Başkanın kim olacağı değil, cebindeki listede İSTİHBARATIN başında kimin olacağı önemli.

Başkanın kim olacağı değil, cebindeki listede İSTİHBARATIN başında kimin olacağı önemli.

Dünya İSTİHBARAT kurumları güçlü olan ülkelerin hakimiyeti altına girmeye hazırlanıyor. Hazırlanmaktan öte  istihabarata dayalı dünya politikaları belirlenme süreci başaldı. ABD, Rusya, İsrail, Fransa, Almanya, Çin, Pakistan, Hindistan'ın başını çektiği ülkeler istihbarat kurumları ile strateji belirliyorlar.

ABD yıllardır özenle hazırladığı ismi CIA'nın başına getiriyor. Mike Pompeo! Bu isim Trump'ın listesine kim soktu dersiniz? Tabiki  Trump'ı kimler getirmişse onlar listenin başına kalın bir kalemle CIA= Mike Pompeo yazmışlardı. Liseyi 1.likle ardından Amerikan Askeri Akademisi WEST POİNT'i 1.likle ve ardından makine mühendistliğini dereceyle biriten yetmezmiş gibi son olarak HARVARD Ünv. HUKUK eğitimi alan bir isim. CIA Direktörlüğü için hazırlanmış ilmik ilmik dokunmuş bir kişilik! 

Derin Amerika bu isimleri yetiştiriyor. Geçmişte yetiştirdi ve hala yetiştirmeye devam ediyor. 

Yeni dünya düzeni İSTİHBARAT örgütlerinin belirledikleri stratejiler ve akılların ışığında oluşturuluyor. Bunu görmemek ve buna ayak uydurmamak, bu gerçeğin ardında kalmak demek masanın altında, size atılanları kemirmeye devam etmeniz demektir. Masada aslan payını kapanların lütufları kadarına boyun eğeceğiniz anlamını taşımaktadır.

İçte kısır siyasi çekişmelere, sen ben davalarına, geleneklere bağlı bağnaz politik saplantılara ve dünyada meydana gelen genel değişimlere arkanızı dönerek kendi kendimizin gardiyanı olmaktan başka hiç bir ilerleme kaydedemeyiz. bağnaz ve geleneksel politik iddiaları dünyanın eriştiği bu noktada hala daha devam ettiren statükonun yılmaz savunucusu olmak, statükoyu savunmak HANGİ ÇAĞDAŞ MEDENİYETLERİN SEVİYESİNE ERİŞMEK BİR YANA YANINA O MEDENİYETLERİN YANINA YAKLAŞMANIN YOLUDUR?  Sen. ben ve bizim oğlanlar bize yeter derseniz eyvallah! Geleneksellik dünya politika çerçevesinde hiç işe yaramayan, gereksiz, kazandırmayan en zarralı virüstür. önemli olan HEDEFİNİZDİR! 

Trump sürekli olarak birşeyi vurguluyor. EGEMENLİĞİ AMERİKAN HALKINA VERECEĞİM. diyor. Göklere, yerlere sığdırılamayan Amerika'da EGEMENLİK halka ait değilmiş! Bir taraftan bunu her fırsatta vurgulayan ABD başkanı ve onu dahi getiren ABD derin devleti...

... Başkanlar söylerler, iddia ederler, yönetiyor gibi görünürler!  Ülkeleri yöneten asıl güç DERİN DEVLETLERİDİR!

Bu gerçeği bilirsek, gündeme dair konuları geleneksel siyasi anlayışın çok dışında ele almamaız gerektiğinin farkına varırız. Parti genel başkanlarının söylemlerini bir tarafa bırakın. Gündeme getirilen ve kamıoyuna tartıştırılanların, halkın gündemine nereden, hangi merkezlerden taşındığına bakın. 

Başkanın kimin olacağı çokta önemli değil. Başta İSTİHBARAT olmak üzere kadrosunda kimler olacak! 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor