERDİĞİ T.B.M.M 'DE VEKALET GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEMİŞTİR . . .

. . . İzmir 2. bölgenin diğer 6 Milletvekili üzerlerindeki vekaleti yerine getirirlerken, aynı bölgenin 7. Milletvekili olan isim mecliste oylamalar sırasında diğer Milletvekili arkadaşlarının HAYIR '' RED '' oyu kullandıkları maddlere o esnada T.B.M.M'de olmasına rağmen oyunu kullanmamıştır. Bu CHP tüzüğüne göre parti suçumudur, öyleyse  yaptırımı nedir bilemem. Genel başkanların böyle bir ayrıcalıkları varmıdır onuda bilemem, ancak genel başkanlıktan değil MİLLETVEKİLİ olmaktan söz ediyorum!

CHP İzmir 2. Bölgeden seçilerek meclise gelen,CHP İzmir Milletvekili, KEMAL KILIÇDAROĞLU mecliste olmasına rağmen oyunu kullanmamıştır.

Hal böyleyken;

Hangi CHP li, hangi vatandaştan referandumda HAYIR demesini isteyebilecek merak ediyorum!

O zman...

... tavırlarını ve şahsi düşüncelerini özgürce, çekinmeden ortaya koyanlara yönelik bu linç kampanyasını anlamak mümkün mü? 

YENİ CHP DİYE ORTAYA ÇIKANLARA UMUT BAĞLAYANLAR ! KLASİK CHP İLE YÜZLEŞMEK HOŞUNUZA GİTMİYOR BİLİYORUM. YAPABİLECEK O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ, CHP tabanda var ve başarılı. Başarı tabanın başarısı. Ancak tavana bakmak, tavana el atmak zamanı geçmeden esas olan ilk fırsatta tavanı derleyip toparlayarak tabana layık hale getirmek gerkmez mi? 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor