Ekrem Eşkinat, Kadir Albayrak Trafından Zedelenen Egosunu Onarmaya Çalıştı.

Ekrem Eşkinat, Kadir Albayrak Trafından Zedelenen Egosunu Onarmaya Çalıştı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı'nın dün hangi gayeyle, hangi konu başlığı altında, neden, niçin düzenlediği belli olmayan ''basın toplantısının'' görüntülerini üzülerek izledim.İzledikten sonra değil, izlerken üzüldüm.

Karşımızda, EGO ZEDELENMESİ YAŞAYAN ve diğer bir yönüyle bakıldığında tam bir DUNNİNG KRUGER SENDROMU pençesinde kıvranan birisi vardı.

 Neden, niçin düzenlendiği anlaşılamayan adına da basın toplantısı denmesine rağmen BASINLA SÜRTÜŞME toplantısına benimle birlikte tahammül edemeyen bir isim daha vardı. Ben sonradan izlerken üzüldüm. Ancak, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın  oarada bulunduğuna ve gazetecilerle yaşanan polemiklere canının sıkıldığı ve üzüntüsü yüz ifadesinden anlaşılıyordu. Zaten kısa bir konuşmanın ardından noktayı koyarak, tahammül sınırlarını zorlamadan her zamanki nezaketi ile bir başka programı olduğunu söyleyerek oradaki sahnelenen oyunun parçası olmadığını herkese gösterdi ve oradan ayrıldı.

Kadir Albayrak, yine az konuştu ama yine öz konuştu. BEN EKREM BAŞKANIMA BURADAN BİR ELEŞTİRİMİ YÖNELTMEDEN EDDEMİYECEĞİM. DÜN O SALONDA BEN OLSAM O YOPLANTIDAN AYRILMAZDIM. KOLTUKTAN KALKMAZ, SALONU TTERK ETMEZ HER NE NEDENLE OLURSA OLSUN O SALONDA OLURDUM. ZABITALARIN SALONA ALINMASINI DA ANLAMIŞ DEĞİLİM. O ZABITALAR SALONA NEDEN ALINDILAR? ANLAMADIM. O  MAKAM, O KOLTUK BİZE HALK TARAFINDAN VERİLDİ BEN O KOLTUKTAN KALKMAZDIM. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, Süleymanpaşa belediye Başkanı'nın salonda çıkan tartışma esnasında salonun dışında olmasını eleştirdiEkrem Eşkinat söze girerek Albayrak'ın yanlış bilgilendrdiğinden, kendisinin gözünün karalığından falan falan dem vuran sözler etsede durum anlaşılmış, iş işten geçmişti.

Kadir Albayrak'ın basının önünde bu çok doğru tespitini dile getirmesinin sonrasında hızını alamayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı, önümüzdeki seçimlerde tekrar aday olacağını hatta büyükşehir başkanlığına dahi aday olabileceğini vurgularken makara tam manasıyla boşalmış iş şirazesinden kaymış yuvarlanmaya başlamış. Bunun üzerine Kadir Albayrak her zmanki sakinliği ile deevlet ve siyasi tecrübesinin ona verdiği vakurlukla basın mensuplarının sorularının olup olmadığını sorduktan sonra sözüm ona basın toplantısından '' bir başka toplantıya katılmak üzere'' ayrıldı!

Süleymanpaşa Belediye Başkanı dünkü basınla karşı karşıya gelme toplantısında kelimenn tam anlamıyla EGO ZEDELENMESİNİN PENÇESİNDE KIVRANIYORDU.

Dunning Kruger Sendromu da nereden çıktı demeyin!

Çok basit iki bilim adamının isimlerini taşıyan bu sendroma yakalananlarda görülen başlıca belirtilerin tamamını Süleymanpaşa Belediye Başkanında gözlemlemek o kadar da zor değil.

İşin ehli ve ehliyetlisi değiliz. Bu bizimkisi teşhis veya tanı değil. Haddimiz de ddeğil zaten. Hakaret maksatlı asla değil. 

Ne var ki gözlemlediğimizde kendisinde bu Dunning Kruger Sendromunun belirtileri olabileceğni zannediyorsunuz.

Neymiş bu DUNNİNG KRUGER SENDROMU?

Algılamada yanlılık eğilimi. Evet en basit açıklaması bu. Çok parlak bir eğitim hayatınız olabilir, harika bir aileye mensup olabilirsiniz ve işinizde çok başarılı bir iş adamı, bürokrat, yönetici de olabilirsiniz. hatta başarılı olduğunuz her şeyi bu DUNNİNG KURUGER SENDROMU sayesinde başarıyor da olabilirsiniz. Bu sendromda olmak aşağlanacak, eleştirilecek bir durum değil. keşke bende de bu sendromdan az biraz olsa! Arızalı tarafıda var.!...

... İnsan bazı şeylerin cahili olabilirler. her konuda, her alanda bilgili ehil olamayabilirler. İşte bunu kabullenmemek ve birey olarak '' cehaletimizin, gerçek bilginin aksine kendimize olan güveni pohpohlamasına ve arttırarak bizi toplum karşısında farklı durumlara düşürdüğünün farkındalığımızı engellemesine göz yummamız.''  madalyonun diğer yüzü budur.

Dolayısıyla da, Süleymanpaşa Belediye Başkanı dün tamda bu durumdaydı. 

Atarlandı, tutarlandı, meydan okumaya çalıştı, jargonunu bir anda külhanlığa devşirmeye yeltendi derken su aktı mecrasını buldu. 

Argo jargon herkesin ağızına yakışmaz! At kuyruğuna kelebek konmuş gibi durur yakışmayanın dudaklarında. O zman ne yapacaksın. OLDUĞUN GİBİ GÖRÜNECEKSİN VE GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ DE OLACAKSIN! ...

... Atar herkesçe bilinir, atarı olanda yapar olmayanda, ama esas atarın arkasında saklanan YATAR vardır. O kimsenin işine gelmediği için herkes kolayı seççer. Atar en kolayıdır. İş YATARA gelince tornistan! Neyse bu uzunlukta kısa kesmekte fayda var!

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak dün yine AĞABEY! olduğunu bir kez daha göstererek, herşeye rağmen karizmasını da ortaya koyarak başarılı bir duruş sergilemiştir. Süleymanpaşa Belediye Başkanına getirdiği eleştirisi ise toplantıya katılmadan bir kaç saat önce benim köşe yazımda yer verdiğim konuyla tıpa tıp aynı eksen üzerindeydi. Dmek ki AKLIN YOLU BİRMİŞ.

Benim dün yayınlanan yazımıile birlikte Kadir Albayrak'ın Süleymanpaşa Belediye Başkanı'nı eleştirdiği sözlerini ve Ekrem Eşkinat'ın yeniden hatta büyükşehir başkanlığına dahi aday olabileceğini açıkladığı göürntüleri gün içinde ki tekirdagnethaber.com da izleyebilir ve okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI