SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNDEN İNDİREGANDİ PEŞİNDE OLDUKLARI İDDİA EDİLEN ''B.A'' VE ''Ö.K'' KİM?

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNDEN İNDİREGANDİ PEŞİNDE OLDUKLARI İDDİA EDİLEN ''B.A'' VE ''Ö.K'' KİM?

Geçtiğimiz hafta 'HAYIRDIR'' diyerek dikkatimi çeken bir haber gözüme çarpmıştı. Gazeteci Cenap Kürümoğlu imzalı ve ÖZEL ibareli bir haberdi bu. 

Haber manşetinde ise; SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ'NDE ŞOK İDDİA olarak görmüş Cenap Kürümoğlu bu haberi.

Haberin içeriğinde bir kaç isimden söz ediliyor. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın yakın, ama '' EN YAKIN''çevresinde GECELİ GÜNDÜZLÜ çalıştırdığı bir kaç isimin sadece ad ve soyadlarının baş harfleri verilerek haber ustalıkla ele alınmış.

Süleymanpaşa Belediyesi, yeni bir iddia ile çalkalanıyor.! Bu ibarede yine Kürümoğlu'nun haberde gördüğü hali ve alt manşeti . . . 

. . . Haberde giriş bölümü dikkatimi çekmişti ancak çokta üzerinde durmaya değer bulmamıştım.

Giriş bölümünde;  bu ad ve soyadlarının baş harfleri verilenlerin belediyedeki görevlerinden neden istifa ettiklerine yönelik olarak bir haber genişletildiği anlaşılıyordu. Cenap Kürümoğlu/ÖZEL ibareli haberinde, ki Cenap Kürümoğlu her haberin altına kendi adını kolay kolay koymaz ve her önüne gelen haberi kendisi kaleme almaz. Bu haberin gerçekliğine ve donelerine göre muhakkak tutarlılığına inanmış  ve kendi adını haberin altına hemde ÖZEL ibaresi ile koymuşsa mutlaka özellik iiçeriyordur!

Haberin sadece girişi haberin içeriğini oldukça net dile getirmiş.

 Daha önce Süleymanpaşa Belediyesi’nde çalışan B. A. ve Belediye Başkanı  Ekrem Eşkinat’ın eski personeli Ö. K ile birlikte her ikisinin de belediyede ki işlerinden ayrıldığı ve B. A. adına kurulan yeni  bir şirket aracılığıyla belediyeden bir çok işin kendilerine pas  edileceği dedikoduları kulislerde konuşuluyor.

Bu yukarda okuduğunuz, Cenap Kürümoğlu'nun haberinin girişi!

B.A kim? Ö.K kim?

Haberden anlaşıldığı üzere bu B.A belediyedeki görevinden istifa ederek bir şirket kurmuş ve diğer Ö.K her kimse o da görevinden istifa ederek bu B.A nın şirketi üzerinden belediyeden işleri bu B.A nın şirketine pas ettirecekleri işlerden YOLLARINI BULACAKLAR ''mış''...

Belediyenin hangisi olduğu önemli değil. İster Süleymanpaşa belediyesi olsun isterse bilmem nerenin bilmem ne belediyesi; belediye çalışanları kaldı ki bu çalışanların belediyedeki hacetleri bile daha marmaraya varmamışken, bir yıl çalışıp görevlerinden istifa edecekler ve o belediyenin medya tanıtım falan feşmekan yazılım, çizilim fındık fıstık diye tabir edilen ama üst üste konulduğunda bol sıfırlı rakalmarın ortaya çıktığı işlerini kendi ceplerine indrecekler! Bu düzen, bu plan, bu program BELEDİYE BAŞKANI'NIN ONAYI, ÖNERİSİ, BİLGİSİ OLMADAN ASLA TUTMAZ ve BUNA CESARET DAHİ EDİLEMEZ! Belediye başkanının en yakını olacaksınız, '' içli dışlı 7/24 birlikte olacaksınız ve onun yanıbaşındaki görevinizden istifa edeceksiniz bunu o belediye başkanına farklı nedenler sunarak '' uydurarak'' anlatacaksınız! '' O '' BELEDİYE BAŞKANI DA BUNU YUTACAK! Hani sizin belediyeden sebeplenerek, belediye işleriyle hiç bir alakanız, çıkarınız olmadığı yönünde düşünen başkan tipinden söz ediyoruz. Kitabın ortasından konuşmak gerekirse '' SALAK '' olacak.

Kürümoğlu'nu haberinin içeriği konusunda asla her hangi biçimde bir  beyan etmem edemem, Bir gazetecinin haberi, yazısı ve yorumuna meslek etiği ve karşılıklı saygıdan dolayı doğru,yanlış,yalan,gerçek türünden yorum katmak hiç birimizin haddi olamaz. Şahsımızı hedef almadığı sürece! Şahsi olarak karşılıklı biribirimize kasıt içermediği sürece! Olsa, olsa farklı yerlerden gelebilecek her tür tehdide ve tazzike karşı biribirimize sonuna kadar destek vermekle yükümlüyüzdür.

B.A ve Ö.K kimlerdir bilmem, araştırmadım hatta Cenap Kürümoğlu'na dahi sormadım.

Haberde yer alan haliyle İDDİA edildiğine ve geniş bir çevre tarafından dillendirilmesi üzerine  kaleme alındığına inandığımız bu haberde bahsi geçen olay tümüyle B.A ve Ö.K her kimse onların kendi kendilerine gelin güvey olmalarından başka bir şey değildir diye düşünüyorum.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın bu tip bir çarpık düşünceye, gaye ve amaca yoldaş, yol gösterici, göz yumucu olabileceğini bana hiç kimse ikna edemez, inandıramaz! Bu haberi kendisinin okuduğundan eminim ve her türlü tedbiri alacağından da şüphem yok. İhanete uğramış olabilir, aldatılmış olabilir, kandırılmış bir süreliğine inandırılmış hatta iyi niyeti kullanılmış olabilir. O da o kişiler kimlerse onları kullanmış olabilir. Her türlü görevi onlara yükleyerek '' belediyenin çıkarları yönünde ''! kendilerinden faydalanmış olabilir. İstifa etmişlerse etmişlerdir, haberin içeriğindeki yanlış düşüncelerle bir takım heveslere de kapılmış olabilirler ve bu çevrede dillendirilen dedikodu da olabilir. bu kişilere her kimse bunllar , onlara sürlmeye çalışılan kara leke de olabilir. Ama doğru dahi olsa ŞİMDİ YALAYABİLECEKLERİ TEK BİR YER KALMIŞ DEMEKTİR. HER YERİ YALAYARAK TÜKETMİŞLER Kİ SADECE KENDİ AVUÇLARI KALMIŞTIR GERİDE YALAMALARI İÇİN.

 

 

 

... 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor