Sıradaki Savaş -1- . . .

Sıradaki Savaş -1- . . .

 

WORLD HEART! '' Dünyanın Kalbi '' Bu gelişi güzel edilen bir söz değildir. Şiir veya edebi bir başka eserin veya sinema filminin adı da değildir. 

Dünyanın kalbi neresidir? Coğrafi olarak dünyanın kalbinin neresi olduğunu belirlemek çok uzun ıllar hatta yüz yılalr almış olsa da eninde sonunda DÜNYANIN KALBİ OLAN COĞRAFYA BELİRLENMİŞTİR!  . . .

 . . . ORTADOĞU DÜNYANIN KALBİDİR. Ortadoğu kimin elinin altındaysa , kim Ortadoğu'ya sahipse dünyaya  hakim olur. Ancak, dünyaya sahip olmak için ANADOLU'YA  sahip olmak gerekir. Anadolunun sahipliği ise İSTANBUL'A sahip olabilmekten geçer! BURADA NAPOLYON'UN O MEŞHUR SÖZÜNÜ HATIRLAMAK GEREKLİ; DÜNYA TEK BİR İMPARATORLUK OLSA, BAŞKENTİ İSTANBUL OLURDU.

Sürekli olarak dış güçler deriz, kötü olan herşeyin ardına dış güç ibaresini ekeleden edemeyiz. İşte dünyanın kalbine giden sahip olmanın birinci adımının esas gereken sahipliğin öncesinde ANADOLU'YA ve İSTANBUL' A sahip olmanın gerektiğini bilenleri kastettiğimizi ne biz biliyoruz ne de bunu dinleyenler biliyorlar. Sürekli bir dış güçler  söylemidir gidiyor. Ama bu dış güçleri ne bilen var, ne de ismen dillendiren! İşte bu DIŞ GÜÇLER diye adlandırdıklarımızın tümü bu gerçeğin farkında olanlar ve DÜNYANIN KALBİNİ ELLERİNE GEÇİRMEYE ÇALIŞANLARDIR!

 

Onlar buna DÜNYANIN KALBİ derler. Biz Türklere ve İslam Alemine göreyse burası MÜLKÜN KALBİDİR.

Devletlerin bir çoğunun tarihlerinde İSTANBUL KUŞATMASI başlıca ele alınan konulardan bir tanesi hatta en önemlisidir. Bunun yanı sıra, en az seksen ülke vardır ki tarihinde Türkler geçmeden tarihlerini yazamazlar!

Altı yüz yıl İstanbul'un hakimi, sahibi olan Türkler diz çökürülmeden hayallerini süsleyen ama gerçek olan emellerine ulaşmanın imkanı yoktu! Bir araya geldiler. Tarihleri biribirlerine düşmanlıktan başka hiç bir gayeden öteye gitmeyen gerçeklerle dolu olanlar nihayi güç birliği kararında birleşmenin zamanının geldiğini, bu zamanı geciktirmenin alemi olmadığını kabul ettiler.  BAŞARDILAR...

kendi aralaarında anlaşarak çıkarttıkları savaşın adına 1. DÜNYA SAVAŞI  dediler. Her birinin ayrı hesapları, planları vardı. Bu planlı savaşın sonunda başarılı oldukları tek bir şeyi gerçekleştirebildiler. İSTANBUL'UN SAHİBİ DOLAYISIYLA DA ORTADOĞU'NUN SAHİBİNİ ALTI YÜZ YIL SONUNDA DİZLERİNİN ÜZERİNE ÇÖKERTEBİLMEKTEN BAŞKA HİÇ BİR BAŞARISI OLMAYAN DÜNYANIN 1. KIYIMIYDI! . .  .

. . .  1. Evresi tamamlanan ve her birinin ayrı planları olan bu güç birliği kendi aralarında anlaşamadılar. Ardından aynı çaplı 2. bir savaş gerekliydi. O savaşı da yine el birliği ile çıkarttılar. Ancak biz bu gün o kısmına giremiyoruz. yarın 2. DÜNYA SAVAŞI'ndan başlayacağız.

Kısca, bu dış güçler 1. DÜNYA SAVAŞI SONUNDA ÇOK ÖNEMİ OLAN VE TESİRİ 100 YIL SÜREN EN KUVVETLİ UYUŞTURUCUYU BİZE ZERK ETMİŞLERDİ!. . . 

 . . . Şimdi o yüz yıllık etkisi olan uyuşturucu, sersemleştiren şeyin etkisi neredeyse tümüyle ortadan kalkmaya başladı. Daha 1975 te etkisi azalmaya tüz tutan bu bize zerk edilen uyuşturucunun son etkilerinide üzerimizden atmaya, ayağa kalkmaya çalıştığımız günlerde yine bize tesiri bir yüz yıl daha etki edecek yeni uyuşturucuyu zerk etmeye çalışıyorlar.

Bu dış güçlerin aralarındaki başlattıkları ve yine anlaşmalı sonlandırdıkları savaşları bitti mi? Bitmedi, bitmeyecek! Sıcak diyecekler ama soğuk diyecekler, asimetrik diyecekler... diyecekler de diyecekler ve devam ettirecekler.

Yarın anlaşmalı savaşlarının 2. sinden başlayacağız. 

Görüşmek üzere!

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI