Neden istifa etmediniz, neden sine i millete dönemediniz?

Neden istifa etmediniz, neden sine i millete dönemediniz?

EVET!

Referandum öncesi bir kaç ayrıntının çok iyi analiz edilmesi ve bu analizler yapılırken akla gelen tüm soruların karşılığı olan cevaplarının bulunması ve bu cevapların yerlerine oturması gerekli. 

Siyasi partiler ve onların ama liderleri ama temsilcileri vatandaşa doğal olarak kendi yaklaşımlarını empoze ediyorlar. Neden EVET, neden HAYIR dediklerini kendi pencerelerinden halka empoze ediyorlar. Klasik Türk siyaset kalıbı! '' YA BENİMLESİN, YA DA DÜŞMANIMSIN.'' Pazarlık ve siyasi uzlaşıdan uzak, meclis komisyonlarında curcuna ve komisyonlardaki üyelerin genel başkanlarının gözüne girip bir sonraki seçimlerde sıralamada listenin en tepesinde yeniden yer alma goygoyu. 

Muhaliflere bakalım; Onca tantanaya, onca curcunaya, şova, meclis kürsüsünü yerinden sökmeden birbirinizi yumruklayarak darp etmenize veya birbirinizin orasını burasını ısırmaya kadar bu işi dallandırıp budaklandırmaya ne gerek vardı?...

... Neden topluca SİNE İ MİLLETE DÖNMEDİNİZ? nasıl olur, iç tüzük neder, yolu yordamı nedir bilemem, cahil aklımla soruyorum. Neden topluca istifa ederek milletin yanındaki safınıza geri dönmeyi düşünmediniz? Cihana rezil olmak daha mı güzeldi? CHP genel Başkanı kelimenin manası gereği CHP nin baş komutanı oylamada mevclis sıralarında olmasına rağmen, genel başkanlık apoletlerinin yanı sıra İZMİR MİLLETVEKİLİ OLARAK MİLLETİN VEKALETİNİ NEDEN HAKKKIYLA YERİNE GETİRMEK ÜZERE YERİNEN KALKARAK BİR KAÇ ADIM ÖTEDE OYUNU KULLANMA LUTFUNDA BULUNMADI? CHP nin baş komutanı cephedeki görevini yerine getirmedi ama yurt genelindeki askerlerinin savaşmasını bekliyor? 

Şimdi bu muhalefet kalkıp vatandaştan referandumda HAYIR oyu istiyor! NEDEN İSTİFA ETMEDİNİZ, NEDEN HALKIN YANINDAKİ YERİNİZ ALMADINIZ, BİR KAÇ AYLIK MAAŞLARINIZ İÇİN Mİ, YÜZ BİNLERCE LİRALIK MECLİS BÜTÇESİNE KAKALADIĞINIZ TELEFON FATURALARINIZ İÇİN Mİ, VEKİLSİNİZ ASLLARINIZ UMURLARINIZDAMIYDI, VEKALETİ NEDEN TESLİM ETMEDİNİZ, TRİBÜNKERE OYNAMAK İŞİNİZE Mİ GELDİ?

Referanduma EVET diyen cephe ne diyor? 

PKK ve onun diğer unsurları, siyasi ve propaganda kanatları açıktan açığa HAYIR diyor. Yurt dışı kaynaklı Türkiye alehtarı ne kadar şer cephesinde olan varsa HAYIR ittifakının içinde yer alıyorlar. Türk halkının bu manadaki kıstası PKK mıdır? Tabi ki de olamaz. Kimler kimlerle kol kola girmişler, kimler kimlerle birlikte HAYIR çağrısında ortak noktada bir araya gelmişler. 

Atatürk üzerinden beslenen ve Türk halkının yumuşak karnının tam ortasına oturarak hortumla bu sayede Türk insanınıın hassasiyetini hortumlayan o ÜST AKIL yine aynı yerden hortumunu takmış, Atatürk üzerinden halkın yumuşak karnına darbesini indiriyor. Atatürk'ün Askerleri! PKK nın teröristleri ile aynı saflarda bir araya HAYIR sloganıyla bir araya getirilmek isteniyor!

CHP ATATÜRK'ÜN CHP Sİ OLMAKTAN UZAKLAŞTIRILDI. CHP İÇİNDE BARINDIRDIĞI VE ASLA SARSILMAZ GERÇEK ATATÜRK'ÜN ASKERLERİ SAYESİNDE BU MUHASARADAN KURTARILMADIĞI SÜRECE O ÜST AKIL ATATÜRK'ÜN ASKERLERİ İLE PKK GİBİ HAİN ÖRGÜTLER VE TÜRKİYE DÜŞMANLARI İLE SIK SIK AYNI SAFTA TUTULMAYA MAHKUM HALE GETİRİLECEKTİR!

Bu gerçeği benim annem başta olmak üzere bütün gerçek Atatürk'ün askeri olan tüm CHP liler bir an önce fark etmeliler ve her ne bahane ile olursa olsun PKK ve Türkiye düşmanları ile aynı safta kendileri için rezerve edilen o yeri zaman geçirmeden terk etmelidirler.

Türk halkı el yordamı ile sandık başına gidiyor. Bunu isteyen o üst akıl! Halk oy kullanacağı ne yeni anayasa ne de başkanlık sisteminin getirdikleri veya götürdüklerini bilmeden sandıkta oy kullanacak. Şimdiden EVET diyen de HAYIR diyende en ufak bir bilgi sahibi değiller. Halka empoze edilen; ya Atatürk ve Cumhuriyet elden gidiyor, hakimiyet milletin elinden alınıyor, diktatörlük geliyor yani kocaman bir ÖCÜ ile korkutulan bir halk var bunun karşısında da hamaset üzerine kurgulanmış milliyetçilik ve mukadesatçılıkla süslenmiş söylemler var.

EVETÇİYSEN vatan hainisin, HAYIRCIYSAN biatçı, aptal ve salaksın! Toplum bu red edilen en yumuşak değerleri üzerinden nasıl da ustaca kutuplaştırılıyor! 

Ne EVET diyen ne de HAYIR diyen VATAN HAİNİ VEYA APTAL değildir. Türk halkı bu oyunu da bozacaktır.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI